Túžba byť rodičom

abcdefgahc
7. jún 2019

Zdravim , 😊 Nedávno sme sa s priateľom rozhodli spolu bývať . Sme pomerne dosť mladí ale sme pripravení a strašne túžime po dieťatku . Skúšame úplne všetko, no stále nič ☹️ skúšame rôzne polohy , po sexe zdviham nohy , počítame si plodné dni , milujeme sa s vášňou , máme dostatok sexu atď no stále je na teste len jedna palička čo nás dokáže neskutočne zarmutiť ☹️ a tak milé žienky , pýtam sa teda, neviete poradiť niečo vďaka čomu sa konečne staneme rodičmi ? 😊

caroline_
7. jún 2019

Možno bude stačiť netlačit na pílu :P

veronikaszabova
7. jún 2019

@abcdefgahc nezdvihaj nohy, nerataj plodne dni, atď... nechaj tomu volny priebeh

topasitta
7. jún 2019

@abcdefgahc po roku si dajte spravit zakladne vysetrenia - hormonalny profil a spermiogram a uz uvidis. Ak budu vysledky dobre tak len zvolnit tempo, a ak zle, potom aj dalsie vysetrenia a nasledny postup konzultovat s odbornikmi.
A nehadzala by som vsetkych mladych do jedneho vreca s nazvom "mladi, chtivi, urcite to len prehanaju a preto sa nedari" . Su to sice vynimocne pripady, ale niektore zeny maju uz v 27 nizku zasobu vajicok a ovarialne zlyhanie a muzi zasa zly spg.

bubli21
7. jún 2019

@abcdefgahc Podľa mna moc to chceš a preto sa to nedarí .. pozri .. ja s priateľom sme mali jednu jedinú nehodu v plodných dňoch a ešte som si povedala kašlem na tabletku sak hádam nič jasne o pár týždňov dve čiarky .. bohužiaľ som potratila v januári 2019 som bola na kyretaži.. 26.2.2019 som mala prvú a poslednú menštruáciu ... žiadnu nehodu sme nemali teda nepripúšťame si a buuuum začala som 2 trimester .. proste je to o psychike .. čím viac to chceš tým horšie to bude .. vypnite prestan počítať dni a užívajte si nemyslite pri tom na to že chceme splodiť dieťa ..

silvia610
7. jún 2019

Vykašlite sa na všetky tie veci čo vás nútia na to myslieť (rátanie plodných dní, nohy hore,...)a užívajte si jeden druhého zamestnajte mozog niečim iným a ak nie je zdravotný problém tak to pojde (vlastná skúsenosť) príde to ked to budete najmenej čakať psychika robí vela držim palce

lucpro1
7. jún 2019

@abcdefgahc uvolnit sa poriadne, nemysliet na to a netlacit na pilu, ako tu uz jedna babulka napisala. niekedy to najviac pomoze. psychika vie narobit divy.

macko1007
7. jún 2019

@abcdefgahc ja som mala hormonalny profil 0bodov trapilo ma to,brala som vseliaky lieky ,robila ovu testy a neviem co..nedarilo sa tak sme to nechali tak.to bolo minuly rok...a tento rok po chranenom sexe sme mali len jeden jediny nechraneny..a som v 7tt❤️🍀nechaj tomu cas

lareina
7. jún 2019

nuž ja odporúčam zmeniť stravu a začať jesť minimálne 10 porcií denne zeleniny, a ďalšie 2-3 ovocia. mrkvový džús každý deň vypiť aspon 2dcl (riedeny s vodou). odstraniť alebo aspoň minimalizovať cukor, lepok, mlieko, kofein a alkohol,
nasadiť kyselinu listovú, rybí olej, probiotiká,
porozmýšľať o nasadení NAC-cystein a L-glutamine ;)
prosto svinstvom zanesené telo niekedy má práve preto problém otehotnieť.
nejaká detox kúra tiež nie je zlý nápad, len treba hneď po podozrení na tehu vysadiť.

eliska13
7. jún 2019

@abcdefgahc a koľko sa snažíte?lebo niekto robí paniku po 3 mesiacoch.Nemusis mať každý mesiac ovuláciu, možno má partner pomalé spermie, malo atď ..ak neotehotnies do roka potom vyšetrenia.

llucciaa
7. jún 2019

@abcdefgahc tiež by som to byť vami neriešila v hlavičkách, kašlite na to a príde to a ni nebudete vedieť ako rýchlo, čím viac to budete riešiť takto aj dlhšie bude trvať...

abcdefgahc
autor
7. jún 2019

@eliska13 snažíme sa 7 mesiacov 😊

abcdefgahc
autor
7. jún 2019

Žienky ešte by som sa chcela spýtať čo si myslíte o styku počas menštruácie ? 🙂

biela_sova
7. jún 2019

@abcdefgahc Vyskusajte vsetko, ved ste mladi ;) Jeden gynek, co sa zaobera asistovanou repro, povedal, ze pary su casto neplodne, lebo prilis pocitaju a upinaju na na plodne/neplodne dni. Dava za priklad generaciu nasich rodicov, ktori sa brali mladi, casto aj preto, ze museli 🙂
Nasi rodicia sa nestravovali zdravsie. Chlieb mal mozno menej lepku, no tie chemikalie v pode. dusicnany v nekontrolovanom polnohospodststve boli bezprecedentne. Skratka, ludia mali menej stresu, vid desatoro zasluzileho pracovnika komunizmu 🙂 Nedelat a vydelat.
Skratka neriesili, uzivali si jeden druheho, tak, ako Ty pises. Chodte naplno, pokracujte v trende (casto)- pamataj ze neplati povera. ze spermie si treba setrit. Stale sa dotvoria nove. Chodte k vode, blaznite sa, chodte vecer von s priatelmi, a ak ste zdravi, ochvilu si vytuzene 2 ciarky najdes.

catherinah
7. jún 2019

Neplodnost ako taka sa u mladych riesi az po 1 roku. Dovtedy lekari ani nerobia vysetrenia (vacsinou).

simo9
7. jún 2019

@abcdefgahc my sme s priatelom strasne chceli babatko. Zacalo to oktober 2018 jasne v November a December som stale robila testy a zdvihala nohy a stale jedna ciarka. V January sme chcela ist na dovolenku kvoli tomu, ze tam sa vypneme. V podstate v December som mala toho vela novy byt prve vianoce s priatelom, sme stale mali nastevu. Chodili vonku pit a si uzivat. Ze nebudem tlacit, ked to pride tak pride. A teraz som v 26 tyzden a termin mam v September 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre