Utrogestan a tmavohnedý výtok

21. aug 2023

Ahojte, mám za sebou biochemické a tak sa veľmi bojím. Podľa ms som v 5+4 ale mám cyklus 33 dňový. Test je pozitívny. Žiadny duch, proste silné koľajnice. Doktor mi po tlf nasadil utrogestan, beriem už 4 dni. Začala som ale špiniť. Nie je to svetlá krv, je (zatiaľ) tmavá. Resp tmavo hnedý výtok. Môže to byť z utrogestanu?? Alebo sa mám obávať? Na kontrolu mám ísť až v piatok. Som z toho nešťastná...

anjelicek26
21. aug 2023

Neviem veru, urcite smer lekar... utrogest vkladam 2x200mg uz od zaciatku tehu a teda ani len kvapka krvi ci nejake spinenie, proste nic takeho nebolo... koncim 8.tyzden teraz...

bolarazjedna
21. aug 2023

Nie, z utrogestan by to nemalo byt. Určite nečakaj do piatku, minimálne zavolaj zajtra ráno doktorovi. Možno ti navýši dávku utrogestan, možno pridá aj iné lieky, nariadi ti ľudový režim, skontroluje ultrazvukom, či je tam hematom, či vidno aspoň gestacny vak (plod so srdiečkom ešte nemusí byť), v opačnom prípade to špinenie môže byť príznakom aj mimomaternicove ho tehotenstva, čo je život ohrozujúcich stav, ak sa to nezistí včas.
Takže určite zajtra zavolaj alebo chod osobne.
Držím palce, nech je všetko v poriadku!

jaass
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaass
21. aug 2023

Keď môžeš chod na pohotovost.

autor
21. aug 2023

@anjelicek26 berieš prosím ťa ráno a večer alebo naraz dve?

nikpa
21. aug 2023

Brala som Utrogestan niekoľko mesiacov počas tehu a nikdy som nemala to čo ty. Spinenie v začiatkoch tehu je hneď na pohotovosť. Žiadny piatok, ani ráno, to už môže byť neskoro...

anjelicek26
22. aug 2023

Rano a vecer beriem.

autor
22. aug 2023

@anjelicek26 od včera nemám absolútne nič. Tak uvidíme na kontrole.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre