Túžba po bábätku a fóbia z vracania

lenkasmajlovaa
15. nov 2023

Ahojte,

idem si po radu. Od malička mám strašný strach zo zvracania. Keď mi raz bolo zle od jedla a vracala som, tak som plakala strašne a mám panické záchvaty, keď mi niečo odrazu je a neviem s tým bojovať :( manžel chce, aby sme mali bábätko a prajem si aj ja už bábo, leen proste ničí ma ten strach. Viem, že počas tehotenstva mi nič nemusí byť, ale to človek nevie takto dopredu a viem, že mám nejaký blok v hlave. Tie ktoré máte niečo podobné, ako ste sa z toho dostali ?
🙄

monkabohdalova
15. nov 2023

@lenkasmajlovaa ahoj, nemám presne to čo ty, ale podobne... ja mám histaminovu intoleranciu a bola som operovana na nepriechodnosť dvanástnika a teda moje trávenie ma riadne trápi každú chvíľu a stále niake ťažkosti, či záha, pocit na zvracanie, bolesti žalúdka a tiež som sa dosť bála toho , že to dvakrát tak so mnou zatočí , keď ostanem tehotná, a na prekvapenie vôôôbec, ostalo to v normále ako pred tehotenstvom, 🙂 tak žiadny strach, ak obaja túžite po bábätku, tak to prekonáte 🙂

lussy_s
15. nov 2023

Ahoj, ja síce takýto typ strachu nemám - ale napr. trpím obrovským strachom z pôrodu. A ten čaká každú tehotnú, nedá sa mu vyhnúť. Vracanie naopak nemusí byť vôbec tvojím prípadom, ja mám za sebou 2 tehotenstvá a ani pri jednom som ani len raz nezvracala, ani v začiatkoch. Tak len som chcela zdieľať svoju skúsenosť. Ale ak by aj, za to malé krásne človiečatko by Ti to určite stálo, bolo by to len obdobie, ktoré rýchlo prejde.

thereisabear
15. nov 2023

Normálne skús psychológa, so strachmi vedia pomôcť.

maryetta
15. nov 2023

Nie je to nič prijemne. Ale… nič s tym nespravime. Aktualne som tehotna so 4.bábom.
Zvracala som 5mesiacov. 1-5x denne. Ja som bola priam prekvapena že aj na toto si človek zvykne.
A hlavne keď potom už deti su a dostanu črevnu virozu. Aj to s nimi treba preživať.
Kazdopadne jasne ze ti nemusi byt absolutne nič.

pralinka25
15. nov 2023

tak skus nejaku terapiu. pochybujem ze sa z toho sama dostanes. ja som bola tehotna 3 x a ani raz som nezvracala hoci pri tretom mi byvalo dost zle ale nedoslo to do stadia vracania. normalne su na to metody ako sa zbavit fobii. treba to skusit aj do buducna. je dobre sa toho zbavit.

luciah187
15. nov 2023

@maryetta jej ty cakas stvrte babo? Ja by som tiez chcela stvrte…
@lenkasmajlovaa pocas tehu mozes vracat a nemusis. To je tazko povedat. Kazdopadne suhlasim s radami vyssie, skusila by som odbornu pomoc. Lebo zle ti moze byt kedykolvek a vtedy je ozaj lepsie to vyvratit.

cookie29
15. nov 2023

@lenkasmajlovaa a mas strach zo zvracania u seba ci aj u inych? Lebo male deticky tiez vedia pekne tyckovat, najma ked je reflux... ja by som sla asi za psychologom. On nie je problem len vo zvracani, skor v tej dalsej casti, ked piseses ze "mám panické záchvaty, keď mi niečo odrazu je a neviem s tým bojovať " skor toto treba riesit, lebo tieto pocity mozu byt pri tehotenstve aj pri babatku

nivea777
15. nov 2023

Ja mám panický strach zo zvracania,môj muž sa mi smeje,že radšej sa budem klepať ako by som išla na wc a uľavilo by sa mi.Môj strach pretrváva asi 20 rokov už. Pri prvom mi bolo hrozne zle,radšej som nejedla akoby som mala zvracať,schudla som 7 kg. Nezvracala som ani raz,ani ma nenapíňalo. Teraz pri druhom je to iné. Som už v 15tt a stále ma občas ráno napne,ale zatiaľ som nezvracala.
@lenkasmajlovaa

gulka123
15. nov 2023

Ja som teraz tehotná po druhý krát a je mi neskutočne zle…naozaj sa ani nevládzem postaviť z postele, keď dlho stojím alebo len idem umyť riad tak mi je už na zvracanie 😅 tak si pôjdem ľahnúť, napíšem sa, oddýchnem a je lepšie… prvé tehotenstvo som zvracala len raz…nemusí ti vôbec byť zle a nemusíš vôbec zvracať… Prajem Ti, aby všetko bolo v poriadku ❤️

maryetta
15. nov 2023

@luciah187 ano bude čoskoro štvrte 🙂

nivea777
15. nov 2023

@cookie29 mne vadí keď niekoho vidím zvracať alebo len počujem tie zvuky,začne ma napínať a koniec. Zo svojho zvracania mám panický strach,trasiem sa ale proste prsty si nedám,radšej si dám pankreolan a čípky len aby som nezvracala. Malého mliečne zvracanie mi napríklad vôbec nevadilo,ani napríklad hlieny keď je chorý mi nevadia,ale akonáhle to má "výzor a tvar" tak koniec :D

diaszoky
15. nov 2023

@lenkasmajlovaa niako aj ja neznasam vracat. Je mi zle z auta aj busu a ked aom bola tehu na tuty ma mna pasovalo, ze budem vracať. A nevravala som a toe tehu nevolnosti zamna mozem povedat ze boli mensie ako oed mi je zle z jazdy v aute

luciah187
15. nov 2023

@maryetta a ake pohlavie cakas a ake mas doma? Ako vekovo? Kludne aj v sprave, pomohlo by mi to. Vdaka

maryetta
15. nov 2023

@luciah187 mame to na striedačku chalan(9) dievka (6) chalan (3) a teraz by mala byť dievka 🙂

luciah187
15. nov 2023

@maryetta joooj my mame tiez striedacku chlapec, dievca, chlapec … len ako urobit, aby vyslo dievca? Velmi by sme tak chceli … 🙏

maryetta
15. nov 2023

@luciah187 nam sa to teraz podarilo 5dni pred ovu. Co som si povedala ze ved sme “za hranicou plodnosti”. 😂 ze ked ovulacia az o 5 dni.

luciah187
15. nov 2023

@maryetta cize tak 3-4 dni pred ovu, ci staci 2? Snazim sa ujasnit si to, dcera by chcela velmi sestricku, ja by som tiez radsej dievcatko, tak sa pokusim pre to urobit maximum.

kristinkaris
15. nov 2023

@lenkasmajlovaa ahoj musis si stanoviť čo ti je prioritou buď mať rodinu alebo bez rodiny kvôli fóbii z vracania

maryetta
15. nov 2023

@luciah187 to ti ja neviem ci staci-tam uz potom ide o samotnu rychlost silu a vydrz samotnej spermie 😉

luciah187
15. nov 2023

@maryetta oki vdaka, no skusime to trafit 😂🙏

nivea777
15. nov 2023

@luciah187 ja mám syna splodeného 3-4 dni pred ovuláciou takže je to hop alebo trop.

luciah187
15. nov 2023

@nivea777 asi ano no

darina77
15. nov 2023

@lenkasmajlovaa presne ťa chápem,aj ja mám fóbiu zo zvracanie, či mňa alebo niekoho pri mne. Vtedy mám panicke ataky, najradšej by som vtedy utiekla na kraj sveta, keď dcére bolo zle a prišlo to k zvracaniu, utiekla som do druhej izby, srdce mi bilo na umretie. Našťastie počas tehotenstva som nevracala, len tesne pred pôrodom

katy084
15. nov 2023

...ja osobne mam fóbiu zo zvracania a aj,keď niekto zvracia...celý život čo si pamätám som tým hrozne trpela a aj trpím, nik to nepochopí, len ten čo to prežíva ako aj v iných prípadoch...mám 20r.dcéru a 7r.syna,obe tehotenstvá som prežila, ale bolo to peklo,pretože som zvracala neustále, takže ja som si tehotenstvo neuzivala,ale pretrpela...ku odborníkovi som nikdy nechodila,ale postupom času pri deťoch som natom lepšie aspoň vtedy,keď potrebujú moju pomoc pri chorobe 🙄...

lenkasmajlovaa
autor
15. nov 2023

@thereisabear nepoznas nejake dobreho v nr ?

lenkasmajlovaa
autor
15. nov 2023

@cookie29 ono mam problem len vidiet alebo pocut niekoho zvracat :(

jakoma
17. nov 2023

@lenkasmajlovaa ahoj, aj ja som mala neskutocnu fobiu z vracania a chceli sme babatko. Vracala som ked som mala 6 rokov a odvtedy fobia. Tehotna som este nikdy nebola,ale v 30ke som po dlhych rokoch vracala a velmi a ta fobia ma nejako presla,v ten den som bola "rada ze zijem". Byde ako bude a vracanie neries.

lenkasmajlovaa
autor
19. nov 2023

@jakoma lenze ja to mam neustale v hlave ze budem zvracat :/

1angelika
19. nov 2023

@lussy_snieje nie je pravda,že strach z pôrodu čaká každú tehotnú, ja som sa pôrodu nebála, ja som sa naň tešila, tak mi bolo zle celé tehotenstvo,že porod bol moje výkupenie .

euka210
19. nov 2023

@lenkasmajlovaa odporucam psychologa na taky blok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre