Výsledky spermiogramu - šanca na prirodzené otehotnenie

lienkara
30. máj 2024

Ahojte prišli výsledky zo spermiogramu nerozumie sa do toho nejaká dobrá duša? Je šanca na prirodzené otehotnenie? Záver je teratozoospermia. Ďakujem pekne.

ivkav5
30. máj 2024

Ja síce neviem a nevyznam sa, len ti poviem toľko- moj manžel si našiel pred 7 rokmi malú hrčku na intímnych partiach, šiel k urológovi a ten mu v rámci návštevy urobil aj spermiogram, výsledok- neplodnosť..popravde síce sme ešte v tom čase z ďaleka nechceli dieťa ale mne sa zhruba na pol roka zrútil svet, keď som si predstavila, že nebudeme môcť mať spolu zrejme prirodzene dieťa…zabudla som na to a vytesnala to…pred rokom nastal čas a my sme sa začali snažiť o dieťa..výsledok? O 2 mesiace som ostala tehotná 🙂)

maxalla
30. máj 2024

@ivkav5 a s manželom? (prepac, nedalo mi, len vtip 😁)

mimuska328
30. máj 2024

@lienkara minule to baby riešili v skupine a u vás je problém ze je horšia morfologia. Norma je aspoň 4% vy mate 3% ale všimni si celkovo koncentráciu a počet spermii ten je výborný čiže keď si vyratas x 3% stále je tam veľa dobrých spermii a na oplodnenie stačí len 1. Určite je šanca na prirodzene otehotnenie

lienkara
autor
30. máj 2024

@mimuska328 ďakujem pekne za odpoveď 🙂

ivkav5
30. máj 2024

@maxalla 😂😂😂 ano ano, zabudla som doplniť, že s manželom🙏😂

sonkam
30. máj 2024

Ten spg nie je zlým pri tých ostatných parametroch sa ta 3% morfo aj stratí lebo ostatné má ok. V dnešnej dobe má len veľmi málo mužov dobrú morfologiu a zas 4% je norma takže tie 3% nie sú taká katastrofa pokiaľ ostatné je ok.

snowflakenel
30. máj 2024

My sme mali 0,5 %- 1% morfologicky zdravych spermii,,pred 7 rokmi. Boli sme na ivf, uspesne. Twraz mame prirodzene druhe dieta. Vobec sme sa nesnazili

beata110
30. máj 2024

@lienkara my sme mali ten isty zaver ale s morfo1% vy mate 3% co je oproti tomu super. A vies co dvoch rokoch snazenia sme sa nato vykaslali a potom za 2 mesiace som ostala tehotna🙏😊