Užívanie Duphastonu a menštruácia

stevkabelanova
14. aug 2021

Ahojte chcela by som sa opýtať beriem duphaston 2 mesiace keďže som pred rokom potratila tal ho beriem na tvorenie žltého telesa od 14 dňa po ms 10 dni 2 tabletky denne mesiac som dostala menzes na 28 deň 6 dni po dobrati duphastonu teraz mam 7 deň po dobrati a menzes nikde mali ste pravidelne menzes vrajby menzes mal dôjsť do 5 az 10 dni niekedy mam pocit akoby som ovulacou ani nemala nepozorujem ani žiadny hlien....ALU mate skúsenost

viktorka124
14. aug 2021

Ahoj, síce som sa nesnažila otehotnieť, ja som brala duphaston kvôli PCOS (nízky progesteron). Brala som ho 3 mesiace a menzes som nedostala ani raz počas tých troch mesiacov. Takú mám skúsenosť ja.

miskamicha
14. aug 2021

@stevkabelanova duphastin moze ovulaciu zablokovat ak ho uzijes pred, dobre by bolo od toho 16.dna cyklu nasadit...

7lenka11
16. aug 2021

@stevkabelanova ja ho beriem 3 mesiace. Prvy cyklus som mala presne, menzes prisiel na 28.den, v dalsom cykle mi prisiel na 29.den a v tomto poslednom az na 31.den.. ale posledny cyklus som ho brala aj dlhsie ako zvycajne, takze asi preto az na 31.den

mareka49
16. aug 2021

Daj si pozor, minule sa to tu riešilo
Duf je dobrý na veľa vecí ale nemala si predtým dlhší cyklus?
Môže ti cyklus zharmonizovať ale presne môže aj blokovať ovuláciu.
Odsleduj si, či to nie je aj tvoj prípad.

mareka49
16. aug 2021
stevkabelanova
autor
22. aug 2021

@mareka49 volala som lekárske povedala jej ze mam pocit ze ovu som nemala tak vravela ze to trvá 3-4 mesiace kým sa mi upraví cyklus na 28 dni ze mi to určite nezablokuje ze mi to dala práve na odblokovanie no neviem 🤷‍♀️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre