Užíva niekto Euthyrox, vitex jahňací, macu peruánsku pri ochorení štítnej žľazy ?

danielkadandy
3. feb 2020

Uziva niekto tieto doplnky aj pri tejto diagnoze a uzivani Euthyroxu? Ja uzivam 25 mg uz v podstate od detstva.
Mate niekto skusenost?
Snazime sa otehotniet a pozeram si vit.doplnky...dakujem 🙂

zuz267
3. feb 2020

@danielkadandy ahoj 🙂ja tiež užívam na štítnu euthyrox, dokonca vyššie dávky (75mg kombinované s 100mg) plus mam aj PCOS.. a presne som užívala vitex a macu na podporu otehotnenia.. A podarilo sa, konkrétne v mesiac, keď som začala cvičiť hormonálnu jogu, takže tu odporúčam všetkými desiatimi 👌

danielkadandy
autor
3. feb 2020

@zuz267 super a radila si sa aj s lekarkou o jej uzivani? Lebo sa bojim popri liekoch

zuz267
3. feb 2020

@danielkadandy nie, neradila, naštudovala som si všetko možné, čo sa dalo a pri mojich diagnózach boli odporúčané tak som to skúsila a teda sledovala, ake to malo účinky

floretine
3. feb 2020

Ja mám štítnu žľazu už na kašu, beriem Euthyrox 100 a otehotnela som bez snaženia sa. Myslím si, že tieto prípravky môžeš brať pre dobrý pocit, povedala by som, že nepomôžu a ani neublížia. Pre otehotnenie je skôr dôležité, aby si mala dobre nastavenú dávku Euthyroxu a hodnoty z krvi okolo 2.

zuzanaam
3. feb 2020

@danielkadandy ja užívam L-tyroxín 50 mg a macu aj aj vitex. Mne však ide o dosiahnutie hormonálnej rovnováhy, nie otehotnenie. Macu si dávam ako prášok napr. do smoothies, alebo proteínu, cítim sa po nej lepšie, vyrovnanejšie, mám viac energie, upravila mi cyklus. A vitex ako čaj v prvé dni menštruácie proti bolesti, pomáha tiež.

marselita10
3. feb 2020

@danielkadandy Ahoj, ja som tiez brala euthyrox 100 a 112. mala som tiez tazkosti s otehotnenim, mne pomohla hormonalna joga { ta je na vela veci ucinna { dobre investovane peniaze }, pila som alchemilkovy caj, pouzivala bylinkove menstruacne vlozky, hlavne zdravsie sa stravovat a cvicit. a u nas moj muz uzvival MACU, pil kotvicnikovy caj, bral E vit., zinkosel, koenzim Q10 a otuzoval sa. je dolezite aby aj muz mal vysetreny spermiogram,lebo ak tam je tiez problem aj ten treba riesit. A ked som otehotnela, tak som musela ist v 7tt na endokrinologiu, a tam mi zvysili davky euthyroxu v tehotenstve. a samozrejme ze Dcko som dlhodobo uzivala a uzvivam dalej.

kate1987
26. feb 2020

Ahojte. Ja mam tyreotitidu a brala som gynex a inofolic a nič . Okrem slabych ciarok a meskajucej mrchy ostalo len sklamanie z biochemickeho. Od vtedy ubehli 4 mes a stale nic. Pijem alchemilkovy caj asi 2. Mesiac. Okrem toho teda mam anovulacne cykly a len 1 vajecnik. Myslite si ze by vitex pomohol ? A ako ho budem brat ? Poradite mi prosim zienky ? Dakujem

rsimoneees
25. sep 2020

@danielkadandy ahoj prosím tá užívala si vitex ? Lebo aj ja ho užívam ale užívam aj na štítnu Euthyrox 25🙂

danielkadandy
autor
25. sep 2020

@rsimoneees nie lebo som otehotnela....mozno potom budem chciet skusit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre