Už 4 mesiace snažilkujeme a stále nič

jankanufinka
4. dec 2017

Ahojte. Neviem v čom môže byť ptoblém, s priateľom sa snažime o babo no nedarí sa näm. Máme už 4 mesiac nechráneny sex. Neviem mam trošku strach, čo ak som neplodna... :(

lindusss2016
4. dec 2017

@jankanufinka
No tu ti.nikto neporadi, dovodov moze byt milion. Pokusit sa o odpoved moze snad len tvoj lekar, aj to nie.vzdy zisti, co je vo veci. Mozte byt hormonalne uplne v poriadku, ale zijete napr.v strese, tak sa to proste nepodari. Mozes byt rh - a muz +, aj vtedy byvaju problemy s otehotnenim. Moze toho byt naozaj neurekom, tazko hadat. Ale.4 m nie je velmi dlha doba, hormonalne testy sa zvyknu robit az po roku.

janickacrazy
4. dec 2017

@jankanufinka 4 mesiace je málo, pokiaľ máte pred 30tkou, tak sa zvykne čakať rok a ked sa nedarí stále, potom treba porobiť dáke vyšetrenia, ale tak možeš ísť aj skor na gyndu preventívne dať si porobiť nejaké vyšetrenia, či je všetko ok, aj ked u muža je to jednoduchšie a mal by ísť prvý on, ak je ochotný ovšem

lindusss2016
4. dec 2017

@janickacrazy
No ja som moju gyndu tiez "otravovala" cca po pol roku snazenia a smiala sa, ze nemam vysilovat, ze to este nie je dost dlha doba 🙂 na testy ma chcela poslat po roku, ale to som sa este ani nestihla objednat a uz to tam bolo 🙂

eliska13
5. dec 2017

@jankanufinka 4 m je veľmi málo.
nepíšeš vek, ale po roku by si mala mať zakl.vysetrenia a muž môže ísť skôr na spermiogram to je najjednoduchsie

lapersefona
5. dec 2017

Co su 4 mesiace zo zivota pre pary ktore cakaju roky na tento zazrak.

Ale plne chapem tvoje obavy, neboj. Niekedy si clovek musi pockat 🙂 vsetko prichadza v pravy cas.

Bolo by fajn poznat dobre svoj cyklus. Ci ovulujes a pod... ale 4 mesiace su kratka doba

mirola
5. dec 2017

@jankanufinka my sme s priatelom isli na plno asi dva mesiace, ale ja som ho poslala na spermiogram len tak preventivne... aj so zvedavosti, on suhlasil. Tam sa ukazalo, ze ho mal dost zly, co sa tykalo pohyblivych ... mali sme za sebou narocny rok, zacal fajcit a viac zurovat, prestal sportovat.... cize celkovo si dost zhorsil zivotospravu. Po tomto zisteni prestal fajcit, uplne pit na cas, zacal zas sportovat a zdravo sa stravovat plus si objednal nejake vitaminy, ktore podporuju zdravu tvorbu spermii.... ja som bola do mesiaca tehotna a on isiel o dalsi mesiac na kontrolu spermiogramu a ten sa aj za taku kratku chvilu markantne zlepsil..... ked som ja na gynde spominala, ze by som chcela preventivne vysetrenia plodnosti.. doktor sa len zasmial, nech pridem po roku snazenia, ze tieto vysetrenia sa len tak preventivne u zien nerobievaju a dokazu sa casom znacne menit... vysledky, ktore boli aktualne pri preventivnej prehliadke by nemuseli vobec korespondovat so stavom, ktorý by bol aktualny v dobe snazenia a podobne... cize aj podla mna je asi najjednoduchsie zacat prave z muzovej strany

johanna_b
5. dec 2017

@lindusss2016 túto informáciu máš odkiaľ, že "môže byť problém, ak je jeden Rh - a jeden +? Najprv si to niekde over, že to nie je pravda, rieši sa to jednou jedinou injekciou, ktorú v minulosti dávali až po pôrode- moja mama je negatív, otec pozitív. Prvému dieťaťu absolútne nič nehrozí, riziko sa zvyšuje každým ďalším dieťaťom a na otehotnenie to nemá absolútne žiaden vplyv, ohrozenie nastáva, až keď sa dve krvi spoja a sú rôzne, čiže dieťa zdedí faktor po otcovi. Čiže pri pôrode. Informácie mám od hematologičky, lebo som neustále počúvala tieto kecy takýchto žien, ako si ty. Nevieš si predstaviť, aký stres týmto neovereným príspevkom môžeš spôsobiť druhým.

lindusss2016
5. dec 2017

@johanna_b
Zle si ma pochopila, ja som tiez - manzel a dcera + a som druhykrat tehu, po porode som dostala injekciu a vsetko je ok. Moja sestra, ktora rodila pred 30 rokmi dve deti, bola tiez minus a jej deti plus a vraj to vtedy nik neriesil a opat vsetko ok. Riesili to s nou az pred 10 rokmi pri tretej, ale ani tam nebol problem.
Mna zas zaujima, odkial mas ty informaciu, ze plasim mamicky. Mne a aj kamoske, ktora je tiez - gynekolog povedal, ze aj to mohol byt jeden z dovodov, preco sme dlhsiu dobu nemohli otehotniet, nie ze to ma byt problem, tak prosim ta, neskac do mna a precitaj si poriadne, co som napisala. Ja som si to nevymyslela, bolo mi to povedane, ze je mozne, ze vtedy partneri tazsie splodia dieta. Opat, neznamena to, ze nesplodia, ale len tolko ze je taka moznost. Na percenta sa ma to nepytaj, takto presne to nvm, kedze ja som sa to dozvedela vtedy, ked sa ma to uz netykalo.

lavieenrose
5. dec 2017

@jankanufinka asi tlacis moc na pilu...malo komu sa to hned podari...zdravemu paru zvycajne do jedneho roka..

johanna_b
5. dec 2017

@lindusss2016 ty podla mna ani nevies, co chces povedat... riesilo sa to, uz ked bola tehotna moja mama a ta je rocnik 1954, takze lekar tvojej sestry je bud sprosty, alebo si tvoja sestra nepamata, ze dostala nejaku injekciu. a ten vyrok toho lekara, ze "tazsie sa plodi, ak je iny faktor", ten tiez musi byt jeden z tych mudrejsich. to napis tejto autorke, lebo ak ma partner iny faktor ako ona, co sanca je vysoka, u nas v rodine ma az 50 percent ludi negativny faktor, zbytok ma pozitivny, tak to moze si hladat dalsieho, alebo plodit s tym, ze "to bude teraz tazsie"? na toto som narazala, ze naco taketo bludy pises, na plodnost to nema absolutne ziaden vplyv. ale modry konik ma preto taku hroznu povest, ze si sem napise kazdy, co chce...

bublinka1313
5. dec 2017

@jankanufinka No je to krátka doba, ale úplne ťa chápem, ja som šalela po 4 mesiacoch a nakoniec som sama zistila v čom je problem, mala som kratku LF, teda mne sa nestihlo oplodnené vajíčko uhniezdiť, mala som aj krátke cykly len 25 a ovulka na 15-16 deň, tam stačilo len predĺžiť cyklus a hneď to bolo 🙂 Aký máš cyklus ty? Kedy býva ovulka?

lindusss2016
5. dec 2017

@johanna_b
Povedala to mne moja dr a kamoske jej dr uz pocas tehu, ze to preto moze trvat dlhsie, kym.sa podari, nie ze sa mame rozvadzat kvoli tomu. Neznamena to, ze nikdy neotehotnie s.tym partnerom, kedze mne a uz aj jej sa to uspesne dvakrat podarilo, ale znamena to, ze to.nemusi byt hned pri prvom cykle. Nemusi, moze. Nechapem, na.co rypes. Nic zle, ani odstrasujuce som autorke nenapisala, takz sa ukludni. Mozno si moja sestra nepamata, nvm, mozno tu injekciu aj dostala, ale nikto s nou neriesil pocas tehu, ze by to mal byt problem, so.mnou tak isto nie, takze mna len zaujimalo, ze kde ty beries, ze ja plasim mamicky.

larosabigi
5. dec 2017

Ja by som skúsila si kúpiť nosifol, pred každým tehotenstvom som pila a hneď na prvý krát sa podarilo, a to mám zníženú funkciu štítnej žľazym sama endokrinologicka bola prekvapená. Ale zasa ja som nikdy v živote nebrala antikoncepciu.

lindusss2016
5. dec 2017

@lavieenrose
V tomto uplne suhlasim. Ja som rok na tu pilu tlacila a nic, vsade som rozpravala, ako uz chceme dieta a nedari sa. Potom sme sa s muzom porozpravali, povedali sme si, ze sme stastni, aj ked sme zatial len dvaja a ze to snazenie nechame tak a uvidime, co bude dalej. Ani.nie dva mesiace na to uz boli dve ciarky 🙂 takze hlavne ziadna panika a stres, vacsinou to pride aj samo a netreba za tym vidiet.ziaden problem

lavieenrose
5. dec 2017

@lindusss2016 my sme si kupili zajaca bohuzial bol chory ale na zmenu myslienok pomohol :D

lindusss2016
5. dec 2017

@lavieenrose
😂 tak o tomto sposobe som este nepocula, ale dobry napad 😂
No je to tak, ze cim viac sa clovek kvoli tomu uhana a nonstop to nosi v hlave, tym je to horsie.

4 m je naozaj nic. Ja vravim, ze na prvy sup otehotneju len 18-ky na diskoteke 😀 my ostatne si to musime aj odsexovat

danik1505
5. dec 2017

@lindusss2016 ale no tak, ja som mala 26 a 31 a otehotnela som hned a mimo plodnych dni

lavieenrose
5. dec 2017

@lindusss2016 ja som mala mimomaternicove a uz dvaja doktori mi gratulovali ze sa nam tak skoro podarilo....ale som si pomyslela ze kolko driny a potu to stalo 😂

lindusss2016
5. dec 2017

@danik1505
Sikulka 👍 no ved mne sa druhe tiez podarilo hned pri druhom cykle po porode, ktory trval cca 90 dni 😀 a to sme sa ani nesnazili

lindusss2016
5. dec 2017

@lavieenrose
No ved toto, zadarmo to nemame 😀

johanna_b
5. dec 2017

@lindusss2016 neviem, co stale chodis s tym "plasenim mamiciek", ano plasis, lebo su to vsetko kraviny, co pises. aj to s tou sestrou - neviem, kto by si zobral na triko ten risk, ze dieta moze zdedit po otcovi krv, cize malo by inu ako mater... tresknes, co sa ti hodi. len pre tvoju info, moja mama s negativnym faktorom, otec pozitivny, dvakrat otehotnela, ked si davali pozor, moja svokra otehotnela 3x uplne neplanovane, na "prvu supu". ale viem si celkom dobre predstavit, ze taketo "plasenie mamiciek" s krvou pouzivaju umeli oplodnovatelia, aby mohli hned poslat zenu na umele oplodnenie a vytlkli z nej najviac, co to da..

lindusss2016
5. dec 2017

@johanna_b
Sama si mater, spamataj sa... napisala som len tolko, ze to moze (nemusi) byt jeden z mnohych dovodov,preco za 4 m (co nie je este dlha doba) neotehotnela. Keby si si ten prispevok precitala a pochopila ho normalne, nemusela si tu vobec rozvadzat tuto zbytocnu debatu.
A mimochodom,ked uz si v tomto taka vzdelana,ako si myslela vetu: ktory lekar by si zobral na seba ten risk,ze dieta by zdedilo krv po otcovi a malo by inu ako mater???
Vysvetli to,prosim ta. Ale ak chces odpovedat, snaz sa o komunikaciu n urovni,dteraz ti to velmi neslo,len same utoky ako had...q
Vacsinou sa dedi krv po otcovi a ja mam - a dcera ma +, tak o com tu tocis ty? Len pre ujasnenie,netvrdim, ze to je nejaka vazna komplikacia, jedna injekcia po porode a je to ok, takze opat nikoho neplasim.

johanna_b
5. dec 2017

@lindusss2016 tak ked si to nepochopila, pisala si na zaciatku, ze "sestru vobec neriesili", potom az z teba vyslo, ze "asi si nepamatala, ze jej pichli injekciu", tak ta injekcia sa picha v pripade, ak dieta zdedilo krv po otcovi, to, aku ma dieta krv, sa zistuje, az ked sa narodi. tak preto pisem, ze injekciu sestra urcite dostala, ze to by si nikto nevzal na triko, ze by odignoroval, ze ona moze mat inu krv ako muz.
a dalsi bonbonik "vacsinou dieta dedi krv po otcovi" :D jedna perla za druhou, to ti tiez povedal ten tvoj zazracny lekar? my sme traja surodenci, vsetci sme zdedili po mame negativny Rh faktor. podla teba prave my tvorime vynimku... moj muz zdedil tiez Rh faktor po svojej materi, nasa neter zdedila Rh faktor po svojom otcovi, cize v nasej rodine zdedilo 90 percent ludi Rh faktor po materi
no a k tej tvojej logike, ze "to moze byt dovod, preco sa par dlho snazi", tak to je asi na takej urovni, ze aj mlieko ked pijes a vysadis a otehotnies, tak to bol dovod, aj poloha, sviecku ked robis, alchemilku ked pijes, vitamin C ked uzivas. jedna konspiracia za druhou. a pritom plodenie je nieco medzi nebom a zemou, vobec neznamena, ze dvaja su chori, ked sa im dlho nedari

stanka2612
5. dec 2017

@johanna_b ja len na okraj,lebo je to mimo temu,ja som -manzel +, maly zdedil krv po nom,a injekciu mi nepichli,dokonca mam to napisane aj v prepustacej sprave,moj gynekolog to doteraz nechape.kamaratke tiez nepichli a dalsej kamaratke pichli az na jej naliehanie,musela si ju doslova vydupat....dokonca na MK je tu o tom aj tema,takych mamiciek je nas viac,zial...

lindusss2016
5. dec 2017

@johanna_b
Ziadala som ta o normalny ton konverzacie, bezuspesne,takze dalej ani.necitam,nebavi ma stracat cas zbytcnostami. Pekny den

johanna_b
5. dec 2017

@stanka2612 stanka, a bolo to zakaždým pri prvom bábätku? lebo pri prvom bábätku nehrozí nič, asi preto.
mne zas bolo čudné, že mne pri prvom tehotenstve pichol lekár injekciu hneď na začiatku, keď som mu povedala, že mám AB Rh negatív - povedal, že okamžite a išla som si ju kúpiť do lekárne, bola som v 7tt. až dodatočne som doniesla potvrdenie, že mám naozaj AB Rh nega, z čoho usudzujem, že "ak by som sa pomýlila", tak asi tá injekcia neuškodí. čo však bolo ešte čudnejšie, tak on sa ma vôbec nepýtal, či má môj muž Rh pozitív, alebo akú má vôbec krvnú skupinu.

johanna_b
5. dec 2017

@lindusss2016 neviem, čo som napísala nenormálne :D
ale tvoja logika ti hovorí, že čo máš doma ty, dlho sa mi nedarilo = lebo mám iný faktor. moja dcéra zdedila krv po tatovi = deti dedia krv po otcovi. tak v takejto tupej debate ani ja nechcem pokračovať

titimata
5. dec 2017

Rh faktor môžete zdedit ako po mame tak po otcovi je to 50/50 a áno pri zenach je rh trochu komplikované ak partner rh nema ale co dnesna medicina robi divi staci jedna injekcia v 7 mesiaci a potom po porode a kľud ziadne strasne sci fi sa nedeje

stanka2612
5. dec 2017

@johanna_b ano,bolo to pri prvych detoch,no ma sa pichnut aj pri prvych,lebo tam potom v dalsich tehu hrozia rizika.mna moj gynekolog iba sledoval,pravidelne mi bral krv na protilatky ale povedal mi,ze pri porode mi maju pichnut injekciu
Ono pri pocati nie su problemy,oni mozu nastat az ked aj druhe babo by zdedilo krv po otcovi,vravel mi,ze boli aj pripady,ze sa babu musela este v brusku menit krv...ale to len na okraj,nechcem tu spamovat temu 😊

johanna_b
5. dec 2017

@titimata áno, súhlasím, ale tu táto lindus tvrdí, že "väčšinou po otcovi", lebo jej dcéra tak zdedila... a ešte pridala k tomu, že "dlho to trvá a dlho sa nedarí, ak muž má rh pozitív a žena rh negatív". tak, čo už... asi to tak bude,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre