TSH 0,003 a snaha o tehotenstvo

iinka
10. sep 2021

Ahojte, nájde sa tu niektora, kt. ste mala hormon stitneh zlazy TSH 0,003 a podarilo sa otehotniet?
V juni som mala hodnotu 59 s potratila som, teraz mam 0,003, beriem euthyrox 150.
Dakujem

esteregres
10. sep 2021

Ved nech ti expertka znizi davku na 112 aby ti to vyskocili na 1, nieco. Naco caka? Inak neverim ze moze existovat tsh 59 😳

iinka
autor
10. sep 2021

@esteregres veru existuje:-/
Bola som odber min.tyzden, ale dr. Ma do 23.9.dovolenku. tak neviem aktualnu hodnotu.v auguste som mala tych 0.003

esteregres
10. sep 2021

A ona ti na tvoju otazku ako odpovedala

esteregres
10. sep 2021

@iinka inak ja som mala ukazkove tsh a potratila som 3x

iinka
autor
10. sep 2021

@esteregres to mi je luto...teraz vlastne neviem na com som.mala som endokrin. Na zaciatku tehotenstva mi zvysila pri tej vysokej hodnote euthyrox na 188, potratila som, odisla som.od nej lebo mi hned povedala ze potratim, teraz chodim k druhemu, ten mi znizil na 150 a tam mi tak klesla ta hodnota. Tak som zvedava aka je teraz. Len musim pockat kym pride z dovolenky.dnes som.bola na gynde, a vyzera to na slusnu ovulaciu, len bojim sa skusat. Lebo neviem ako s tou nizkou hodnotou ( tu mi vlastne nezistil endokri. Bola som ako samoplatca na komplexne vysetrenie)

vahcaac
10. sep 2021

@iinka áno ja, ešte nižšie .. dokonca to mám aj počas tehotenstva.. otehotnela som na prvý krát, som v 15 týždni.. mám subklinickú hyperthyreozu, čiže T4 a ten druhý normálny.. bez liečby zatiaľ a bez príznakov nejakých

vahcaac
10. sep 2021

@vahcaac takú hodnotu mám roky... Ty si mala zníženú štítnu, ktorá prešla do zvýšenej? Pri 59 sa nečudujem, že si potratila ... avšak nízke TSH v tehotenstve nebezpečné nie je pokiaľ sú ako tak v norme ďalšie hormóny

nevenka
11. sep 2021

@vahcaac hej, tam sa nemoze posudzovat len TSH, mna uz s tym aj doktori vytacaju. Vzdy je v tehotenstve lepsie mat viac fT4 ako menej. Na spravnej liecbe Euthyroxom ma TSH byt okolo 0. Ja mam obe ochorenia, Hashimoto aj Graves Basedow, teda raz som hyper, raz hypo.
@iinka ako sa citis? Mas zvyseny tlak a pulz, nervozitu, tras, castejsiu stolicu, chudnes, padaju Ti vlasy? Toto su priznaky zvysenej funkcie, ja ju mam po tretom porode znova, ako aj po druhom, hlavne teda ten zvyseny pulz v pokoji a ked napriklad mas aj dobry a vstanes a daco porobis, tak sa srdce rozbucha ako o preteky. Vtedy viem, ze to mam zhorsene. Co viem, tak poistovna im odbery preplaca raz do mesiaca, castejsie nerobia. Ja som po tretom porode po 2 mesiacoch od porodu mala vysadit Euthyrox, do 2 tyzdnov som dostala hyper priznaky, doktor ma vyhodil z ambulancie, ze co tam chcem, ze to nemoze tak skoro zareagovat, ale podla neho si vymyslam. Tak som sla do sukromneho labaku a z TSH 0,6 som mala zrazu 0,005, fT4 v norme a keby som si nedala spravit fT3, a protilatky TSI, tak ani neviem, ze mam atak hypertyreozy, co ani doktor netusil. Dala som na svoj pocit. Potom som uz v ambulancii bola varena pecena... Ty ale asi nemas hypertyreozu, len to mas sposobene liekmi a treba upravit davku. Ono to niekedy trva. Ale potratit by si preto nemala, si myslim.

iinka
autor
11. sep 2021

@vahcaac dakujem za odpoved....
Drzim palce🙂

iinka
autor
11. sep 2021

@nevenka ahoj, ja som zabudla podstatnu vec, mn vybrali stitnu zlazu, takze umelo mi nastavuju hormony liekmi, ale ma hneva, ze to uz bude 4 roky a takto hore dole mi to lieta. Preto som si nasla po potrate druheho lekara a verim, ze mi to definitivne nastavi.
Ja mam v prdeli psychiku odkedy mi ju vybrali s pulz vysoky, do 120 v pohode cely den:-/
A T4 mam hodnotu 24,32 norma je do 22,70
Cize kym mi dr.nezavola,mozem to "brat"tak, ze 0,003 je lepsie ako 59?

zuzka565
11. sep 2021

@vahcaac ja som mala tak isto pri oboch chlapcoch 😃

iinka
autor
11. sep 2021

@zuzka565 ahoj. Dakujem za odpoved🙂

vahcaac
11. sep 2021

@iinka tak to si dosť podstatne nenapísala... keď máš také príznaky, určite choď hneď k lekárovi, neodporučili ťa ešte do Lubochne? Máš zjavne zle nastavenú liečbu. Pre evt.tehotenstbo je na 100% lepšie mať 0.003 ako 59, ale ani s takto zle nastavenou liečbou by som do tehotenstva nešla, lebo v tehu sa to má tendenciu zhoršiť. Ja mám posledné tri roky TSH 0.003 a v tehotenstve 0, nič... ale tie dva hormóny mám v norme, jemne zvýšené T4, žiadne príznaky nemám.. niekedy mi preskoči srdce, inak nič

iinka
autor
11. sep 2021

@vahcaac ved prave, byvala end.mi povedala nemate uz šž, nema vas co boliet, nic tam uz nemate, 1x do roka kontrola a vzdy ze take zle vysledky mam ze take nevidela....to bolo z jej strany vsetko, preto sok teraz presla k inemu, tak snad budem mudrejsia o nieco a poriesi mi to

kakarot
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nevenka
12. sep 2021

@iinka no tohto sa bojim, mne sice este opku nenavrhovali, ale kamoske hej. Ona ma hypertyreozu cistu. Ja takto na striedacku. Ale bojim sa veru, ze priznaky by nepresli. Ak mas pozitivne protilatky, tie priznaky su asi z toho a tiez z toho, ze mas zvysene fT4. Ja som mala tie priznaky ale pri normalnom fT4, ale fT3 bolo vyssie. Nie ovela, ale dost na tie priznaky. No tazko sa to niekedy asi nastavuje ta hladina, fuuu. Ale tiez su myslim, ze je lepsie mat troaku viac hormonov na zaciatku ako menej. A za dr. hned, ako otehotnies, mne dali termin hned. Lenze potom sa na mna vybodli, podla nich som brala nizku davku na to, aby to nejak skodilo, ale mne ten tlak potom stupal podla mna aj z toho, zo hormonov bolo viac. Ku koncu teda.

lalilla
20. sep 2021

@nevenka prosim co sa tyka tych horm ake su vhodne hodnoty tych tsh? Este nieco je tam podstatne? Dakujem pekne

iinka
autor
21. sep 2021

@vahcaac ahoj,objednala som sa do Lubochne😉

iinka
autor
21. sep 2021

@lalilla ahoj idealne su Tsh 0,35-5,10
T4 10,50-22,70

vahcaac
21. sep 2021

@iinka 😍😍😍 super .. tam sú odborníci, uvidíš🙂

iinka
autor
22. sep 2021

@vahcaac ze dokazu za doobedie nastavit lieky 😉

vahcaac
22. sep 2021

@iinka prídeš, zoberú ti krv automaticky a ideš na druhé poschodie k lekárovi ... priprav sa iba na to, že sú tam návaly ľudí

iinka
autor
19. nov 2021

@vahcaac ahoj, bola som dnes v lubochni. A ze mam vysledky tip top 😉

vahcaac
19. nov 2021

Ahoj, ja som v 25 týždni a TSH mám nemerateľné 🙂 ale ostatne všetko ukážkové. 🙂 lekári to vôbec neriešia, chodím na kontrolu každý mesiac, ale TSH neni tak podstatne pokial sa ide dva ďalšie hormóny držia v norme

iinka
autor
21. nov 2021

@vahcaac drzim ti palce, som momentalne cca 4-5tt, zatial.hcg naposledy stuplo minimalne, dutinka je v maternici, o tyzden idem na kontrolu uvidim ci tam bude plod

vahcaac
21. nov 2021

@iinka dakujem 🥰 a gratulujem ti

iinka
autor
21. nov 2021

@vahcaac dakujem, sama som zvedava ako to dopadne, musim mysliet pozitivne hlavne

vahcaac
21. nov 2021

@iinka o koľko ti stúplo hcg, keď píšeš že minimálne ?

iinka
autor
21. nov 2021

@vahcaac 2tt 135, 3tt 172, 4tt 197
Zhruba taketo som mala 3 odbery

iinka
autor
21. nov 2021

@vahcaac napisala som ti sukr.spravy:-)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre