Vyšetrenia po potratoch

deanka123
25. jan 2024

Ahoj baby prosím Vás ktore ste si tým už prešli žiadali ste svojho DR o výmenné listky len preto ze ste potratili alebo z iného dôvodu? Totiž to aby sme sa pochopili mam za sebou dva potraty jeden v 16 a druhy v 20 týždni plus jedno mimo maternicove tehotenstvo detičky žiadne.. Dnes som bola po 2 rokoch u svojej gyn. Na preventívke s tým ze už by sme sa chceli začať snažiť o ďalšie babo ale s tým ze budem mat spravené všetky vyšetrenia.. To som aj mojej Dr povedala a ona mi na to povedala ze potrebuje výsledky z genetiky (tu mi robili pri poslednom potrate) a až potom ak zistí že niečo nieje OK na genetike ma pošle na tie ostatne vyšetrenia. Lenže ja mam genetiku negatívnu všetko je v poriadku z tejto strany to znamená ze ma na hemato reproimuno endokrinológiu už ďalej nepošle? Nie je to nejaká blbosť ved môže byť problém niekde inde nie len na genetike preto som ostala trochu zaskočená z tejto jej odpovedem

lucia7933
25. jan 2024

ahoj, urcite odporucam hematologiu, ja som pobehala vsetky mozne vysetrenia, vsetko ok a jediny problem na hematologii

naatty10
25. jan 2024

Ahoj ja mam 2x MA za sebou v 11tt a 12tt na všetko mi dal doktor lístky sám bez problémov hematologia,endo. Genetika všetko Ok teraz som 8tyzden verím že všetko bude Ok 😇 držím palce

viky2612
25. jan 2024

@deanka123 podľa mňa zvláštny prístup lekára po opakovaných potratoch/MMT... ja som dostala výmenné lístky na hematológiu, endokrinológiu aj genetiku od neho automaticky ani som ich nepýtala... nakoniec sa prišlo na problém a už mám aj dieťa takže treba sa ozvať...

stannkal
25. jan 2024

@deanka123 nepochopila si tu doktorku len zle? Zrejme chce vidieť ze na genetike žiaden nález nebol a teda má zmysel hľadať problém inde.

deanka123
autor
25. jan 2024

@stannkal no dúfam že to tak aj myslela, ale ona mi vyslovene povedala ze ona potrebuje vidieť výsledky z genetiky lebo bez dôvodu ma poslať na vyšetrenia nemôže.. Tak neviem teraz som z toho zmetena možno sa ona zle vyjadrila a myslela to inak ale fakt neviem.. Lebo už mi to príde ako keby som jej mala potratmi niečo dokazovať asi čím viac ich bude tak tým to buď lepšie alebo neviem lebo evidentne príčina niekde je keďže dieťa neviem do nosiť a pritom tehotenstva bezproblémové akurát pri poslednom mi po vychádzali strašne zle výsledky zo skriningu ale amniocenteza a trisomy boli negatívne takže neviem proste.

lucia7933
25. jan 2024

@deanka123 no moze to byt prave hematologicka pricina, ja som tiez nemala problem otehotniet vzdy na prvy krat, ale 2x plod odumrel
U mna sa zistila vyssia zrazanlivost,teda sa zrejme upchali cievy kt.vyzivovali plod,zrazeninky...picham si tento krat injekcie na riedenie krvi a vyzera byt vsetko ok 🙏

sofia1979
25. jan 2024

@deanka123 jednoznačne sa vypýtaj na hemato

stannkal
25. jan 2024

@deanka123 dones jej výsledky keď ich chce ale každopádne žiadaj vyšetrenia, 2 potraty sú dosť silný dôvod ešte navyše keď boli až po 1.trimestri. Oficiálne odporúčania sú také, že po 3 potratoch sa robia vyšetrenia, čo teda ty si mala keďže aj mimomaternicove je neúspešne tehotenstvo. Určite sa nenechaj odbiť a na tvojom mieste si už vybavujem termíny na hematologiu a reprodukcnu imunológiu, keďže sú tam dosť dlhé čakacie doby. Výmenné lístky poriesis dodatočne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre