Vkladanie progesterónu a závrate

sylvia_123
19. okt 2020

Ahojte 🙂 Myslite, ze ma zmysel vkladat progesteron (Progestenalle) hoci mam pravidelny cyklus a ovulacia prebieha? Dr. mi ho predpisal primarne na silne PMS bolesti + pomoze ked sa snazime, vkladat ho mam od 15 DC 10 dni, no mam za sebou jeden cyklus vkladania a stale som mala zavrate (po vysadeni zmizli) a PMS nezoslablo vobec 😑 Blizi sa ovulka a rozmyslam, ci to vkladanie este risknem alebo radsej nie. Mate skusenosti, prosim?

jaghvali
19. okt 2020

ahoj.mne na problemy s PMS zabral progesteron az od druheho cyklu pouzivania. k zavratom sa vyjadrit neviem.

cookie29
19. okt 2020

Závraty bývajú pri oralnom užívaní, pri vkladani som ešte nepočula. Skús ešte tých 10 dni možno pomôže

veronikaa006
19. okt 2020

mne sa točí hlava, ale beriem ho oralne a dám si ho stále tesne pred spaním aby mi to točenie hlavy nevadilo.

sylvia_123
autor
19. okt 2020

@jaghvali Vyskusam teda este tento cyklus, som zvedava.

sylvia_123
autor
19. okt 2020

@cookie29 ja som uzivala len vaginalne, a zavrate mavam pocas dna; napr. pri chodzi a je to neprijemne a zacalo to cca od 5.-10 vlozenej tablete.

sylvia_123
autor
19. okt 2020

@veronikaa006 Tiez som uzivala pred spanim 1tbl. ale vaginalne, a pocas dna sa mi zvykla zatocit hlava, taka zavrat nahla. Akonahle prisla mrcha a dalsi cyklus som nevkladala, ziadne zavrate nemam. Rozmysala som, ci nie je skor mozne to, ze mam normalnu hladinu progesteronu a zbytocne si ho davam viac v tabletach do tela. Gyn mi nerobil ziadne testy na hladinu progesteronu. Tebe ano?

veronikaa006
19. okt 2020

@sylvia_123 mne robili hp a vyšlo mi Hyperandrogénový stav typu PCOS

sisabe
21. okt 2020

@sylvia_123 ahoj ak ti robí zle skús si objednať hneď kvapky sú na prírodnej báze a mne pomohli aj dom otehotnela v tedy alebo alchemilkovy čaj ráno večer.

saleska111
10. dec 2021

@veronikaa006 ahoj a kolko po uziti sa ti toci hlava prosim ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre