Tehotenstvo po preeklampsii

5. jún 2024

Ahojte. Viem ze tu je viac diskusii na tuto temu ale rada by som sa opýtala znova. Tie baby co ste v prvom tehotenstve prekonali preeklampsiu. Ake bolo to dalsie? Mam na mysli ohladom starostlivosti, ci sa vam dr viac venoval. Ci ste brali nieco ako prevenciu a ako teda dopadlo to dalsie tehotenstvo. Mam 1,5 r starého synceka ktory sa narodil predcasne. Uz uvazujem o dalsom aj ked sa veľmi ale naozaj veľmi bojím. No myslim na to ze chcem aby mal maly surodenca a chcela by som aby medzi nimi bol minimálny vekový rozdiel. Co zmenit v živote este pred snazenim sa o dalsie babo? Ci naozaj nepomôže nic a je to ozaj len bud alebo? Osm z toho nestatsna pretože som velmi tuzila mat bezproblémove tehotenstvo a takisto porod. Prvy krat nevyslo ale velmi chcem aby to dalsie uz bolo bez problémov. Mam 31 rokov

bessdonna
5. jún 2024

riesim nieco podobne.pozri si co radi zahumensky,ze aspyrin/anopyrin od 12tt je prevenciou,ze existuje na to test,ci mas velku sancu to mat zase.este pohyb je prevencia,iba dlhe prechadzky.vela som toho nenasla

autor
5. jún 2024

@bessdonna a test sa robí ešte pred otehotnením? Ale podľa mňa bude vyššia šanca keďže som ju už mala

bessdonna
5. jún 2024

ano trochu vyssia sanca,pozri vsetky odpovede v jeho poradni na tuto temu.test sa nerobi automaticky,ale kedze si uz mala,tak mozno by ti to robili tak ci tak.tusim na zaciatku tehu sa to robi a urci sa postup

sili82
5. jún 2024

Ahoj, ja som v prvom tehotenstve preeklampsiu, robili mi cisársky v 35.týždni. Pri druhom tehotenstve som si merala často tlak, doktor ma upozornil, že mám prísť ak sa mi niečo nebude zdať, radšej zbytočne ako niečo podceniť. Celé druhé tehotenstvo som mala nízky tlak, rodila som v 42. týždni. Všetko bolo v poriadku.

nevenka
5. jún 2024

Ja som mala "len" vyaoky tlak, bez bielkovin v moci a opuchov. Od 36 tyzdna cca. Dieta natodene v 39 tt., dalsie tehotenstvo som zacinala na Thyrozole a Concore, mala som potom eate aj hyperfunkciu stitnej zlazy. Nastastie mi klesli protilatky a hned mi mohli vysadit Thyrozol a Concor tiez. Cele tehotenstvo kusok vyssi tlak, hlavne u lekara. V 35 tyzdni sa zdvihol, isla som na lieky, hned 6 Dopegytov denne, ale nezaberal velmi a v 38 tt. mi vyvolavali poros s tlakom 160/110. Lekar mi az dodatocne povedal, ze anopyrin nema az taky vyznam, ale bola som na neho nastvana. Teraz som mala biochemicke, ale ihned som sa radila s inym lekarom a ten mi povedal, ze ak nekrvacam, tak nasadit cim skor ten Anopyrin urcite. Nakoniec to odislo s MS. Toto je teda jedina prevencia, nic ine urobit sa neda. Zistuje sa to riziko v 1.trimestri, ale kedze si mala preeklampsiu v 1.tehotenstve, riziko je automaticky zvysene a je na mieste ten Anopyrin. Drzim Ti palce. My mame rozdiel medzi prvymi 2 detmi 21 mesiacov a medzi druhymi 2 detmi 2 roky.

kiki68
5. jún 2024

Mala by si brat do 36tt tehu aspirin ( anopyrin), nieco podobne s Ass kyselinou. To by mohlo pomoct a caste meranie tlaku, neskor prietokov. Ja by som pri druhom hned nasadzovala u seba lieky, nech necakam, ze kedy mi pride zle. U mna tlak zacal ihned v 9tt byt zly, vraj geneticky mam nieco s tvorbou placenty. Syn je jedine uspesne donosene dieta.

kiki68
5. jún 2024

@bessdonna ten Test sa robi v ramci kombinovaneho testu ( aspon by mal byt v tom balicku), Ja som za to v Rakusku dala nejako 250eur vtedy. Tak bolo aj toto riziko. Mne to lekar odporucil prave skrz priznaky a dobre sme spravili

nevenka
5. jún 2024

Sorry za tolko preklepov, pisala som rano so zalepenymi ocami este 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre