Túžim po druhom bábätku

anisha123
10. júl 2017

ahojte žienky musím sa vám priznať že mám ročné bábätko ale v kútiku duše túžim po druhom aj môj manžel nesnážime sa silou mocou ale keď sa zadarí tak budeme len šťastný .. neviem čím to bude :D asi ma zjazdíte vtom že ešte prvé nemá len jeden rok. Chcela by som sa opýtať tých čo majú stým skúsenosť že ako to brali lekári keď by náhodov sa zadarilo a bol by medzi nimi len taký malý rozdiel lebo ja som stých čo majú väčšiu traumu s lekárov ako s celého pôrodu 😨

nastasyk
10. júl 2017

Ja som otehotnela, ked mal maly rok a mesiac. Tehotenstvo bolo narocne, bolo mi zle a musela som sa starat o dieta, ktore prave zacalo chodit. Aj prvy rok bol narocny, ale dalo sa. Ale odvtedy super, chalani su skoro rovnako velki, bavia ich rovnske hracky, rozpravky, vedia sa spolu hrat. Samozrejme, ze sa aj biju, ale to asi vsetci. Ja by som do toho isla zase.

anisha123
autor
10. júl 2017

vďaka ,, a lekári pri pôrode nemali žiadne pripomienky ohľadom ich rozdielu či sa vás to ani nepýtali ? a druhý pôrod bol ťažší že,?

kammik
10. júl 2017

my zatiaľ čakáme len prvé ale už iba pár týždňov a malo by byť medzi nami ale už teraz viem, že nechcem aby bol medzi mojimi deťmi veľký vekový rozdiel. keby sa nám zadarilo tak, že by som otehotnela nejak rok po prvom tak by som sa vôbec nehnevala a stalo sa to už podľa mňa viacerým mamičkám, že ani sa nesnažili a zrazu bolo

14hviezdicka12
10. júl 2017

ahoj podla mna je lepsie vychovať 2 naraz 🙂 môj názor a ber to pozitivne predlži sa ti materska dovolenka 🙂

nastasyk
10. júl 2017

@anisha123 lekari nic nehovorili. Porod bol ovela lahsi ako prvy, aj kratsi. 5 hodin kontrakcii, hodina takych silnnych a za 5 minut bol von.

siska53
10. júl 2017

@anisha123 ja mal rozdiel dva roky a necela 3tyzdne.. A moj lekar bol stotozneny aj s tym,keby sa nam podarilo 3.dieta po roku..(to sa ale nestalo)..a to som.rodila 2x sekciou..

libawet
10. júl 2017

@anisha123 tak vraví sa, že vychováš dve pri jedných plienkach...Ty sama musíš vedieť, čo cítiš a ak to tak cítiš, že zvládneš v podstate dve malé deti naraz, lebo nápor to bude veľký, jedno bude mať sotva dva roky a druhé bábätko, za jedným sa naháňať a k druhému vstávať, tak je to OK.

anisha123
autor
10. júl 2017

ďakujem vám za povzbudivé odpovede čo tu sa to stáva málokedy 🙂 ešte by som sa vás chcela spýtať aj keď viem že mala by som to vedieť keď mám už jedno dieťa len že pri ňomm som zistila až v 3 mesiaci že som tehotna ,,menštruácia mi skončila 3-4 júla s mm sme to mali odvtedy stále a predvčerom zomňa vyšiel biely ťahavý taký trochu hustejši výtok no niekde je napísane že su to plodné dni a som si vyhladala na nete online gynekologa a prečitala som si tie otazky čo tam píšu ženy a on odpovedal že to je znak gravidity ..akú mate stým vy skúsenosť?

deti95060810
10. júl 2017

medzi mojími bratmi je rozdiel 14 mesiacov....
poznám 2 mamičky ktoré bývajú blízko nás a mali 2 detičky do roka...myslím že je to makačka....
ja mám medzi 3 a 4 dietaťom rozdiel 18 mesiacov....no vytrpeli sme si svoje, ale prešlo... keď som prišla s poslednou ma pôrod, tak na príjme mi vraví sestrička: vy ste tu bola nedávno že? ja som odpovedala : ale kdeže, dcéra už má 18 mesiacov....sestrička prevrátila oči drgla koledyňu a vraví: no vidíš však som ti vravela že táto tu bola nedávno....cítila som sa zahanbene.....😠

23petka
10. júl 2017

@anisha123 Biely vytok byva v plodne dni a cez ovulaciu co podla ms sedi,ze mas plodne dni teraz,tehotenstvom rto este nemoze byt,iba ze by si bola tehotna a mala by si este ms

deti95060810
10. júl 2017

lekári? keď ma videla gynek. tak vraví, vy ste asi zas tehotná čo??? vy inak k nás nezavítate, iba keď už takmer dieťa kope... A ešte blbšie poznámky som si užila od susedov....zaujímavé že nie od žien, ale len od mužov....otec mi povedal, že som ich mala poslať do zadku....😲

anisha123
autor
10. júl 2017

@deti95060810 oni riešia aj to koľko je medzi nimi rozdiel či to len kvoli tomu že si vás pamätali? lebo toto viem že sa pýtaju či ste prvorodička atď..

anisha123
autor
10. júl 2017

@23petka tak to nie 🙂 menštruáciu som mala nepravidelnú kvoli cyste na vaječníku ..vdaka za odpoved

deti95060810
10. júl 2017

to či si prvorodička - to je jasné...
ale oni si ma asi pamätali tie sestričky, ale ja som sa cítila ako nejaká cigaňa....no čo zadarilo sa - my sme to aspoň s mm tak zobrali....

lednickajana
10. júl 2017

Ja som otehotnela ked mal maly rok,tehotenstvo narocne ,mala eom vysoky tlak,kludovy rezim ale zvladli sme to bez pomoci a aj prvy rok bol narocny,dovolim si tvrdil,ze horsie ako ked mas dvojicky,hlavne obdobie ked spavali nastriedacku...ale dali sme to...a teraz maju 3 1/4 a 1,5 a je to super,oartaci velki,odporucam,stoji to vydrzat...su nerozlucna dvojka

666maybe
10. júl 2017

Podľa mňa je to úplne normálne otehotnieť rok po prvom pôrode. Poznám prípad keď je medzi sestrami rozdiel 9 mesiacov takže ich rodičia nevydržali s miesenim druhého dieťaťa ani kym skončilo šestonedelie😀 A ja som otehotnela s tretím mimčom 13 mesiacov po druhej sekcii a nikto nič nerieši😉

anisha123
autor
10. júl 2017

no veď áno v podstate to je šťastie 🙂 mať detičky .. tak nechám to na osud či to príde tento rok alebo o dva alebo ostane jedináčikom :D ... pôrod bol ľahší?

anisha123
autor
10. júl 2017

som zabudla označiť sorry :D... a aký ste mali druhý pôrod ?

jana_eyre
10. júl 2017

Preco by mali mat nejake pripomienky? Ved rodim a staram sa ja, co ich do toho aj keby som mala deti tri v priebehu troch rokov..

Nie, nikdy nemal nikto osobne nejake pripomienky (alebo si to aspon nepamatam, mozno som to ani nevmala) jedine tu na mk to niekedy niekto riesil..

Jedine co som si vsimla, ze cim viac deti zena ma, tym viac ju v porodnici prehliadaju ako staru harcovnicku, co uz by mala vsetko vediet 😃 co mi vlastne ani nevadilo..

anisha123
autor
10. júl 2017

@jana_eyre aký rozdiel je medzi vašími ak sa môžem opýtať ? 🙂

jana_eyre
10. júl 2017

@anisha123 medzi prvymi dvoma 1,5roka a ked sa narodil treti - syn mal 4,5 a dcera takmer tri..

luzzia
10. júl 2017

nechapem, co je natom.. medzi mnou a bratom je rozdiel tiez necele dva roky a kopec rodin/kamaratov takto poznam. dokonca aj rocne rozdiely. ci 30 a viac rokov dozadu sa to bralo inak, ci ako to mam chapat? 🙂

nikussska123
10. júl 2017

@anisha123 aj my čakáme druhé bábo v decembri otehotnela som.presne na prvé narodeniny mojej princeznej 😊 takže v decembri pribudne dalsi malý smotko ... Už sa neviem dočkať mám síce obavy ako si to so synchronizujem ale verím že to dáme a bude to super... Vždy som túžila po malom vekovom rozdieli medzi deturencami

anisha123
autor
10. júl 2017

@nikussska123 Ďakujem dodali ste mi odvahu počúvať moje srdce a nie ostatných 🙂

anisha123
autor
10. júl 2017

žienky a myslíte že test by som mohla urobiť tak okolo 15-tého?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre