Umelé oplodnenie "cez kamaráta" prirodzenou cestou

afanas
26. nov 2023

Ahojte,
Z partnerkou sa nam nedari, aj vieme ze chyba je urcite vo mne. Cesta umeleho oplodnenia cez klinyky vsak nieje to co by sa nam pacilo. Rozpravame sa o tejto teme stale castejsie a uz padli iste naznaky, "ze ma jedneho kamarara z vysky"

Mne sa ta myslienka zacala aj celkom pacit, budeme mat vlastne dieta, a v podstate prirodzene, ale mate z takou cestou niekto skusenosti ? Nenastali nejake necakane problemy, narusenie vztahu a podobne ? Vravim zatial som nastaveny tak ze sa mi to paci a chcel by som to tak, ale to je teraz ...

natalienka12
26. nov 2023

Dieta nebude tvoje. Je to jednoduche. A ten muz, ktory by bol otcom, sa moze otcovstva domahat.

tramtada31
26. nov 2023

Cize miesto toho, aby si sa raz spravil do poharika, budeš radšej vychovávať cudzie dieťa niekoho iného a ešte das každý mesiac smyknut manzelku cudziemu chlapovi. Správne som to pochopila?

ptvw
26. nov 2023

🍿

natalienka12
26. nov 2023

@tramtada31 On nema manzelku. Frajerke sa zapaci kamarat z vysky a bude dobojovane. Potom sa chlapci mozno pobiju. Ale vraj je taka sexualna uchylka, ze chlapa vzrusuje, ze jeho zenu sulozi iny.

afanas
autor
26. nov 2023

@natalienka12 umele oplodnenie sa nepaci hlavne mojej partnerke, ale zas ani mne nejako to nepride ako nieco pekne. Proste je to lekarsky zakrok.

Pokial ide o toho jej "kamarata z vysky" tak ma tam naozaj nic nehrozi, uistila ma ze to je taky slobdny typ, ktory stale niekde lieta, urcite by nam do toho nijak nevstupoval, skor ma zaujimaju veci medzi mnou a partnerkou, ci tam sa nieco nezmeni ... ono predsa clovek nevie co sa moze stat kym sa to nestane 🙂

dadis
26. nov 2023

@afanas Ty by si chcel zit s vedomim, ze mas niekde dieta?? A dieta sa malokedy podari na jeden sup, to budu akoze udrziavat milenecky pomer, priatelka si bude robit ovulacnevtesty a on chodit do sluzby?? 😃 To chodte radsej do toho centra, len malo parom tam nepomozu..

mimikarol
26. nov 2023

A čo na to ten kamarát hovorí? Teda mimo toho že to je jedna s top sprostosti čo som tu čítala 🤦

slovakboy
26. nov 2023

@afanas neriskuje takéto veci. Teraz je kamarát z výšky slobodný kamarát. O pár rokov ti zaklope na dvere že máš jeho dieťa. Rozleží sa mu to v hlave. Právne to nemáš nijako ošetrené možno ak manželka udá na matrike teba ako otca tak áno to neviem. Ale je tu aj riziko vzťahové. Čo ak budete mat manželské problémy a ona bude mat únik a dôvody takéto? A je tu aj zdravotne a genetické riziko . Dieťatko bude mat genetickú vadu alebo bude potrebné liečenie atd atd. Poznám ženu ktira absolvovala umelé oplodnenie a veľmi dobre vedela do čoho ide. Lekári nemôžu len tak od hocikoho vziať spermie. Je to prísne kontrolovaný a dokumentovaný proces. Darca je väčšinou študent a nesmie mat v anamnéze a v rodokmeni genetické ani iné vážne choroby. Je a bude pre vás vždy anonymný ale v prípade zdravotných problémov nemocnica bude mat o nom informácie z medicínskeho hľadiska. To neviem ale možno aj kontakty. Po právnej stránke to bude čisté. On o vás nebude vedieť vy o ňom tiež nie. To je ako s adopciou. Sú etické dôvody prečo sa to robí. Na jednej strane je etické byt darcom aj prijímateľom. Na druhej strane nie je etické o sebe vedieť. No a úrady aj zdravotnícke zariadenia to majú právne aj systémovo bezpečné. Sú nestranní a nemajú motív niekomu škodiť. Ak mas pochybnosti informujte sa u nich. A aj pre vašu psychiku. Je lepšie vedieť že biologickým otcom je anonymný zdravý študent ako kamarát fešák z výšky ktiry vam bude chodiť po rozume vždy keď sa pozriete na detičko.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mk22
26. nov 2023

Počítaj s tým, že sa nemusí zadariť hneď, možno budú musieť spolu sulozit aj polroka.. To je choré.. Tebe to príde normálne alebo jej? V živote by ma to nenapadlo..

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bejbs123
26. nov 2023

@afanas toto je uplne chore…ak sa nebude darit ani s kamaratom s vysky,tak s nim bude sexovat rok,ci ako dlho? A potom si najde ineho kamarata?a kamarat pozna vas umysel?ten s tym suhlasil? Ci si to len priatelka vyfantazirovala? Poznate zdravotny stav kamarata,ci nema rovnaky problem?

cubo2
26. nov 2023

Ak s týmto nápadom prišla priateľka, tak prakticky už nemáš priateľku..

jumama
26. nov 2023

Hlavne - dieta nie je zabavka pre vas! Dat zivot, znamena zodpovednost za stastie, celozivotne stastie - a to sa dnes nenosi, ludia nerozmyslaju 40 rokov dopredu, ked si robia dietatko. Celozivotne stastie cuduj sa svete zavisi predovsetym od sily a stastia rodiny - od spravnosti mamky, ocka, od stastnych chvil, pokojneho prostredia bez hadok, laskyplneho prostredia, aby dieta mohlo odpozorovat laskyplny vztah mamky a ocka. Toto vsetko mate vo svojich rukach a moze sa vam vydarit. Alebo aj skor nie, ak rozmyslate nad takymi netradicnymi rieseniami, neuvedomujuc si dopad na dieta.

Ja si mysllim, ze raz by to poriadne zamavalo aj s tym dietatom, keby sa dozvedelo, ze nie si jeho pravy otec. Poprecituj si mozno niekde pribehy adoptovanych deti - ako sa v nich ozve tuzba hladat svojho biologickeho rodica. Dnes uz je pristup mnoho krat otvoreny, ale volakedy v rodinach az skoro dospelym detom hoverili ze su adoptovane, alebo im to posepol nejaky zloprajny sused. A tie deti sa citili trosilinku ine.

Vy vlastne nemate inu sancu - zatloukat, zatloukat, zatloukat. Neviem ako by ste nezrelemu dietatu vysvetlovali vase rozhodnutie. Ale ked sa to raz dozvie, hoc aj ako dospele, co ja viem, pre nejaky krvny test, ze nebudu dokopy pasovat vase tri krvne skupiny, a bude mu to vrtat v hlave, tak podla mna to bude na neho na par rokov na psychologa...

A druha vec je ty ako otec - to dieta moze mat povahu a vyzro toho kamarata - moze ti to velmi vadit, moze sa ti zdat, ze si s tym dietatkom nie si schopny porozumiet, ze nikdy nebudete na jednej vlne a mozes ho zacat odmietat. A sme tam kde som povedala - trauma pre vsetkych na cely zivot, ale hlavne pre to dietatko, ci bude male, ci velke.

Radsej dospejte obaja s priatelkou, ked chcete byt rodicmi. Deti by nemali mat nezrele deti. Dospele osobnosti to zrejme riesia tym umelym oplodnenim, ked to inak nejde, nie nejakymi romantickymi haluskami.

U nas bola jedna rodina, dlho nemohli mat deti, az mozno po 40 sa im podarilo. Boli laskyplna rodina. A potom, priblizne okolo 15 rokov toho dietata ich otec spachal samovrazdu. Suskalo a, ze sa dozvedel, ze to dieta nie je jeho. No aako to asi moze niest take dieta - jednak sa mu zabije ocko, o ktorom si cely zivot mysli, ze je ocko, ktory mu dava vsetku lasku atd - cize je to priepastna strata, potom sa vlastne citi ako ta pricina jeho smrti, smrti milovaneho cloveka, a potom ze jeho otcom je niekto koho ani nepozna a kto as k nemu nepriznava.... chcel by si zit takyto zivot? Podla mna je to uz clozivotna trauma, ktoru sice spracujes, prijmes, ale uz sa asi nikdy nebudes smiat uplne od srdca a spomienka na povodnu rodinu bude predovsetkym bolava.

Chcel si konkretne napady, co vas moze zaboliet... tak tu ich mas.

Nezreli ludia by nemali mat deti.

stellarstar
26. nov 2023

Tam to ľudstvo speje 🙄🙈

simonka_vi
26. nov 2023

Podľa mňa toto není normálne a myslím si že problém není v tebe ale v priateľke. Nepríde mi normálne aby žena chcela mať dieťa od druhého muža keď je spôsob mať vlastné lebo jej sa nepáči umelé keď sa jej to nepáči tak nech ide za kamarátom a nech jej ho urobí ale bez teba . 🤦

jaskolka
26. nov 2023

@afanas je to strelene, co vymyslate a do budúcnosti riskujete veľký problém. Kto zaručí, ze ona sa "pri plodeni" aj naozaj nezamiluje? Pre ženu to nikdy nie je iba sex (ok, sú vynimky, ale fakt malo) a dupľom ak otehotnie. Proste bude v sebe mat dieťa iného muža, ktorého bude dobre poznať a s ktorým mala intímny styk
Ďalej pocitaj s tým, ze nemusí to vyjsť hneď, to akože budú sexovať pravidelne, a ty budeš usmiaty ako anjelik, keď ti bude chodiť aj pol roka domov žena, sprosto povedané, pretiahnuta od iného?
Možno sa mýlim, ale mne sa vidí, ze ona jednoducho chce "vyskúšať sex s iným mužom, nie len za účelom plodenia(lebo vtom prípade by nemala problém sa, dat oplodnit v centre úplne anonymne).

akbara77
26. nov 2023

@afanas a kamarát je tiež taky blbý?

zuzubb007
26. nov 2023

No v dnesnej dobe uz naozaj ludom napadne kadeco zvratene, tak umele nie ale napusti zenu jej kamarat naozaj uzastne, podla mna sa vztah rozpadne casom tak ci tak, otecko sa potom spamata raz a povie si ze sa ide o svoje dieta starat, navyse ty nebudes mat s dietatom absolutne nic spolocne, smutne to si rovno adoptujte naozaj

afanas
autor
26. nov 2023

@jj298 nenapadol ma lepsi nazov, neviem ako to nazvat v podstate to vnimam ako formu umeleho oplodnenia len nieje nutna klinika a "lekar zo striekackou" prepacte za vyraz urcite to je sofistikovanjsi proces ale chcem tym len povedat ze ide o lekarsky zakrok a nie nieco intimne ci osobne.

... svojej partnerke verim, urcite to nemyslela nijako zle ... i ked ano moze byt v tom cokolvek, mozno naozaj chce skusit nieco ine ale nemyslim ze by to bol hlavny dovod. Vela o jej kamaratovi neviem co sme prerbali je ze je zdravy, stara sa o seba skor taky typ ze vztahy ci rosinu neriesi, urcite by ale na matrike bolo dietatko napisane na mna

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivik4
26. nov 2023

Mna odvezu 😀😀😀
Co si ty za naivneho hlupacika ( prepac) ze Ti nevadi ze tvoja zenska by spavala s inym .
Pane boze 🤦‍♀️

anna777115
26. nov 2023

Keď ste zamietli umelé oplodnenie, išla by som do adopcie. Budete, obaja rodičia s čistým štítom. Toto, čo navrhla tvoja partnerka, je neetické nie len pre vás, ako partnerov, pre biologického otca, ale aj pre to dieťa. Ty, si vieš predstaviť, že by si bol splodeny za takýchto okolností. Ako, budete vychovávať to dieťa, budete mu klamať celý život. Takéto sebecké, hlúpe rozhodnutie, vás raz v živote dobehne a stratíte nie len seba, ale aj to dieťa.

cubo2
26. nov 2023

@afanas keby tvoja priateľka myslela budúcnosť a dieťa s tebou vážne, tak by išla na IVF s tvojim genetickým materiálom, poviem to tak hlúpo. Nie sexovať s kamošom z výšky. Red flag u mňa, pravdepodobne zvažuje rozchod s tebou.

marcellka32
26. nov 2023

Vymyslené...

mk1111111111
26. nov 2023

Dnes citam asi 3 temu a moja nalada stale stupa, normalne budem chodit castejsie.To fakt si nektore verite tym vymyslom?

mk1111111111
26. nov 2023

@marcellka32 dakujem, som si myslela, ze len ja mam zdravy rozum.

afanas
autor
26. nov 2023

adopciu sme tiez zvazovali, ale tam sa zas obavame naozaj povodu dietatka a moznych ochoreni ci komplikacii. detske domovy su plne deti to je pravda, ale niesu to asi deti z usporidanych rodin. alkohol, stres v tethotenstve, fajcenie a dalsie vplyvy ktore clovek pri adopcii nevie ... naviac zlozita byrokracia okolo toho ...

nevenka
26. nov 2023

@afanas a okrem ineho, poznas nejake geneticke podmienene ochorenia? A co ak budete mat postihnute alebo inak chore dieta?
Tak z DD sa obavas povodu a chorob dietata a tu nie? 🙃

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre