Užívanie fytosóje pri dlhších cykloch

frida1990
22. júl 2022

Ahojte žienky, uvažujem že skúsim užívať fytosoju na podporu ovulácie, chcem ju brať max 5 dní niekedy na začiatku cyklu. Ovuláciu mávam pravidelne každý mesiac trocha posunutú - bežne od 19 DC, niekedy neskôr, čiže mám trocha predĺžené cykly (cca 33 dní). Našla som tu dlhočizné vlákno o fytosóji, ale nedočítala som sa tam základnú info, a to, koľko mg denne počas tých 5 dní treba užívať, a či ju mám začať brať od 2.DCdo 6.DC, alebo v mojom prípade keď mávam ovuláciu neskôr, či ju mám brať neskôr, napr. 5.-9.DC? Máte nejakú osvedčenú značku? Vopred ďakujem.

domulibalazova
22. júl 2022

Ahojky, ja som mala ovu normálne tiež 19dc, cyklus 31-33dní, brala som najprv od 3DC 5-5-5-7-7, ovulácia bola normálne na 19dc a otehotehne som, no bohužiaľ to skončilo MA. A teraz som brala od 5DC 6-6-7-7-8tbl a ovulovala som na 13dc, čo bol pre mňa veľký šok…😅. Užívala som Fytosoju Forte v takej žltej pixličke ☺️. Je tu o Fytosoji aj dobrá, ale už neaktívna skupinka, všetky informácie som sú našla tam ☺️.

https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/sojove-isoflanovoidy-ako-nahrada-clostilbegytu/

lasoli
22. júl 2022

ta fytosoja obsahuje co?

frida1990
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
frida1990
autor
22. júl 2022

@domulibalazova ďakujem ❤️ ešte mám otázku, maximálne koľko cyklov po sebe sa môže fytosoja užívať? A stále každý mesiac sa zvyšuje množstvo? Alebo iba prvé dva cykly sa zvyšuje a potom už ostáva množstvo rovnaké?

frida1990
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
frida1990
autor
22. júl 2022

@domulibalazova prepáč ešte otázočka 🙂 ja mám doma fytosoju od Doterry, obsah bioflavanoidov v 1 tbl je 50 mg. Koľko tbl denne si mám dávať? Problémy s ovuláciou nemám, akurát teda že býva neskorší nástup ovulácie ale inak všetko OK.

domulibalazova
23. júl 2022

Ahojky, ja používam túto, tiež som nemala problém s ovuláciou, i napriek tomu, že mám PCOS...posielam Ti link na moju fytosóju, obsahuje v 1tbl 28mg...
https://www.drmax.sk/fytosoja-forte-x11175?gcli...

Myslím, teda aspoň v skupinke, čo som Ti poslala bolo písané, že fytosója sa môže používať neobmedzene, ale zdá sa mi , že bolo aj písané, že nie je vhodná pre tie ženy, čo majú problém so štítnou žľazou.

Ozaj stačí pozrieť skupinu. Ja som ju užívala iba dva krát, oba razy som otehotnela, snáď toto tehu bude v poriadku, je to moje tretie tehotenstvo, ta snáď bude z neho prvé bábätko... Baby sa tam radili aj o zvýšení dávok, ja som si pridala podľa vlastného uváženia...Niektoré pridali v ďalšom cykle, iné ostali u rovnakého dávkovania, tak v tomto Ti neporadím, ja som zvýšila dávku, lebo som sa pri fytosóji cítila lepšie a mala som aj ustálené teploty pri meraní bazálnej teploty...

sus4nka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
frida1990
autor
23. júl 2022

@domulibalazova ďakujem, prelúskam si tie vlákna a skúsim 😊

domulibalazova
23. júl 2022

@frida1990 Držím palce, ja som si tam počítala a keď som videla, že niektorá dámy rieši podobnú situáciu ako ja tak som skúsila jej dávkovanie, ale radšej začni s nižšou dávkou a prečítaj si tam, kedy sa Fytosoja nesmie 🙂, veľa šťastia ❤️

frida1990
autor
24. júl 2022

@domulibalazova ďakujem ❤️

zuzanaa2010
25. júl 2022

@domulibalazova ahoj Domi mozno hlupa otazka,tiez mam velmi dlhe cykly niekedy aj 40 dni..ako tu fytosoju mam brat?ovu nijako nepoznam jedine teplotou ale s clostilom som mala ovu okolo 19-20dc
Mam od 5dc skusit ako ty?6-6-7-7-8?
Lebo na krabicke je 2x denne a finito🤣

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre