Výsledky spermiogramu

30. jún 2022

Ahoj maminky a snazilky. Viete mi poradit ohladom vysledkov spermiogramu. Viem ze su zle ale ako velmi su zle? Mame este sancu? Ci sa uz ani nemame pokusat?😔

autor
30. jún 2022
perdita11
30. jún 2022

A co povedal doktor? Myslim ze sa to definuje ako normozoospermie a pod. Myslim ten finalny nalez.

autor
30. jún 2022

@perdita11 nic len nam poslali vysledky zajtra idem k mojmu gyn. Zaver je teratozoospermia

7lenka11
30. jún 2022

môj muž má tú istú diagnózu.. ja mám však PCOS, takže u nás bola situácia zložitejšia.. po troch neúspešných rokoch snaženia o dieťa sme museli ísť na umelé oplodnenie

perdita11
30. jún 2022

Pozri tento link: https://mamaaja.sk/poradne/poradna-gynekologa/p...
Pisu ze moznost spontanneho otehotnenia tam stale je

marticka85po
30. jún 2022

Aj moj manzel ma tu istu diagnozu akurat ja mam aj PCOS. Museli sme ist na umele oplodnenie.

ilovepizza
30. jún 2022

aj moj muz ma taku dg, dva a pol roka s nam nedarilo, chodime aktualne do car

e1i
30. jún 2022

@perdita11 normo urcite nie. Je to teratozoospermia, normo je pri morfologii 4 a viac. Tu je 1,3%. Nam pomohlo len ivf. Mali sme 2,5 a 1,5% morfo. Prirodzene by to bolo nadlho a kvoli veku sme nechceli dlhsie skusat tak

lucijalucy
30. jún 2022

Priateľ mal teratozoospermiu.. mal 1% morfologiu. Odporučili mu užívať Folandrol, zmena životosprávy. Po 4 mesiacoch sa zadarilo. Držím palce

luccija
30. jún 2022

Kolko ma muz rokov?

autor
30. jún 2022

@lucijalucy jej dakujem. Aspon nieco dobre😊

autor
30. jún 2022
autor
30. jún 2022

@lucijalucy ake zmeny konkretne ste mali v zivotosprave?

ilovepizza
1. júl 2022

a hormonalny profil ti robili, ze aku mas zasobu vajicok? uprimne za mna poviem, ze v tomto veku by som uz necakala, ze sa prirodzene stane zazrak a isla by som na konzultaciu do car hned. tam vam spravia vsetky vysetrenia, (tebe alergiu na spermie, kuktivaciu, hormonalny profil, hyfosy)a minimalne budes vediet na com si. potom sa sama mozes rozhodnut, ci vyskusate umele alebo nie aj podla toho, ake vysledky vam vyjdu. ja mam 34 a uprimne lutujem, ze som tam nesla skor, takze vo vyssom veku by som necakala.

lucijalucy
1. júl 2022

Nič markantné, nejedol vysmážané jedlá, nepil alkohol žiadny, viac zeleniny a ovocia.

pietrula
1. júl 2022

Tu som sa docitala, ze TZI do 1,6 je normalny nalez: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC44.... Vy ho mate cca 1,3. Je to zrejme presnejsi ukazovatel

levandulienka
21. aug 2022

Tak ako sa vám darí? My sme mali tiež problem so zlou morfologiou a napokon sa nam podarilo prirodzene otehotniet. Pomohol pycnogenol vo vysokých dávkach 200 mg denne. To je jediné, čo sa v tomto pripade oplatí užívať. Snazim sa širiť tuto info medzi snažilkami , lebo dufam, ze im to tiez pomoze 😉

pietrula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
21. aug 2022

@levandulienka no nedari sa stale😏🤷‍♀️

kristiinze
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre