Tehotenstvo po potratoch - kyretážach

pitufinaaa
1. feb 2023

Ahojte ,
Minuly rok som v apríli v 12tt a v auguste v 8tt potratila a zároveň musela ísť na kyretáž v oboch prípadoch ,odvtedy prešlo pol roka ,zmenila som gynekológa ,chodila po vyšetreniach ,zistili že mám zlu zrážanlivosti v krvi a preto plod nedostal kyslík a došlo k potratom .Dnes mám mať MS ,ale cítila som zvláštne tak som si spravila 4tehu testy a všetky pozitívne ,silneé dve čiarky ,nie len “duch”čo som prekvapená ,bola som na krv u gyn ,čakám na výsledky …ak sa potvrdí tehotenstvo ,tak mi majú nasadiť utrogestan a ešte niečo si mám pichať…..moje otázky
1.pomohlo niekomu utrogestan na udržanie plodu ,neboli žiadne problémy ?
2.podarilo sa niekomu v poriadku a zdravo donosiť?
Neustále myslím na to ,čo by som mohla spraviť aby sa to podarilo ,a veľmi sa bojím aj keď chcem byt pozitívná,neviem ako prekonať tie pocity ,že sa to môže všetko zopakovať 🥲

blondiee83
1. feb 2023

Ja som sice utrogestan nebrala, ale po dvoch potratoch som si pri dalsom tehotenstve pichala fraxiparin, dcerka ma 6rokov 🙂
Drzim palce. je super, ze odhalili, kde je problem, potom sa lahsie riesi

miskamicha
1. feb 2023

@pitufinaaa brala som progesteron a pichala fraxiparin. Donosila som dceru a dvojcata 🙂 klud..mysli pozitivne.. drzim palce!

casillas28
1. feb 2023

@pitufinaaa pichat si budes zjavne clexane alebo fraxiparin..ja tiez tak cele tehotenstvo...plus ta bude sledovat hematolog kazde 3-4 tyzdne...podarilo sa tak vela zenam..ta zrazanlivost je problem a vela zien o nej nevie ale injekcie pomozu

lenkatroj
1. feb 2023

mame v rodine diagnostikovany Leidenov syndrom, co je dedicny problem so zrazanim krvi, pricom sa to zistilo az relativne nedavno. Sledovanie na hematologii a pichanie fraxiparinu ma za nasledok niekolko krpcov v rodine 🙂 (pricom predtym boli velke problemy s pocatim a vynosenim babatka)
Drzim prsty! 🙏

simona92101
1. feb 2023

@pitufinaaa mam 2 zdrave deti,pred kazdym z nich som 2x potratila kratko po sebe cca v 10tt,a absolvovala kyrety.uzivala som utrogestan,pichala Clexane,jedla zdravsie a hlavne oddychovala-co tehotenstvo,to PNka.absolvovala som aj genetiku.
Hlavne som si nechala po kyretoch dlhsie casove rozostupy,nech sa telo spamata,netlacila som...
Drzim palce

pitufinaaa
autor
1. feb 2023

Ďakujem za odpovede ,gynekologička potvrdila tehotenstvo ,a nasadila mi utrogestan a clexane ,že styým má dobré skúsenosti ,ale ,že sa do toho ešte nemám vživať,že silnejšie lieky by mi mohla dať až po treťom potrate a to dúfam sa nestane !Tiež sa snažím zdravo žiť ,ale prácu mám náročnejšiu ,robím čašníčku v kaviarni a naozaj sa veľa nechodím aj 20tis krokov denne 12km ale beriem to ako by som “zľahka cvičila “ teda ,že nechcem doma ľehniť ,pri prvej dcérke som pribrala 23kg ,teraz chcem opravu a trošku viac sa starať o seba ,ale budem sa šanovať ,o dva týždne mám vyšetrenie u gyn..tak budem múdrejšia ,ak povie doma s vyloženými nohami ,tak radčej budem doma .

casillas28
1. feb 2023

@pitufinaaa neboj nic to zvladnes..hlavne klud a oddych vzdy ked sa da...plus doplnat zelezo a kyselinu listovu 🙂 drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre