Vysoké protilátky anti-TPO a snaha o tehotenstvo

9. máj 2023

Ahojte, uz nejaku dobu sa snazime prirodzene, ale uz ideme na konzultaciu s odbornikmi na neplodnost. Pri hormo profile mi zistili vysoke (ale ze velmi vysoke) hodnoty anti-TPO. Ostatne hormony stitnej v norme. Inak len nizky Vit.D. (aj to beriem uz minimalne rok doplnok, ale zrejme nestaci ☹ ) Amh na vek tiez v norme 🙂

Ma niekto skusenost s podobnymi vysledkami? Mozu tieto protilatky nejak branit pocatiu?
Mala som len jeden MA minuly rok a inak nic, ms vzdy nacas.

Na konzultaciu ideme v juni, dovtedy zbierame vysledky vysetreni a labakov aby sa videlo, ako sme na tom. Toto je prvy kde su ine ako normalne vysledky, tak som zvedava co z toho vyplynie.
Vdaka za vase postrehy!

lyci
9. máj 2023

prave to nizke D moze byt prekazka. precitaj si o tom aky je dolezity pri otehotneni a udrzani tehu. to nie je ,,len,, nizke D. ja som doplnila D, A a zinok a potom uz zrazu nebol problem s udrzanim tehu. inak mam tiez autoimunitne ochorenie stitnej, bez liecby a v pohode. tsh a ft4 v norme

teddustok
9. máj 2023

Velmi vysoke hodnoty anti-tPO som mala aj ja, ale otehotnela som aj napriek tomu. Mne to vlastne zistili az ked som bola tehotna a od vtedy sa na stitnu liecim.. Mozno fakt je problem v tom vitamine D.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre