Vitamíny a doplnky počas snažilkovania

ejuska2586
28. júl 2016

Ahoj snažilky,
s manželom sme sa rozhodli, že od septembra začneme snažilkovať, resp. sa prestaneme chrániť a uvidíme, čo to dá. Nikam sa neponáhľame, nemáme žiadny stres ani termín, že vtedy a vtedy chceme mať miminko. Jednoducho to chceme nechať na prírodu. Chcela by som sa len spýtať, aké doplnky ste užívali, príp. užívate, ktoré by vedeli ovplyvniť (v dobrom) plodnosť, príp. vývoj plodu. Zatiaľ užívam len obyčajnú kyselinu listovú, tú mi poradil môj gynekológ- https://www.drmax.sk/dr.max-kys.listova-800mcg/. Uvažujem však, že by som prešla na toto: https://www.drmax.sk/femibion-800-kyselina-list.... Čo si o tom myslíte?
Vopred ďakujem za rady a postrehy 🙂

sibalka21
28. júl 2016

je uplne jedno aku kyselinu listovu beries, sama vravis ze to nijak nechcete urychlit a tehu este niesi.... Cize zatial staci obycajna kys. listova.. Pokial budes tehu mozes prejst na nejaku obohatenu vitaminmi

moni244
28. júl 2016

Chces to nechat na prirodu a pritom sa chces dopovat chemiou? Kyselina listova staci.

ejuska2586
autor
28. júl 2016

@sibalka21 Ďakujem 🙂

ejuska2586
autor
28. júl 2016

@moni244 No, tiez sa zdravo stravujem a cvicim a tiez to neznamena, ze som hned Rambo. Myslim si, ze vitaminy nie su na skodu, ani ked si nejake pridam. Vitaminy by som az tak do chemie neradila. Podla mna neuskodia, skor naopak. Prebytocne sa tak ci tak z tela vyplavia... Ale v kazdom pripade dakujem za nazor.

lucinka511
28. júl 2016

@ejuska2586 ale aj tiye vitaminy je chemia z casti.okrem toho tiez ich musi spacovat pecen.a vraj vit su najlepsie stravitelne v strave.tak skor sa zdsrvsie stravovat.doprak si vsetko co ma vela vitaminov.mineralov a zelezo je tiez dolezite...Uplne ti postaci kyselina listova na zaciatok.Okrem toho nie vsetky gyn odporucaju tue vit pre tehotne.rodia sa velke deti z tych tbl...staci ozaj pestra stravava.vo vatsine pripadoch☺

sardinka335
28. júl 2016

@ejuska2586 Ak sa zdravo stravuješ tak naozaj stačí dajme tomu ta kyselina listova ak mas malo zeleniny, ovocia...
Cele tieto materske vitaminy su len čisty biznis...ako chapem zenu na začiatku tehotenstva čo grca ako svadobny pes ze neudrží v sebe nič len suchu korku, ze teda dočasne siahne po nejakom vitamine. Ale ak ma človek pestru stravu tak ziadne take veci velmi nepotrebuje. kedze nie sme v oblasti nedostatku potravy tak je zbytočne jest nejake vitaminy pre tehotne. Okrem toho sa často hovori ze deti su potom zbytočne velke nakolko mali prebytok zivin...a ked si predstavíš ze to musiš vytlačiť ,,cez klučovu dierku,, tak treba sa na to pozriet aj takto.
Nechat niečo na prirodu znamena absolutne to neriešiť či to bude tak alebo onak ...dnes sa z tehotenstva robi strašna veda, mozno aj preto ma ista čast zien nakoniec problém otehotniet, stres je svina.

evittam
28. júl 2016

@ejuska2586 Ak si normálna a zdravá žena, stravuješ sa vyvážene tak nepotrebuješ brať žiadne chemické preparáty - áno aj vitamíny v tabletkách sú chemické preparáty, ktoré okrem iného aj tak telo nevie efektívne spracovať a väčšinu vylúči - čiže za mňa zbytočne vyhodené peniaze-minimálne. Ja som obidva razy otehotnela v pohode a bez problémov a bez nejakých podobných doplnkov. Držím prsty. 😉

ejuska2586
autor
28. júl 2016

Ďakujem maminky. Skúsim to teda nechať tak, ako to je 🙂

sardinka335
28. júl 2016

@ejuska2586 ved ak budeš mat lepší pocit tak si tu kyselinu listovu daj..len proste sa uvolni a uzivaj si zivot. Je leto, da sa oddychovat, relaxovat a venovat sa jeden druhemu...Nikdy sme neriešili kedy otehotnieme, či mam plodne, neplodne dni, nekupovala som ziadne ovulačne testy, tehotenske testy tyzden pred menzesom a podobne...Zena, ktora nema nejake medicinsky potvrdene gynekologicke problémy to nepotrebuje, proste to pride...prve dieta sme splodili ,,az,, po 6 mesiacoch...chvala bohu na nebesiach ze som vtedy nejako nechodila na net a ani neviem či bol dajaky modry konik takze som nemala dovod sa stresovat ze je to ,,neskoro,, a čo sa ,,deje,,. 😀

lucinka511
28. júl 2016

@ejuska2586 este ma napadlo.dolezity je vit D a C ja si kazde rano dam do vlazneho caju cely citrin a vypijem aj s medom...lebo vit C v kombinacii s bit D je velmi dobre na imunitu.a to je v tehu tiyez dolezite

ejuska2586
autor
28. júl 2016

@sardinka335 Zle sme sa pochopili. Ja vobec nemam stres, neriesim. Jediny dovod, preco chceme az v septembri je, ze v auguste zaciname stavat nas domcek, cize momentalne riesime hypoteku a tak. Nemam v plane sa sledovat, kupovat milion vseliakych testov a tak. Uzivam si zivot plnymi priehrstiami. Jedine, co nas teraz limituje, je ten domcek. Ale ked sa to v auguste rozbehne, chceme si jednoducho uzivat a ak otehotniem, budeme radi, ak nie, budeme si dalej uzivat. Nic nas netlaci, nic neriesime. Len som pocula, ze ta kyselina listova je dost dolezita, takze to je jedine, co riesim 🙂 Nie som ten typ, co by sa kazdy den kontroloval a mal stres, ci som, resp. nie som tehotna :D

sardinka335
28. júl 2016

@ejuska2586 pozri to ostatne som myslela skor všeobecne, nehovorim ze to je tvoj pripad konkretne ze ty sa stresuješ. Takých prispevkov ako tvoj je tu na mraky...jasne kazdy ma svoje dovody a tak ti poviem ze stavba domu sa ti natiahne ako žuvačka v trave. Kazdopadne ako sa vraví ak chceš Boha rozosmiat tak mu povedz o svojich planoch. 🙂

ejuska2586
autor
28. júl 2016

@sardinka335 Jasne, chapem. V kazdom pripade dakujem za rady.

ataeb86
29. júl 2016

Tiez by som sa "zacala snazit" hned teraz,necakala by som na nejaky datum.Kyselinu listovu v pohode zacni brat uz teraz.Odporucam kazdodennu davku cerstveho vzduchu,zdraveho pohybu a jest co najviac sezonneho ovocia a zeleniny.Prilis sa nesledovat.Budte spolu,len ked budete obaja chciet,oddajne sa vzajomnej laske...a pride to...velmi drzim palce

zuzka_1985
29. júl 2016

Ja som brala tu zelenu kys. listyovu od dr. Max.

smejulinko
31. mar 2021

Ahojte
Mám na predaj Folandrol(28ks) a Inofolic(54ks), všetko je zo zárukou
Celková cena 30€ aj s poštovnym

izidoraaa
28. jún 2021

@smejulinko ahoj mas to este na predaj?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre