Tesné oblečenie a problém uhniezdenia oplodneného vajíčka

denisa121
12. sep 2013

Dlhšiu dobu sa nám nedarí otehotnieť a tak uvažujem o možných príčinách. Jedno dieťatko máme, tak hádam bude aj to druhé. Ale teraz vlastne uvažujem nad tým, či tesné oblečenie nosené pred otehotnením môže mať za následok neschopnosť oplodneného vajíčka uhniezdiť sa v maternici. Čo vy na to? Čo si o tom myslíte? Viete o niečom, čo môže brániť zahniezdeniu vajíčka?

ninan2
12. sep 2013

@denisa121 No je toho dost ale urcite nie tesne oblecenie 😀 Musis to riesit s gynekologom, pojde asi o nejaky hormonalny problem...

ematko29
13. sep 2013

@denisa121 možno sa vám to bude zdať divné aj mne sa zdalo,ale raz som v mame a ja čítala,že nieje vhodné sa hned po styku osprchovať,ja som to robila stále apotom čo som si to prečítala adala mi za pravdu aj mamka tak som po krátkej dobe otehotnela.Samozrejmeak sú obaja zdraví,ja som sa liečila ale aj počas liečby to nejako nešlo apo tomto som po krátkej dobe otehu

asimonka
13. sep 2013

Skus si vylozit nohy a opriet o stenu ako sviecka tesne po styku! 🙂 tesnym oblecenim by to nemalo byt!

denisa121
autor
13. sep 2013

baby a neviete co ine by mohlo sposobovat neschopnost vajicka uhniezdit sa?

@ninan2 napadlo ma to, lebo poslednou dobou ma boli podbrusko (teda ked mam rifle napr.), ale ked mam doma teplaky, tak ma neboli.... a teda ma napadlo, ci prave to nemoze robit problem..

tonjadabik2
13. sep 2013

mna boli brusko aj v teplakoch.. uz 2 mesiac..

uhnakova
13. sep 2013

Ja som citala, ze tesne oblecenie moze blokovat lymfaticky obeh. Kedze lymfaticky obeh zabezpecuje odplavovanie skodlivin z tela, je pri snazeni o babatko vhodne mat ho v dobrom stave. Ak mas v obleceni neprijemny pocit, vymen ho za volnejsie, za pokus urcite nic nedas 🙂

denisa121
autor
14. sep 2013

@uhnakova nieco na tom bude.... dik za radu, uz som skusala... a vsimla som si, ze podbrusko ma boli hlavne pri sedeni, mam sedave zamestnanie a doma dieta, s ktorym sa tiez hram vo vacsine po sediacky, staviame stavebnice, citame, kreslime.... ale rozmyslala som, ze predtym mi to problem nerobilo, to len par mesiacov do zadu, mozno aj pol roka... pri dr. som bola niekolko krat a po ultrazvuku aj kontrole vravela, ze je vsetko ok. tak neviem, napadlo ma, ci to nemoze byt cista, ktora nie je viditelna, lebo je skryta napr. niekde v zadu za maternicou alebo co.... (dokonca sa stalo v nasom meste, zena pri porode zomrela, pretoze jej praskla neobjavena cista)... buduci tyzden sa chystam k dr. znova..tak uvidim, co bude...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre