Túžime po bábätku. Čo nám pomôže počas snaženia sa?

paulinaluo
28. aug 2023

Zdravím. Chcela by som sa opýtať, čo vám pomáhalo pri otehotneni. Som po prvom potrate a veľmi tuzime po bábätku, pár dni dozadu som mala na teste druhu čiarku úplne slabú, včera negatívny test a dneska došiel menzes. Neviem si to vybaviť v hlave.. nechceme nato tlačiť veľmi..

syla88
28. aug 2023

@paulinaluo moja milá! Nesil to hlavne. Spracuj stratu, ktorú si prekonala, sama v sebe a keď budeš pripravená, pôjde to. Hlavne hlava sa musí v tomto dať do poriadku. Ver mi, viem o čom píšem. Najviac zo všetkého pomáha psychická pohoda a minimalizovanie stresu. Začni trebárs tým, že sa začneš venovať sama sebe, veciam, ktoré máš rada, s manželom nejaké záľuby, napr. šport, prechádzky, výlety. A bábätko nachvíľu pustite z hlavy. Uvidíš, potom sa ani nenazdáš a bude to tu. Veľa síl ti prajem! A nezabudni, život je krásny aj keď ste len dvaja! 🤗

ivkav5
28. aug 2023

@paulinaluo tiež sa snažíme a každý mi radí nech som v pohode a nech si to vyhodím z hlavy, ale to sa podľa mňa nedá…aj keď sa neviem ako veľmi snažím na to nemyslieť, tak stále to niekde vzadu v podvedomí mám…na podporu berieme- ja Inofolic, muž Folandrol; pijeme sušený jačmeň, červenú repu, muž Zinok, a obaja Cčko, Dčko, rôzne vitamíny dopĺňame…držím palce 🙏❤️

paulinaluo
autor
28. aug 2023

@ivkav5 ďakujem skúsim 🙂

paulinaluo
autor
28. aug 2023

@syla88 ďakujem moc! Pokúsime sa 🙂

ivkav5
28. aug 2023

@paulinaluo Ešte som zabudla na vitamín E 🙂
Ak by som mala začať, tak kúpim vitamín E pre oboch, tebe nejakú kyselinu listovú alebo rovno Inofolic (kyselina listová a inotisol), mužovi zinok a kľudne aj kotvičník a macu ženy zvyknú často spomínať 🙂

paulinaluo
autor
28. aug 2023

@ivkav5 ako sa dlho už vy snažíte?

dvoncb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkav5
28. aug 2023

@paulinaluo 4 mesiace, zatiaľ krátko, viem, ale aj tak sa nedá na to nemyslieť uplne 🙂

paulinaluo
autor
28. aug 2023

@ivkav5 tak my sme na tom cca tak isto ale tak snad to vyjde 🙂 držím vám palce aby sa podarilo čím skor! 🙂

ivkav5
28. aug 2023

@paulinaluo ďakujem veľmi pekne, nápodobne 🙏😍

paulinaluo
autor
28. aug 2023

@ivkav5 ďakujeme 🥰

clori
28. aug 2023

@paulinaluo v prvom rade, mrzi ma vasa strata. hlavne to nesilit, netlac na pilu. nedavaj si ciele, do ktoreho to musite stihnut a kedy chces rodit. v zavislosti od toho, ako ta tento potrat zasiahol si daj cas na spracovanie. ale kludne sa snazte. obvykle po biochemickom, ak to bola len trosku oneskorena menstruacia, tak byvaju dalsie cykly take bezne. mozete si s polovickou upravit jedalnicek - napriklad obmedzit kofein, fajcenie (ma to velky zmysel, co sa hormonov tyka), namiesto nizkotucnych mliecnych produktov zaradit tie plnotucne a radsej namiesto umelych sladidiel klasicky cukor (alebo ine prirodne sladidla). k tomu vitaminy, ako bolo vyssie spomenute (ale za mna inofolic a folandrol su predrazene, da sa to aj lacnejsie). ak mate sex pravidelne, potom nemusis ani ovulaciu sialene sledovat. no neuskodi, ak vies, kedy ju mas. hlavne pracujte na babatku preto, ze sa lubite. nie ze to budete robit ako stroje nasilu ;)

ysseba
28. aug 2023

@dvoncb Áno, toto jediné je zaručená istota 😀

paulinaluo
autor
28. aug 2023

@clori nefajčime ani jeden a snažíme sa jesť zdravo obaja.. ale napadlo ma aj či nemôžem mať slabú maternicu pretože tamten potrat tiež prišiel tak rýchlo z ničoho nič.. :( no budeme sa snažiť ďalej, netlačíme nato ani veľmi nesledujem plodne dni, nechávame na prírodu

clori
28. aug 2023

@paulinaluo potraty sa dejú častejšie, než si myslíme. embryo sa môže prestať vyvíjať už prvé hodiny/dni po oplodnení a nestihne sa ani uhniezdiť v maternici. žena potratila a ani nevie, že sa vlastne zadarilo. v týchto včasných štádiách je to skôr kvôli nejakým vývojovým vadám. najmä ak najskôr test zoslabol a až potom prišlo krvácanie. určite nie kvôli slabej maternici.

x_mery_x
28. aug 2023

Ja som brala bylinnu kuru, na treti cyklus sa nam podarilo, aj v recenziach ostatne baby pisali, ze im to na treti cyklus vyslo. 🙂

paulinaluo
autor
28. aug 2023

@x_mery_x ďakujem vyskúšam aj tento spôsob 🙂

petronela117
5. sep 2023

sex

clori
6. sep 2023

@petronela117 vskutku originálna rada 🤦🏼‍♀️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre