Tehotenstvo v 35. rokoch

27. nov 2020

Ahojte maminky 🙂
Mam 35 rokov, 2 krasne zdrave deti pocate na prvy sup na prahu 20-ky (dvojicky) s exmanzelom...
Teraz mam mladsieho partnera a planujeme babatko. On deti este nema.
Trochu vaham kvoli mojmu veku. Bojim sa, ci sa podari, ci to nebude rizikove tehotenstvo.
Aky mate nazor na tehotenstvo v 35-ke?
Nie je riziko vyvojovych a genetickych vad privelke?
Ako dlho v tomto veku trvalo Vam, kym ste "zamiesili"?
Ja som psychicky pripravena dat tomu cca rok, ci sa podari, aj ked prve deti sa podarili hned 🙂
Dakujem za nazory a skusenosti maminiek v podobnom veku 😊

nnnuuunnn
27. nov 2020

Keby si mala 60r tak pochopim tejto teme. Dnes je toto vek prvorodiciek.

rachel36a
27. nov 2020

Ja som porodila v 43 rokoch...trvalo nam to 6 rokov nez sa nam konecne podarilo

autor
27. nov 2020

@nnnuuunnn no a mne sa to napr zda uz neskoro, vidis 😉 Vzdy som chcela mat viac deti, ale psychicky som sa tak nejak nastavila, ze ak ano, tak max
do 35-ky...no ale ten spravny partner prisiel az teraz..

nnnuuunnn
27. nov 2020

Tak si sa zle nastavila. 🙂 Co Ti poviem, aspon chytis druhy dych, polostarenka nasa. 😀 Ja mam tiez 35, druhe chystam o 2 roky 🙂

nini1010
27. nov 2020

Mam 35 a rocneho syna.Keby sme chceli dalsie dieta,co uz nechceme,tak by som do toho po tejto stranke isto sla.Citim sa zdrava vdakabohu,silna,ovela pokojnejsia a trpezlivejsia v materatve ako som bola po 1.dietati,ovela viac si to cele uzivam.Asi to u teba robi skor to ze si deti mala extremne mlada (v tom case som chodila po diskach a nie deti rodit),takze si z toho i mozno vysla,mas velke 15 rocne deti ale podla mna je na tom zena fyzicky uplne ok v tomto veku Ale dlho nevahaj lebo faktom ostava ze v tlmto veku to uz nie vzdy ide na prvy sup ako sa to hovori.

denden77
27. nov 2020

ja mam 35 za dverami a doma 2 mesacnu cicu.. podarila sa na 3 cyklus 😊
v 33 sme tiez cakali (podarilo sa na prvy sup) ale nedopadlo to dobre prave geneticke vady.. genetik mi vsak povedal, ze problem maju v tomto smere aj podstatne mladsie baby 😊
drzim palec 😉🍀

autor
27. nov 2020

@nnnuuunnn diky 🤣 inak sa citim super, nie staro 😁 Len proste nejak ma neberie ten trend mamiciek 40-niciek a viac 🤷‍♀️ Aj Monike Benovej fandim, ale ja by som sa na to uz nedala v tom veku. Uz teraz vidim, co so mnou robi prebdena noc. A to som vo veku 1r dvojiciek dlhodobo spavala cca hod denne, a pohoda 🤷‍♀️🤣

janage
27. nov 2020

Mne sa akurat v tom veku narodilo druhe. Slniecko, milacik, po prvom extremne narocnom za odmenu😁

kakakina
27. nov 2020

V 34 som porodila prvého a 37 druhého.Bez problémov v tehotenstve dvoch zdravých, krásnych, šikovných chlapcov.Neboj sa😉

autor
27. nov 2020

@nini1010 A ako dlho Vam trvalo, kym sa podarilo? Vies co, prve deti boli planovane...az po svadbe. A popri nich som si aj VS spravila. Ja si to velmi pochvalujem. Mlady organizmus, zvladala som akukolvek zataz v pohode. Ja som na diskoteky nikdy nechodila 🤷‍♀️😁

autor
27. nov 2020

@janage
@kakakina baby, dakujem za pozitivne skusenosti 😊

autor
27. nov 2020

@denden77 tam to Vam super vyslo. Az na to prve, to ma mrzi 😌. A ako na to prisli? Isla si na amniocentezu?

autor
27. nov 2020

Ozaj, posielaju v tomto veku automaticky na amniocentezu?

sonalove
27. nov 2020

Vcera som mala 39 , a mám 3 mesačného chlapca ❤️ . Podaril sa po 9 mesiacoch ( antiku som predtým brala 5r ) je to naše 🌞, a cítim sa uzasne, užívam si to krásne “spomalenie” z pracovného kolotoča.

monlu
27. nov 2020

Druhe som mala ako 38 rocna a uplne v pohode 🙂 narodil sa nam krasny zdravy chlapcek, tehotenstvo s nim bolo omnoho pohodovejsie ako prve s dcerkou pred 10 rokmi, tak smelo do toho 🙂

denden77
27. nov 2020

zle tripple testy, nasledne zle trisomy.. a aj amnio.. aj taky je zivot 🤷‍♀️ myslim, ze po 35 odporucaju ale donutit sa nemozu 😊 ja som si pri druhom tehotenstve po predoslej skusenosti dala automaticky spravit trisomy testy v 12tt 😊

nini1010
27. nov 2020

Nuz zazila som viac tehotenstiev a okrem tohto posledneho vysli vsetky tak na 1-2 pokus,ale zazila som aj potraty. Na synceka sme cakali potom takmer rok kym sa opat zadarilo,ale pripisujem to aj psychike po tych nestastnych udalostiach.A co sa tyka toho veku,dnes je to uplne ine asi ako kedysi.Povedzme si pravdu ved my zeny nie sme nejake zrobene 😁.Mas v tomto veku uz aj zazemie,karieru rozbehnutu...Ja necitim absolutne nijake obmedzenia ze by som nevladala v comkolvek.Naopak,vydrzim viac nespat ked treba,ako som pisala mam ovela viac trpezlivosti na babo,cele si to viac vazim,viac uzivam.Po prvom tehotenstve som bola zo vsetkeho nejaka rozklepana,s prepacenim vysrakorena.Teraz to slo od zaciatku cele tak samo okolo babatka alebo aj mliecko a kojenie akoby si to cele telo uz z toho prveho razu pamatalo.Uplne bezproblemovo.Od ukonceneho 6 nedelia davam popri detoch pravidelne aj fitko.Proste ja ten vek vobec neriesim a vlastne nan asi ani nevyzeram 😁

janage
27. nov 2020

Ja som vtedy povedala, ze keby som vedela ze tretie bude ako to druhe tak kludne o tri roky este tretie😊manzel ale chcel hned, to som sa zas ja necitila a tak to vysumelo do stratena😉

autor
27. nov 2020

@denden77 a ked Ti nie je tato tema prilis neprijemna a bolestiva(pochopim, ak ano...) Co Vam vychadzalo? Downov syndrom alebo nieco ine?

autor
27. nov 2020

@sonalove
@monlu
@nini1010
@janage tesim sa, dievcata 😊 ste super ❤

zuzanaete
27. nov 2020

Ja mam tu hranicu nastavenu na 40 rokov. 🙂 Druhe sa nam narodilo, ked som mala kratko pred 37. Takze za mna je to este ok vek.

denden77
27. nov 2020

ano, DS.. na genetike nam vzali obom krv a zistilo sa, ze to bola nahoda a riziko, ze sa to zopakuje je minimalne.. mala je zdrava 🙏🙏🙏
netreba mysliet na zle veci.. pre pokoj v dusi, ak ozelies tie eura, si daj spravit trisomy, ked sa vam podari 😊

alexandra2010
27. nov 2020

31 rocna sa mi narodilo dieta s DS. druhe som neplanovala. ale prislo, v 35ke sa mi narodila zdrava dcera. Mala som v 10.tyzdni aj biopsiu choriovych klkov. Druha dcera je velky necakany dar pre mna.

autor
27. nov 2020

@denden77 hej, uvazovala som nad nejakymi neinvazivnymi metodami. Ale tak ano, najprv sa musi epodarit 🙈 este len 2.cyklus skusame 😇 Ja skor tuzim dat partnerovi jeho vlastne a zdrave dietatko...z tohto hladiska ja,som v pohode, ja uz deti mam...samozrejme, tiez po babatku velmi tuzim, ale keby sa nahodou nepodarilo...som predsa len v inej pozicii ako partner. A hlavne, asi sa nemozem spoliehat na to, ze pred viac ako 10 rokmi som bola superplodna 🙈🤷‍♀️

lianka123
27. nov 2020

Vies co, ja budem asi za zlu. Podla mna si stara. Ja som rodila 32 a 34, teraz mam 4rocneho a rok a pol deti a nevladzem. Tehotenstvo cista katastrofa, posledne 2mesiace som nedosla uz ani do obchodu. Telo sa regeneruje velmi pomaly a unava neskutocna. A to obe deti spia celu noc bez prebudenia. Mna na obed vzdy este na hodinu vypne. Nehovoriac ze ma boli cele telo, lebo sadnem si az vecer okrem teda tej obednajsej hodiny. A nic vlastne nevladzem iba starat sa o deti.

denden77
27. nov 2020

chapem.. drzim palce 😊🍀

krisbar
27. nov 2020

Mam 41, maleho 1.5m sme pocali po 13 rokoch (!!) a planujem este min 2 ak sa podari. Mala som nadherne bezproblemove tehotenstvo, jednoduchy porod. Ale bolo to tak presne preto ze som.si to tak nastavila a neriesila som ziadne veci ohladom rizik, veku, atd. Ak budes tieto veci riesit just sa ti take stanu.

bociandy
27. nov 2020

Ja som otehotnela ako 35 rocna a bolo to po cca 4-5 mesiacoch snazenia😊 Tehotenstvo aj porod prebehli uplne v pohode. Cize vsetko super, akurat to nocne vstavanie ma teraz dost nici. Ako 20-rocna by som to asi zvladala lepsie😀

bagre
27. nov 2020

ja som porodila tesne pred 35... tehotenstvo ok, dieťa ok. To zlé, čo bolo pred tým posledným tehotenstvom s vekom nesúviselo...

autor
27. nov 2020

@denden77 dakujem 😊❤

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre