Výsledky spermiogramu

sasiffi
7. jún 2023

Ahojte, chcela som sa poradiť ohľadne výsledkov z spg. Vyšla manželovi hodnota morfologicky správnych spermií NA . Nestretli ste sa s tým niektorá? Nemala by byť tá hodnota číslo?? Ďakujem za každú radu

petamich
7. jún 2023

% byva - teda ano cislo v %

jana0215
7. jún 2023

@sasiffi ak na tam NA, tak pravdepodobne žiadne nenašli. Komunikovali ste s dr ohľadom výsledku? Prípadne máš v správe aj diagnózu?

sasiffi
autor
7. jún 2023

@jana0215 lekár mi povedal že výsledky nie sú zle že v rámci dnešných možnosti ako mávajú muži spermiogram je to OK, doma som si potom všimla tento výsledok a dosť ma do znepokojilo

petamich
7. jún 2023

@sasiffi no nemaju dobru motilitu a so zlou morfologiou (moj manzel mal rovnaky vysledok) - to je ale cudne, ze ti povie, ze vysledok ok a takato diagnoza, pri nej uz maju pary aj problem pocat prirodzene (zalezi aj od toho ako velmi su odchylene tie hodnoty od referencnych)

sasiffi
autor
7. jún 2023

@petamich fú tak to teraz naozaj neviem čo si mám o Tom myslieť, nechápem vôbec tomu prečo mi lekár povedal niečo také keď sa mám teraz vlastne začať báť 😭

petamich
7. jún 2023

@sasiffi nemas sa zacat bat, ma vam to niekto normalne vysvetlit v prvom rade, ak robil spermiogram podla WHO ma tam byt kopa udajov - objem, pocet, motilita, morfologia, ....a na zaklade porovnania hodnot s referencnymi potom moze vyjst napr. to co vyslo partnerovi alebo aj nic ak je vsetko v poriadku

kto vam robil spermiogram? co s nim idete robit dalej? aky bol dovod, ze ste si ho davali robit?

sasiffi
autor
7. jún 2023

@petamich spermiogramom nám robili v tkanivovej banke v KE, poslal nás tam lekár z ambulancie pre poruchy plodnosti čo je medzi zastávka pred CAR, ja mám PSOS a IR, chystáme sa na stimuláciu lebo mám anovulacne cykly

petamich
7. jún 2023

@sasiffi no tak idealne najst jedneho lekara, ktory vam to vysvetli 🙂 mozno teraz len zbieraju vstupy a potom vam to komplexne vysvetlia a zhodnotia

sasiffi
autor
7. jún 2023

@petamich ale mne lekár pozeral na tie výsledky a povedal že sú OK, od ďalšieho cyklu začínam so stimuláciou tak teraz trochu nechápem, keď sú také zle ako tvrdíš pochybujem žeby k tomu nič nepovedal

petamich
7. jún 2023

@sasiffi skusila si si to napr. vygooglit, celkom vela je o tom popisaneho, vravim, nepoznam referencne hodnoty je ine, ked je morfologia 1% a ine ked 3% a pod. a rolu hra aj objem a dalsie faktory, konzultovala by som to s lekarom, ze ci je ta diagnoza v sulade s tym co vam povedal, to su otazky, ktore smerujte na neho, mne osobne pride cudne, ze povie, ze vsetko je okej, ked su tam evidentne dve hodnoty pod referencnu ale nie som odbornik, len zhodou okolnosti mam skusenosti osobne prave s takymto zaverom

ja ta urcite nechcem strasit ani robit nijake zavery ani jedno ani druhe mi neprislucha, ak lekar povedal, ze je to okej tak je to zrejme okej

sasiffi
autor
7. jún 2023

@petamich ešte teraz som si všimla že toto píše pod tým, to má nejaký súvis? Nerozumiem sa tomu, je to náš prvý spg

petamich
7. jún 2023

@sasiffi ano ma to suvis, popisuje tam presne to, ze morfologia nie je spravna ale nehodnotili kolko defektov ma jedna spermia (preto to NA) a preto je zaver aky je

gejb
7. jún 2023

@sasiffi osobne si myslím ze keď je tam NA to znamená ze tento parameter nevyhodnocovali, alebo sa vyhodnotiť nedal...skus sa spýtať v skupine Zdravotnici na MK. A vy máte zle len dva parametre, sú muži co maju aj 4 parametre zle ...ale pre vaše účely keď už riešite poruchy plodnosti a možno sa chystáte na IVF tak je tento spermiogram OK, podstatne je ze nejaké spermie tam sú.

jana0215
7. jún 2023

@sasiffi z toho čo si poslala mi absolútne nedáva zmysel, prečo tam to NA je. Pravdepodobne ako píše Gejb, ten parameter nevyhodnocovali ale nechápem prečo. Je to dôležitý ukazovateľ, nám najmä kvôli zlej morfológii odporučili IVF, aby mohli vybrať morfologicky správne spermie. Zavolala by som dr a spýtala sa na to.

jana0215
7. jún 2023

@sasiffi a k tej diagnóze astheno-teratozoospermia ti niečo dr povedal? Minimálne diagnózu ti mal odkomunikovať a nie len povedať, že je to ok. Aj ak je to ok na insemináciu/ivf, o diagnóze by mal informovať. Veľmi zvláštny prístup lekára. Aj keď v poslednej dobe tu často vidíme, že dajú pacientovi výsledky a povedia k nim minimum..

1samer11
7. jún 2023

@sasiffi niekedy sa stáva, že ak je koncentrácia vzorky nízka, tak morfológiu nie je možné urobiť. To bude zjavne aj váš prípad. No určite si to skúste overiť u Dr. prečo vám nebol zisťovaní tento parameter 🙂

melany444
8. jún 2023

@sasiffi aj my chodíme do Košíc do tkanivovej banky.
Nám vacsinou napísali tazka asteno-teratospermia
Teraz sme mali nemali napísané slovo tazka co ani ty nemáš a doktor nám tiež povedal ze sa to konečne zlepšilo,že je to dobre a tiež chodíme do Košíc do tkanivovej banky
Ak máte dobrý počet tak určite máte väčšie šance.
My máme popritom aj oligo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre