Tvar polycystických vaječníkov a snaha o dieťatko

13. feb 2023

Ahojte babule
Vraj mám tvár Pco
Menzes mám každý mesiac od mája ako mi robili čistenie maternice ... Snažíme sa podľa kalendára menštruačného cez plodné dni
Myslíte že je možné otehotnieť že je možné že ovulácia nastane ?
Už mám 6r dieťatko
Celý čas sme sa o bábo nesnažili len teraz
Tak ma to dosť zaujíma
Ďakujem ☺️

taktotedanie
14. feb 2023

To ze je pravideona menstruacia nevylucuje pco a nemusi prebehnut ani ovulacia

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bykaterina
14. feb 2023

tak prva blbost sexovat podla menst.kalendara. co tak odsleodvat si kedy mas ovulaciu ? zena ani zdrava nema presne podla apky ovulaciu nie to este ked mas PCO labeo pcos. ako ako pise @taktotedanie
druha vec co spermiogram? darmo sa budes snazit ked bude problem v ovulke a aj spermiograme. a ano mozes otehotniet ale ak mas obe diagnozy s muzom tak moze to trvat velmi dlho

zuzulkamr
14. feb 2023

Ano dá, mám PCO a otehotnela som spontálne len to dlhšie trvalo. Treba sledovať ovuláciu, či je a pre istotu skontrolovať spermiogram.
Ak je všetko ok chce to len čas. Držím palce.

taktotedanie
14. feb 2023

@bykaterina presne tak..

Autorka My sme otehotneli prirodzene ale po dvoch rokoch snazenia aj tak to bolo skor o nahode

luccija
14. feb 2023

Treba chodiť na folikulometriu je to vo hviezdach musíš zistiť či máš ovulaciu, alebo si rob ovulacne testy

autor
14. feb 2023

@zuzulkamr spermiogram by mal byt ok nie? Keď už jedno dieťa máme

autor
14. feb 2023

@bykaterina spermiogram keď už ma muž dieťa ? Že by sa dačo zmenilo ?

autor
14. feb 2023

@zuzulkamr čiže ovulacne testy áno ?

autor
14. feb 2023

@luccija a to sa kde robí prosím vás

autor
14. feb 2023

@bykaterina tak až taká blbosť to nie je keď že prvé máme tak

luccija
14. feb 2023

U gynekologicky robia folikulometriu bude Tá sledovať kedy máš ovu zatiaľ si kúp testy v lekárni, alebo si meraj teplotu v pošve
Spermiogram sa za 6 r mohol zmeniť si dosť optimista, ale prajem Ti to

autor
14. feb 2023

@luccija Pfii a to ako často sa tam chodí ? Prosím

simca06022011
14. feb 2023

Samozrejme, ze sa da. tiez mam PCO a otehotnela som normlane, bez akychkolvek veci, aj ked teda dlhsie to trvalo (ALE u nas sa to ani nevedelo, lebo moj ex gynekolog take nieco ako pco neriesi :D) . Zalezi aj od PCO, pretoze ja mam v poriadku folikuly, aj ms pravidelnu, lekar mi vravel, ze to nemam strasne, lebo su zeny u ktorych na sone vidia aj 30 nezrelych folikulov neprasknutych, retiazkovo, MS mesiace nikde. Robili mi potom este vysetrenia hormonalne, testosteron a pod veci ale cestou endokrynologa.
Najlepsie by bol opyta sa leakra ako to vidi, ci treba nieco riesit alebo nie. Na co by som sa nespoliehala je "kalendar", ved ovulacia moze prebehnut hocikedy a ked si to ty napalnujes s pco na nejaky den, vobec to tak nemusi byt...
A su zeny co teda dostanu nejaku podporu, sestra uzivala par mesiacov metformin...

bykaterina
14. feb 2023

To že si otehotnela pred rokmi neznamená že spermiogram je ok teraz

taktotedanie
14. feb 2023

Spermiogram sa meni
My sme mali prvy zly, o tri mesiace lepsi

terry658
14. feb 2023

Jamam tiež PCOS a čakáme už tretie. Teraz sa nám to podarilo aj vďaka bazalnej teplote. Merala som v podstate rok,kým sa zadarilo. Pri bežnej liečbe u lekára mi lieky blokovali ovuláciu, lebo u mňa prebieha od 20-26 dňa cyklu.
Nech sa čím skôr zadarí

autor
14. feb 2023

@simca06022011 idem len o pol roka na kontrolu vaječníkov
Tak neviem
Mám len ľavý pco druhý mám normálny

autor
14. feb 2023

@terry658 ďakujem skúsim to nejak sledovať

autor
14. feb 2023

@bykaterina nuž uvidíme

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. feb 2023

@terry658 teraz som si robila ovulacny je pozitívny

taktotedanie
14. feb 2023

Ovulcny je pozitivny az vtedy ak testovacia cisrka je pozitivna a silnejsia ako ta druha

autor
14. feb 2023

@taktotedanie veď je

terry658
14. feb 2023

Ja mám ovulačný test pozitivny drvivú väčšinu cyklu, podľa toho by som sa neriadila

bykaterina
14. feb 2023

Držím palce.

autor
14. feb 2023

@terry658 a potom podľa čoho
Pri dcere som ovuláciu nemala vôbec i tak som ostala tehotná

terry658
14. feb 2023

Najpresnejšia bola u mňa bazálna teplota. A aj pri nej mi chvíľu trvalo kým som sa naučila kedy mám ovuláciu lebo rozdiel medzi predovulačnou a poovulačnou teplotou bol len 0,2-0,3 stupňa. A spolu s pozorovaním hlienu to fakt dávalo význam. A keďže sono ukázalo, že som otehotnela v tom čase ako som mala zaznačenú ovuláciu tak som to asi trafila presne.
Bez tejto metódy som bola v cykle stratená. Prvé dieťa som otehotnela na 26.deň cyklu. Druhé po mesačnom meškaní menštruácie som otehotnela. Pri PCOS je ťažké sa orientovať len tak podľa apky alebo ovulačných testov. Možno niekto poradí niečo spoľahlivejšie. U mňa ani folikulometria nebola spoľahlivá.

bykaterina
14. feb 2023

Bez ovulácie nemôžeš byť tehotná.

zuzulkamr
15. feb 2023

Môže a nemusí,.... Človek sa vekom mení... Uz pre kľud duše ja by som si dala urobiť pre istotu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre