Tehotenstvo počas pandémie - PN

andiee89
20. aug 2021

Ahojte. Podobnú diskusiu som nenašla, ani na nete sa neviem dopátrať. S mojím budúcim manželom chceme teraz začať pracovať na prvom bábätku. Kolegyňa, ktorá je na tom podobne tvrdí, že akonáhle žena otehotnie, odchádza na PN (teraz počas korony). Viete mi povedať vy, čo ste uplynulé mesiace otehotneli, či je to pravda?
Ďakujem 🙂

feeewa
20. aug 2021

Tak to je pekná blbosť 😂 ja som práve tehotná, v novembri rodím a píšem vám od PC v práci....

andiee89
autor
20. aug 2021

@feeewa vyborne :D ďakujem za info, nebudem sa teda tešiť na predčasné voľno 🙂

karhu
20. aug 2021

nie je to pravda, znama vcera porodila, cele tehotenstvo pracovala (v skolstve)

feeewa
20. aug 2021

@andiee89 záleží aj doktora, niektorý by vás možno vypísal.... poznám veľa tehotných, ktoré sú PN a nemuseli by... ale všeobecne to nie je pravidlo.... tehotná v tejto dobe, nerovná sa PN 🙂

miskamicha
20. aug 2021

@andiee89 blbosť😆

andiee89
autor
20. aug 2021

@feeewa presne to ma napadlo, dakujem

althinka
20. aug 2021

Na PN počas tehotenstva musia byť iné dôvody, ako covid🙂 diagnózy, rizikové faktory, vyšší vek a komplikácie. To by už nik nepracoval🙂 takže verím, že budete mať bezproblémové tehotenstvo a len vás s láskou vyženú na materskú🙂))

xsoniax
20. aug 2021

@andiee89 pracujem v zdravotníctve a otehotnela som v novembri... Na materskú som sla až v júli 🙂 ostatné mesiace som pracovala...takze žiadna pn

petamich
20. aug 2021

@andiee89 bola som tehotna pocas lockdownu a pocas pandemie uz neviem kolkej vlny a normalne som pracovala cely cas 🙂 to uz po novom okrem tehotenstva samotneho (ale vsetky sa ohaname, ze to nie je choroba), je aj pandemia a tehotenstvo dovod na PN, co uz si niektore zeny nevymyslia, aby nemuseli pracovat - to teraz v ziadnom pripade nenarazam na autorku, len je tu na MK x diskusii ako presvedcit lekara, aby ma nechal PN ved som tehotna...ale realna diagnoza alebo relevantny dovod na PN ziadny

lilinka88
20. aug 2021

@andiee89 tak neviem či predčasné voľno berieš aj byť mimo vychádzok a tehu kontrol u dr nonstop celé tehotenstvo doma zatvorená

mogaa
20. aug 2021

@andiee89 na PN aj v čase tehotenstva musí byť diagnoza.....jasne že ak pracuješ s ľuďmi a budú denne tisíce nakazených tak môžeš lekára poprosiť nech ťa nechá v tom najhoršom čase doma....ale môže ti vyhovieť a nemusí, lebo musí vypísať fiktívnu diagnozu....automatické to nie je v žiadnom prípade....teraz napr. nie je dôvod na PN lebo sú nízke počty nakazených a aj priebehovo sú tie prípady lepšie a nie sú plné nemocnice....tehotné nemajú vyššie riziko ako netehotné, to by sme mohli byť doma všetci🙂

andiee89
autor
20. aug 2021

@andiee89 ďakujem za odpovede, dozvedela som sa vsetko potrebné 🙂

domka222
20. aug 2021

Nie, teraz ženy už nechávajú doma hneď ako sa začnú snažiť o dieťa 🤦‍♀️😂

akynka
20. aug 2021

@andiee89 nepovedali ste odvetvie, v ktorom pracujete.

sandyan
20. aug 2021

Takisto som pracovala cele tehotenstvo 🙂 sice na homeoffice ale pracovala, nehladala som dovody ako sa dostat na PN, uz len cakam kedy odovzdam PC 😀

mon1806
20. aug 2021

@xsoniax tak to váš obdivujem ja tatiek pracujem v zdravotníctve a som tehotná a dnes na poradni mi už doktorka pomaly PN vypisovali aby som nerobila v infekcnom lebo nie som zaočkovana nech neriskujem

lilinka88
20. aug 2021

@mon1806 lenže ak je problém v pracovných podmienkach, má to riešiť zamestnávateľ, má ti dať inú prácu. Ak nemá akú ponúknuť,je to prekážka na strane zamestnávateľa a teda žiadna PN,ale doma z tohto dôvodu s náhradou príjmu od zamestnávateľa. Ak by ťa z dôvodu tehotenstva preradil na menej platenú prácu, môžeš si požiadať o vyrovnavaciu dávku. Na PN musí/mala by byť diagnóza, nie infekčné prostredie

xsoniax
20. aug 2021

@sandyan tak som sa naozaj snažila chrániť ako to šlo. Celých 8 hodin respirator a stále dezinfekcia rúk... Ale chvalabohu som nerobila v nemocnici ale na súkromnej klinike čiže každý deň som bola v kontakte s "len" cca 100 ludmi

gvenduska
20. aug 2021

V máji som rodila
Na materskú som mala nastúpiť od 8.apríla
Ale keďže som mala problémy som išla na pn o mesiac skôr
Mesiac som marodila a od 8.apríla som už išla na materskú
Jedine ak by ste mala dáke problémy idete hneď na marodku inak nie

alison11
24. aug 2021

@andiee89 Závisí od práce ak robíte ťažkú prácu alebo z chemikáliami je lepšie gynekológovi povedať a tak ťa na rizikové.Pokiaľ robíš ako učiteľka,lekárka,či v kancelárii ľahšiu prácu ,taak pnka nie je nutná.Ale ak máte zdravotné ťažkosti spojené z tehtoenstvom ako napríklad máš preklapsiu či ako sa to volá,vysoký tlak vcestnú placentu,špinenie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre