Veľmi túžime po babätku

amalia8
12. jan 2018

Ahojte. Iste je tu už veľa takýchto tém, ale začínam sa cítiť ozaj veľmi smutno. Už 2, 5 roka sa nám nedari otehotniet ☹. Počas tých 2, 5 rokov sme raz potratili uplne na začiatku asi v 5 týždni. Všetky možné doplnky na otehotnenie sme už vyskúšali. Teraz jedávam clostilbegyt a duphaston druhý cyklus. V septembri už plánujeme ísť do centra reprodukcie. Ale dnes ma už chytil taký smútok, všetci okolo mňa bez problémov otehotnejú. Idem von, a vidím samé tehotné a malé bábätka. Ako sa to čakanie na otehotnenie dá zvládnuť? A aj na dovolenky chodíme, takže aj zmena prostredia u nás je bežná, keďže aj to radia, že vraj to pomáha. A ani to nemám stále v hlave to len dnes už ma fakt ten smútoch chytil. Ako to zvládate, keď sa Vám nedarí otehotnieť? Mam 32 rokov a manžel 33.

maciiicek
12. jan 2018

Ahoj amalia8. Mali sme podobny problem, dlho sme sa snazili otehotniet a prirodzene nic nepomahalo. Nakoniec sme boli v repro centre a na druhy pokus som zostala tehotna, cele tehu ok, v 26 tyzdni vsak babo zomrelo. Tak to zacalo odznova, na nic ine som nemyslela, len ako a kedy uz budem zas tehotna. Opat navstevy repro centra, na 3 krat sa podarilo a mame doma 2 rocneho syna. Povedali sme si zaciatkom minuleho roka, ze by sme pre neho chceli surodenca a ver ci nie, na prvy pokus sa podarilo prirodzene a nas druhy zlatusik uz ma 2 mesiace.. Je to v hlave, treba na to prestat mysliet. Viem ze je to tazke. Skus sa zamerat na nieco ine co ta bavi a hlavne nerozmyslat. Drzim palce

vilma7
12. jan 2018

Ahoj, podobné som nezažívala, ale robí pre to aj partner potrebné veci, alebo len ty? Na spermiograme bol? Ale predpokladám že asi máte už nejaké tie vyšetrenia zadarmo. Ja som skúšala podľa ovulácie, brala Inofolic a za 5 mes.som bola tehotná, obaja s mužom sme mali 40. Ja nebola na žiadnych vyšetreniach, on išiel ako prvý na spermiogram, lebo prevažne sú už muži viac neplodní ako ženy. V každom prípade ešte šancu máte, a treba sa tým zaoberať len na pokraji zdravého rozumu, aj ked sa to ľahko hovorí alebo píše. Prajem veľa trpezlivosti a šťastia.

vilma7
12. jan 2018

Nie zadarmo...ale za sebou.

zdenka67
12. jan 2018

poslala som ti spravu

tana85
12. jan 2018

Uplne rozumiem tvojim pocitom. Prva vec - never, ze vsetkym sa podari hned. Tiez som nezniesla pohlad na tehotne, ale nikdy nevies aky mali osud, cim si niektore museli prejst. Chcela som bit za radu, ze je to v hlave a nemam na to mysliet. Prve dieta je po asistencii na 1x lebo som verila, ze ss to podari. Druhe prislo absolutne neplanovane, co sme si nedavali pozor lebo sme mysleli, ze prirodzene u nas nehrozi...proste som na to ani nrpomyslela, dva mesiace po prvom menzese. Je to tazke, to zufalstvo a tuzba. Ale treba verit, podari sa to, mnohe su toho dokazom

monika420
13. jan 2018

Viem co prezivas my sme sa sice snazili iba 9 mesiacov ale tie dni boli hrozne. Ked sme niekde isli kde bolo male babo hned mi prislo luto a musela som odist. Ale nakoniec sme si povedali ze kasleme na to a uz to nebolo za ucelom babatka a v tom mesiaci sa aj podarilo teraz uz nasu 18 mesacnu slecnu splodit. Aj sme boli na dovolenke a ani to nepomohlo. Psychika je zaklad. Viem ze to je tazke ale skuste na to nemysliet lebo takto je ten sex iba o tom ci bude alebo nebude. Neni to o vas. Keby nieco napis

libawet
17. jan 2018

@amalia8 možno to tu už niekto radil, nečítala som reakcie, skús aj gynex, pomáha pri neplodnosti a aj iné veci veľmi prospešné pre ženu, navyše je čisto bylinný, no je to také zloženie bylín, ktoré je veľmi účinné.

angelsfaith
17. jan 2018

Ahoj @amalia8, ako keby si mi hovorila z duše. My máme za sebou už dva potraty, 3 operácie kvôli endometrióze, a teraz rok od operácie nemôžem otehotnieť. Uvedomujem si, že na to príliš myslím a bolo pre mňa samozrejmosťou, že po operácií som v tom. A nie som. Otehotnela mi najlepšia kamarátka, ktorá bola s priateľom len po víkendoch. Dva dni som mala silnú depresiu z toho. Samozrejme, že som jej to priala, len mi to jej tehotenstvo otvorilo moju ranu na duši a v srdci. Momentálne ako ty, všade vidím tehotné, veľa novonarodených krpcov a my stále nič. Čakáme na výsledky z genetiky, a po výsledkoch ideme do centra, zatiaľ na vyšetrenia, potom sa uvidí ďalej. Neviem ako na to nemyslieť, a ani neviem ako to čakanie na otehotnenie najlepšie prežiť. Snáď len ti popriať, že držím palce ako všetkým, ktorí sa snažia o dieťatko, treba veriť, že sa to podarí a urobiť všetko pre to, aby sme si to raz nevyčítali 🙂

milos32nika21
17. jan 2018

Ahoj presne toto som dnes aj ja pisala.....neviem ci je nieco vo vzduchu ze nas to dnes tak chytilo ale ja uz som normalne rozmyslala ze sa idem pdhlasit a konika ked tu vidim tie babatka a tehotne zeny lebo som myslela ze skoncim na psychiatrii.

emma85
17. jan 2018

Ahoj, nam sa tiez hrozne dlho nedarilo (7 rokov), nakoniec sa zadarilo pomocou ivf. Takze teraz som ja jedna z tych tehotnych co stretavas na ulici. Viem ta uplne pochopit, ja som ich tiez nenavidela! 🙂 ale treba si uvedomit, ze nikdy nevies cim vsetkym si ta zena presla kym sa dopracovala k tomu brusku. Ja som asi najviac nenavidela rady typu: nemysli na to, ono to pride same! Ano, vela je aj v hlave ale ked ma clovek nejaky medicinsky problem, treba ho riesit. A postavit sa k tomu. A nemysliet na to sa neda! Myslis na to kazdy mesiac ked pridu kramy. :-/ Mna asi najviac dorazilo ked svagrina oznamila svoje tehotenstvo asi mesiac po svadbe. Bum, hned sa zadarilo! Svoju neterku milujem a je to najkrajsie dieta na svete ❤ ale vtedy som nenavidela cely svet! Hlavne fakt, ze nemozem dat svojmu muzovi to najprirodzenejsie co na svete existuje! (Problem bol na mojej strane). Takze ako toto vsetko prezit?? Mat vela trpezlivosti a odhodlania! Prajem ti hrozne vela sil!

stano1202
17. jan 2018

my sa tiež snažíme už vyše rok a pol,a zatiaľ sa nedari,pričínu nevieme...testy čo sme už nejaké absolvovali,dopadli v poriadku...tiež je to naročné psychicky,nevieme čo bude....mesiac čo mesiac je to to isté...

verkom
17. jan 2018

Mam známych a ti tiez velmi chceli babo... snažili sa asi rok od svadby a stále nič, išli na vyšetrenia a všetko bolo ok... a potom si tak povedali ze bude kedy bude, hlavne aby bolo všetko vporiadku.... a nakoniec sa im narodila mala Bambuľka, baba otehotnel hneď jak si napravila psychiku.... viem ze je to tažké ale skús sa ukľudniť a neupínať sa na zo príliš... verím že Vám to dobre dopadne a ze u vas za chvíľu bude počuť detský smiech

jane5552
19. jan 2018

@stano1202 tak isto sa snažíme rok a pol a výsledky boli ok tak ktovie 😟😟😟

stano1202
19. jan 2018

@jane5552 už ste prešli všetky vyšetrenia?,nám ešte chýbajú niektoré,a hádam odhalia príčinu...

simkamatko
19. jan 2018

@amalia8 ahoj my sa snazime uz 7r :( IVF 2x negativne a vyskusali sme vsetko co sa dalo.ostalo nam uz len Modlenie a Verit v to ze pan boh na nas nezabudne

jane5552
19. jan 2018

Tak mali sme spermiogram a bolo všetko ok! Potom ja som mala steri,,a to je všetko keďže žijeme v Uk v marci idem na prefukovanie.vajecnikov pretože dlhu dobu som mala zápali😟 ktovie 😟

jane5552
19. jan 2018

@simkamatko neboj sa moja zlata! Nezabudne ❣️❣️❣️❣️❣️

stano1202
19. jan 2018

@jane5552 aha,moja tiež má ísť na laparku,ostatok čo boli vyšetrenia,dopadli dobre....je to moc náročné mesiac čo mesiac...

jane5552
19. jan 2018

@stano1202 môže to pomôcť! Veľa ženám to pomohlo,,budem Vám silno držať prsty 🙂 a hlavne sa odreagovať a relax aj keď viem že je to ťažké 😟😏 my to mame take isté,,čakáš každý mesiac a nič 😥 dosť to dáva na psychiku

lolalita
19. jan 2018

O synceka sme sa snazili 8 rokov. Mala som rozne obdobia. Boli chvile, ked som len plakala, boli take, ked som na vsetko kaslala, bolo aj obdobie, ked som sa hnevala na manzela, potom na seba... Chytali ma zachvaty zlosti a beznadeje, ked nam niekto dalsi oznamil, ze budu mat dieta a potom otazky, ze kedy planujeme my... Ked niekto rozpraval, ze mali dieta na prvu supu, slo ma rozstrelit od jedu. Kocikom som sa vyhybala a aj tehotnym. Vela ludi si o mne dlho myslelo, ze nemam rada deti, preto od nich bocim. Mala som obdobia, ked ma zozierala zavist... Tym chcem len povedat, ze je to obdobie, ktorym si presla kazda viacrocna snazilka. Mala som 32, ked som otehotnela a aj ked tu bude zniet otrepane, stalo sa to vtedy, ked som rezignovala. Prestala som sa sledovat, brat doplnky, vykaslala som sa aj na centrum a nesla som na kontrolu. Riesila som ine problemy, nabrala som si toho v praci nad hlavu, v rodine bolo dusno, otec ochorel a bum... Otehotnela som a mala som ukazkove tehotenstvo. Teraz sme sa o druhe snazili rok. Zas sledovanie a sex v presne urceny den a hodinu, aby sme nepresvihli ovulaciu. Po roku manzel rozhodol, ze dost bolo ocikavania drahych papierikov. A vyslo to znova. Teraz mam sice od zaciatku problemy, ale modlim sa, aby sme to dali. Drzim prsty. Pride to. Niektore zeny proste musia vynalozit viac usilia a odmenene sme za to tym najvacsim stastim.

stano1202
19. jan 2018

@jane5552 a to už skúšame všetko možné,moja berie inofolic,a pije alchemilkovy čaj,ja zas beriem folandrol a macu peruansku,moja meria bazalnu teplotu,robi aj ovulacne testy,máme aj gel na podporu počatia a nič,mrcha mesiac čo mesiac dôjde.....

jane5552
21. jan 2018

Tak netreba skúšať nič a začať sa venovať niečomu inému,,pretože ste asi veľmi zameraný nato 😪 my to isté 😟 Preto sa to už snažím brat tak trosku flegmaticky a ono to možno príde niekedy určite!!! 😉 hlavne nesústreďovať sa nato veľmi a hlavne pri milovaní ☺️❣️

stano1202
21. jan 2018

@jane5552 my už si užívame len,a čakáme čo bude,+ vyšetrenia dalšie aby sme vedeli ake natom sme...

martag20
22. feb 2018

@amalia8 ahoj, pocula si nieco o ALOE PRODUKTOCH, napriklad BERRY NEKTAR, kde je do ALOE pridana brusnicka a jablcko,
niektore zeny nemohli otehotniet a po pol flasi vypitia BERRY, zeny otehotneli /pretoze detoxikuje, vyzivuje maternicu a lieci zapaly
Viem ze je cez 100 aloe baby, prave vdaka tomuto. Su tu este dalsie producty na otehotnenie napriklad MULTI MACA, pocula si nieco o tom.Uzivanie sluzi, aby zena,zenou bola.
Mame vela skusenosti, ak mas zaujem, ozvi sa

martag20
22. feb 2018

@simkamatko
ahoj, pocula si nieco o ALOE PRODUKTOCH, napriklad BERRY NEKTAR, kde je do ALOE pridana brusnicka a jablcko,
niektore zeny nemohli otehotniet a po pol flasi vypitia BERRY, zeny otehotneli /pretoze detoxikuje, vyzivuje maternicu a lieci zapaly
Viem ze je cez 100 aloe baby, prave vdaka tomuto. Su tu este dalsie producty na otehotnenie napriklad MULTI MACA, pocula si nieco o tom.Uzivanie sluzi, aby zena,zenou bola.
Mame vela skusenosti, ak mas zaujem, ozvi sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre