Umelé oplodnenie - samoplatca

11hannah11
19. okt 2018

Ahojte, potrebujem poradiť, sestra žije dlhodobo v zahraničí a chcela by podstúpiť umelé oplodnenie na slovensku. Lekár v UK im vravel že obaja sú v poriadku ale nedarí sa im aj tak. Neviete niekto koľko by to stalo a ako to prebieha? A ako dlho to bude trvať? Myslím od prvého vyšetrenia po samotný zákrok. Ďakujem

furbynka
19. okt 2018

Toto je skor otazka na ludi z centra asistovanej reprodukcie, ja to nepotrebujem ale predpokladam ze u kazdej zeny je to ine, niektorej sa podari otehotniet hned, inym bohuzial po niekolkych cykloch

mishka0508
23. okt 2018

@11hannah11 ja som v UK a IVF som mala minuly mesiac na SR. Co uz sestra podstúpila? Ak nič, tak jej radím zájsť za lekárom v UK. Ten urobí potrebné krvné testy. Ak budú v poriadku, pošle ju na fertility clinic. Ak su obaja v poriadku, to znamená ona: vajecniky v poriadku - prechodne, hormonalny profil ok, AMH v poriadku a manžel spermiogram v poriadku, a nemajú deti z prirodzeneho oplodnenia, tak v UK majú nárok na IVF zadarmo. Treba sa poinformovat najskôr v UK a obrat si to. My sa snažíme 5,5 roka. Syna mame prirodzene. U mňa je problém s AMH, Takze my sme museli na IVF. Je však rozdiel zaplatiť 7500 libier a 3300 eur.

11hannah11
autor
24. okt 2018

@mishka0508 obaja sú v poriadku, boli už na rôzne testy a lekár im poradil aby vyskúšali umele oplodnenie a koli tomu ze to v UK stojí viac tak sa chcela informovať. minuly rok potatila v 9tt. To jedno IVF zadarmo majú aj v prípade ked manžel uz ma deti? Ma dieťa z predchádzajúceho vzťahu

mishka0508
24. okt 2018

@11hannah11 aha... tak v tom prípade zadarmo asi nárok nemajú. A absolvovala aj laparoskopiu a Xray vajcovodov?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre