Ukončenie užívania HAK a snaha o bábätko

nikapuggioni
24. aug 2024

Ahojte. S mužom sme sa rozhodli žeby sme išli do 2 dieťatka. 2 a pol roka som brala HAK. 28.7 som zobrala poslednú tabletku. 31.7 prišiel menzes. Takze od tohto mesiaca ideme na plno.
Chcela by som vedieť názor žien ktoré otehotneli buď hneď na prvý krát alebo o par mesiacov aké male príznaky. Ja som na cca 11 DC mala pichanie vo vaječníku o par dni na to bolest ako pred menzesom trvalo to cca týždeň. Posledne 2 dní som nič necítila a teraz posledné 2 dní znova bolest ako pred menzesom. Menzes by som mala dostať o 4 dní. Tieto bolesti sú u mňa nové keďže počas užívania HAK som mala bolest pod bruchom deň pred MS.
Takže chcela by som vedieť či to môže byt zapríčinené hormónmi z HAK? Ci nebodaj tehotenstvo???
Testovať ešte nechcem keďže by mi ešte nič neukázalo. Počkám kým bude meškať menzes a pák vyskúšam 😉
Za každý názor radu budem rada 😊😊😊

sashka22
24. aug 2024

@nikapuggioni po vysadení by som si dala pol roka, nech ten sajrajt zo mňa vyjde, potom bábo

kristinkaris
24. aug 2024

@nikapuggioni tiež by som dala tomu aspoň mesiac nech nabehne normálna ms

suzy2508
24. aug 2024

Absolútne nepočúvaj tieto sprosté reči, nie je to nič iné ako strašenie, pretože žiadne štúdie nie sú na to, aby si mala mať pol roka nejakú pripečenú očistu. Môžete búchať hneď. My sme tak tiež a mám zdravého syna hneď z prvého mesiaca snaženia - odobrené gynekologičkou. Či si alebo nie si tehotná zistíš jedine testom, treba vydržať.

kristinkaris
24. aug 2024

@suzy2508 😂😂😂😂😂😂

nikapuggioni
autor
24. aug 2024

@suzy2508 áno máš pravdu ze sa môže snažiť hneď. Ja žijem v zahraničí a môj gynekolog je aj primár v pôrodnici. V apríli keď som bola na preventivke som mu spomínala že by sme chceli druhé babo. A pýtala som sa aj na to ci po vysadení mam mat pauzu q on že nie. Že najlepšie je snažiť sa hneď pretože zevraj HAK sa predpisuje aj ženám co nemôžu otehotnieť i keď výsledky majú ok. A ze po vysadeni je vascia pravdepodobnosť otehotnenia. 😊 takze v tonto som ja ok že sme sa začali snažiť hneď.

kristinkaris
24. aug 2024

@nikapuggioni skus požiadať o hormonálny profil po antike a uvidíš tie vyskoky vo výsledkoch 🙂 fakt ako prva ms po vysadení by mala prebehnúť áno snažiť sa môžete hneď ale väčšinou sa to aj tak nepodarí až keď sa hormóny dajú do poriadku

andrea2323
24. aug 2024

@nikapuggioni presne toto aj mne povedal gynekológ, že po vysadení HAK aj zvyknú ženy veľmi rýchlo otehotnieť ☺️ musíš len počkať ako to bude.. ja som po vysadení HAK otehotnela hneď, ale až keď sme trafili ovuláciu, keďže som mala rôzne dlhé cykly. Ale keď už sme ju trafili tak som ostala tehotná ten prvý mesiac 😁 držím palce ☘️

suzy2508
24. aug 2024

@nikapuggioni presne aj mne toto povedala úplne do bodky, som rada, že máš dobrého gynekológa, ako je aj moja, ktorej nadovšetko ďakujem, že som ju počúvala a pri mojej diagnóze (pcos) pokračovala s tabletkami, ja verím, že vďaka tomuto sa nám zadarilo, pretože moje cykly boli úplne nepredvídateľné pred antikoncepciou. Napíš, ako si dopadla, budem držať prsty. 🙂 Príznaky som mala ešte predtým citlivé prsia, závraty, pichanie, fakt som neverila, že sa podarí na prvý šup.

nikapuggioni
autor
24. aug 2024

@suzy2508 😇😇 určite dám vedieť. Dnes mam tiež také slabšie pichanie q bolesti pod bruchom. Keby náhodou to nevyšlo určite nebudem sklamaná. Od nového cyklu začnem merať BT. Keďže i ja som mávala nepravidelnú MS pred prvým tehotenstvom. Až keď som začala merať BT sa nám hneď zadarilo. No uvidíme v stredu by mala prísť mrcha ak nepríde vyskúšam test 😊😊

suzy2508
24. aug 2024
nikapuggioni
autor
24. aug 2024

@andrea2323 a na aký DC si mala ovulaciu? Teda ak si pamätáš 😊 nám keď sa nepodarí teraz tak od nového cyklu začnem merať BT q uvidíme ako to pojde

nikapuggioni
autor
24. aug 2024

@kristinkaris tak v tom máš pravdu ze sa to nemusí podariť 😊 každé telo je iné. Ja som s tým nepočítala ze hneď na prvý šup ostanem tehotná. Ak sa nám do 3 mesiacoch nezadari určite požiadam o HP. Len som chcela vedieť názor žien ktoré užívali dlhodobo HAK ci mali také bolesti ako mam ja. Keďže si momentálne svoje telo po vysadeni nespoznavam 😊😊

lussinka309
24. aug 2024

@nikapuggioni bolesti 11DC určite nie sú tehotenský príznak, možno skôr príznak blížiacej sa ovulácie. Počas hak si to necítila, pretože si ovulaciu nemala. Tehotenské príznaky sa objavujú až po uhniezdeni vajíčka, to je niekoľko dní po ovulacií. Väčšinou až v čase keď má prísť menštruácia . Po vysadení môžeš mať rozhadzany cyklus, cítiť rôzne pichania a bolesti, netreba to hneď pripisovať tehotenstvu aby si nebola zbytočne sklamana, ak sa to nepodarí hned. Príznaky tehotenstva a pms sú rovnaké, takže skôr ako budeš mať pozitívny test ti nikto nepovie, či môžeš byť tehotná. Držím palce pri snažení 😊

nikapuggioni
autor
24. aug 2024

@lussinka309 11 DC som to nepriposovala tehotenstvu 😀 to pichanie som pripisovala asi k zacinajucej ovulacii. Len som písala v príspevku ze v 11DC som mala pichanie vo vaječníku a o par dni na to bolest pod bruškom. O tehotenstve tam ani slovko nepadlo. Až na konci keď som písala ze ci nahodou tie bolesti co mam posledne dni su stale kvoli hormonom alebo nebodaj tehu. Neočakávam ze otehotniem hneď i keď nejaká šanca tam vždy môže byt 😊 chcela som len vedieť či ženy ktoré vysadili HAK mali bolesti pod bruchom ako ja mam už cca 2 tyzdne.
A ďakujem určite pri novom cykle zacne nová šanca o bábätko 😊😊

andrea2323
24. aug 2024

@nikapuggioni pamatam si ze som mala dost dlhe cykly a ovulaciu az na nejaky 20ty den. Preto sme kuoili ovulacne testy po par mesiacoch a hned sa s nimi zadarilo 🙂

nikapuggioni
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikapuggioni
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinka2233
2. sep 2024

@nikapuggioni vysadila som 11/2023 HAK a doteraz sa s mužom snažime a mám stale veľke problémy - aj keď ich aktivne riešim, HAK je sviňa, radšej telo prečistiť, tie hormony sú stale pritomné a určite minimalne jeden cyklus počkať, ja som po vysadený HAK mala nadherny 32 dnovy cyklus a ukažkovu ovulaciu, potvrdenu ovu testami, bazalnou teolotou aj priznakmi… ďalši cyklus už bol anovulačnx a 72 dňovy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre