Už bola ovulácia?

16. júl 2023

Ahojte žienky🙂
Prosím vás v utorok(11.07) som bola na folikulometriu a mala som jeden dominantný folikul 18 mm, vo štvrtok 22:00 som si pichala ovitrelle a od piatka pozitívne ovulacne testy až do dnes (nedeľa) ..včera som mala dosť silné bolesti od spodu cca okolo 18:30 do 21:00 ..to mi pri tých bolestiach praskol folikul? To by bolo cca 45 hod od pichnutia ovitrellu..kedy môžem rátať prvý dpo? A mám si vkladať progestanolle len som zabudla že na ktorý dpo :(
Meriam si BT v tú istú hodinu ale žeby nejak vyskočila tak to nie a..meriam si ju v dvoch appkach ..dám aj foto

adules
16. júl 2023

Dnes si 2dpo, ovulácie testy po pichnutie nemá význam to isté tehotenské, v tele sa dokáže ovitrelle držať 10 dní. A od dnes kľudne môžeš vkladať.

autor
16. júl 2023

@adules a to že som mala až včera bolesti a dosť siln tak od spodu .nemôže to byť dnes len 1dpo ak včera praskol folik?

autor
16. júl 2023

Lebo aj teplota bola dnes iba 36.35

adules
16. júl 2023

Ale pred dvoma dňami si mala oveľa nižšie teploty keď dobre vidím. Skús si nasimulovat, že ti zajtra stupne o 0,1 vo FF a uvidíš či ti ju vyznačí. Po ovitrelle je ovulka najneskôr do 36 hodin

autor
16. júl 2023

@adules dala som zajtrajší deň a 36.45 teplotu a takto to vyznačili a čo ak bude teplota zas do 36.35?

autor
16. júl 2023
janetinka27
16. júl 2023

Ahoj, ja vkladam progesteron vzdy 3 dni od pichnutia ovitrelle. Tak mi to naordinovala drgyn.

autor
16. júl 2023

@janetinka27 ahoj ďakujem...idem veru teda dnes vkladať ...a nevieš z čoho môžu byť tie bolesti ktoré som mala v sobotu ? Ak bola teda ovu v piatok?

janetinka27
16. júl 2023

Neviem, bolest moze prist aj neskor po prasknuti, ked sa uvolni tekutina z prasknuteho folikulu. Bolest teda nemusi znacit vzdy prave prebiehajucu ovu. Ja vkladam takto, tym sa riadim dlhodobo, ale najlepsie je robit tak, ako ti povie dr.

pet888
17. júl 2023

Co pozeram,nemerala si v rovnakom case,to je dolezite,aby si presne vedela urcit den ovulacie.Ak si v sobotu mala silne bolesti,to bude pravdepodobne ovulacia a nedela bude 1dpo.

autor
17. júl 2023

Merala som v tom.istom.case len som to neskôr asi zapísala

janetinka27
17. júl 2023

je tu aj velmi dobra skupinka na tieto veci
https://www.modrykonik.sk/group/1958/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre