Veľmi dlhé cykly

8. mar 2024

Ahojte. Snažíme sa o bábo a za posledného pol roka sa mi začali extrémne predlžovať cykly. Z pôvodných 31 dňových cyklov (ovulácia bývala na cca 18DC) sa mi cykly natiahli až na 42 dní a viac. Prikladám svoj posledný graf. Podľa bazálnej teploty sa mi posunula ovulácia na riasne neskôr, podľa teplôt za posledného polroka mávam ovuláciu vždy až po 25DC, čo mi príde strašne neskoro. Alebo môže ísť o anovulačné cykly? Mohla by som mať vysokú bazálnu teplotu, aj keby som nemala ovuláciu?
Stalo sa vám už, že sa vám náhle takto cykly začali predlžovať? Podarilo sa vám otehotnieť aj s takto oneskorenou ovuláciou?

zuzanaete
8. mar 2024

Oneskorena ovulacia nebrani otehotneniu. Mavala som dlhsie cykly (do 45 dni) a nebol problem s otehotnenim.

pet888
9. mar 2024

Mozno mas PCOS..casom sa to moze zhorsovat,preto az teraz mas dlhsie cykly.Ale podla grafu ovulacia je.A ano,otehotniet mozes v akomkolvek dlhom cykle,ked prebehne ovulacia.

autor
9. mar 2024

@pet888 PCOS nemám, takto dlhé cykly mam posledného polroka , PCOS vylúčilo niekoľko lekárov, nemám ani náznak, ja som vždy každý mesiac ovulovala, aj ovulujem, akurát z nejakého dôvodu takto neskôr

autor
9. mar 2024

@zuzanaete super, ďakujem

pet888
10. mar 2024

A co ti povedali,cim to je?Nemoze to byt zacinajuca menopauza?Alebo neberies nejake lieky/stres?Skus mozno brat inofolic,gynex,tie zvyknu pomoct k hormonalnej stabilizacii.

wanduska327
10. mar 2024

Ako dlho sa snažiš otehotnieť?

autor
10. mar 2024

@pet888 nie o menopauzu nejde, zásobu vajíčok mám ešte fajn, mám 33 rokov. Lekári nepovedali nič, že hormóny mám v referenčných hodnotách a viac sa so mnou baviť nebudú. Snažíme sa už veľa rokov, už vyše 6, už to vzdávame a ideme cestou IVF. Inofolic užívam, práve mám podozrenie že ten mi tie cykly naťahuje, skúsim ho vysadiť a uvidím.

pet888
12. mar 2024

Moc drzim palce,aby vam to vyslo,6 rokov je dost😟

autor
13. mar 2024

@pet888 ďakujem veľmi pekne, veru je, ani neviem ako to ušlo, a zrazu je to toľko rokov 😤

minusinka
24. jún 2024

Ahoj ako si na tom teraz? Mám veľmi podobný príbeh ako ty.

autor
24. jún 2024

@minusinka ahoj, akurát sme v IVF, po prvom vklade, čakám ako to výjde. Cykly mi ešte určitú dobu ostali stále také dlhšie, ale po čase sa mi to samé začalo vracať späť do pôvodných cca 30 dní. Potom sme začali s IVF. Stimulácia bola úplne v poriadku, aj odber, bez komplikácií.

minusinka
27. jún 2024

Tak moc dúfam a verím, že vám to vyjde. Prajem vám to. My sme sa vydali nakoniec cestou adopcie 😊

autor
27. jún 2024

@minusinka ďakujeme, jej tak to veľmi držím palce, nech máte dieťatko čoskoro doma a nech ste spolu šťastní celá rodinka ♥️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre