Vyšetrenie, či prebieha ovulácia

24. jún 2024

Ako sa robí ak chcem aby gynekolog zistil ci prebieha ovulacia?

sense
24. jún 2024

Hormonálny profil a folikometria

guudy
24. jún 2024

Zajdes ku gynekologovi a porozpravas sa s nim. Testy na vlastnu ziadost ti len tak mirnix dirnix robit nebude. Standardne sa s tebou bude bavit o pripadnych problemoch s neplodnostou po roku nechraneneho styku. Ak teda dovtedy nebudes tehotna.
Mozes si doma sledovat ovulaciu. Google poradi.

sisska96
24. jún 2024

Ja som bola na prehliadke a práve vtedy som mala ovuláciu. Proste vidí to na krčku

e1i
24. jún 2024

@sisska96 na krcku ovulaciu nevidi ale na sone podla dominantneho folikulu alebo zlteho telieska uvolneneho pri ovulacii. Krcok s ovulaciou extra nesuvisi. Plodny hlien moze a nemusi byt.

Autorke: Od cca 9dna cyklu sa chodi obden na sono kde dr sleduje ako rastie dominantny folikul.

sisska96
24. jún 2024

@e1i čo by nie. Treba preštudovať. Hádam gynekológ vie lepšie. https://www.monkeymum.com/sk/a/ovulacia-a-vsetk...

e1i
24. jún 2024

@sisska96 preskakala som hodne,medicina ma zaujima. A napr ovulacne testy 0 bodov. Podla nich ovulacia mala byt a zhodou okolnosti v ten den kontrola v car odhalila ze ani zdaleka o ovulacii hovorit nemozme

Na druhej strane tiez viem kedy som mala a na druhy den mi dr nevedela povedat ze ano bola..

patriciaa_
24. jún 2024

Asi najlepšie folikulometriou ale aj pri bežnom sone napríklad na preventíve vedel povedať že keď chceme máme sa akurát posnažiť. Určite sa pýtaj gynekológa on ti povie všetky možnosti a ak nie choď k inému a nestracaj čas ak chcete bejby, dosť vraj záleží aj nad vekom či zdravím partnera. Aj keď stále nedokážem pochopiť ako tí čo sa o seba ani nestarajú majú detí habadej a tí čo chcú tak sa dlho nedá... 🙈
Každopádne držím palce ✨

bambulka711
25. jún 2024

Ahoj, ja chodievam každý mesiac a môj to robí klasickým sonom odspodu a sleduje, ako rastie folikul až do dňa, keď praskne 🙂
Samozrejme, aj krčok sa mení v čase počas cyklu, ale to podľa mňa bežný gynekológ nevie pri jednorazovej návšteve zhodnotiť. Ani ja sama na sebe to podľa krčka neviem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre