Vitamíny na podporu otehotnenia

21. sep 2023

Ahojte, tie ktoré ste sa snažili o bábätko a brali ste vitamíny na podporu aké máte skúsenosti?

Beriem nosifol forte, maca biela 1x denne a začala som piť aj alchemilkovy čaj.
Popritom doplnam ešte vitamín C a D.

Tie ktoré ste brali macu aké máte skúsenosti.

elenka.k
21. sep 2023

alchemilkovy čaj v čase kedy máš dostať M-ko, /5 dní/ , respektíve budeš "tehotná" ho musíš vynechať
Ja som všade pridávala aj petržlenovú vňať 👍
Ako také vitamíny som nebrala - až už keď som bola tehotná.

autor
21. sep 2023

@elenka.k čiže 5 dni pred menzesom stačí alchemilkovy čaj?
Niekde píšu počas celeho mesiaca,niekde tak.

elenka.k
21. sep 2023

no keď už sa blíži termín kedy máš dostať M-ko vtedy už ten čaj nepi. Nemá sa , lebo ak by si bola tehotná, aby to neuškodilo dieťaťu .
A potom ak nebudeš tehotná môžeš ho zase piť v pohode.

autor
21. sep 2023

@elenka.k ďakujem ☺️
Pili ste ho dvakrát denne?

elenka.k
21. sep 2023

nie, iba raz v litrovom pohári
ináč aj tá petržlenová vňať je dobrá

autor
21. sep 2023

@elenka.k petržlenová vňať to som nepočula. Načo konkrétne je to dobre..zalejete ju ako na čaj s vriacou vodou?

majulka098
21. sep 2023

Alchemilku piť od začiatku ms do ovulácie, po ovulácii už nie ... jedna šálka denne (to je aj v doporučeniach na obale) ... kys. listová napr každý deň, materská kašička tiež (môžu obaja si dávať, pozor ak má niekto problém so ŠŽ) ... Gynex napr tiež sa môže brať (ja brala od začiatku ms po ovu, nie 21dní ako píšu) berie sa aj vitamín D ... záleží aj či je nejaký problém napr. s dozrievaním vajíčok (fertiprona, inositol a iné), málo progesterónu v luteálnej fáze (vitex), u chlapa (folandrol a iné) ... treba niekedy vedieť o svojom cykle viac, či aj niečo nechýba, nie je problém

elenka.k
22. sep 2023

nie ja som ju sekala ako surovú a pridávala napr. k ryže, hlavne do polievok, proste ako prílohu k jedál - som počula, že podporuje otehotnieť - vieš, ak je žena zúfala robí kadečo - aj stojky po sexe 🙈 aby som otehotnela a po nekonečných, dlhých 5 r. to konečne vyšlo 😉 Nakoniec bola chyba úplne niekde inde - mala som chronický zápal slepého čreva / možno aj preto som mala M-ko také strašne bolestivé / Ak mi ho vyoperovali - hneď ten mesiac som otehotnela. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre