Tehotenstvo po mimomaternicovom

llull
27. jan 2021

Ahojte. Chcela by som poradiť ženám, ktoré majú podobné a možno rovnaké problémy ako som mala ja.
Potrat/mimomaternicové tehotenstvo – chcela som otehotnieť no potratila som s podozrením na MMT (bol rozšírený pravý vajcovod a krvácala som do brucha, na ultrazvuku nebolo vidieť ani gestačný vak v maternici). Bola mi navrhnutá laparoskopia na zistenie priechodnosti vajcovodov a tak som sa objednala na termín operácie. Po tomto zážitku som sa začala modliť ruženec za dieťa (novénu k Panne Márii z Pompejí). Zároveň so si povedala, že skúsim otehotnieť v mesiac, keď bude ovulácia na ľavom vaječníku. A k môjmu prekvapeniu som za mesiac zistila, že som tehotná. Ajkeď som sa najskôr zhrozila, pretože som ovulovala z toho pravého vaječníka a teda bolo vysoké riziko, že sa to MMT zopakuje. Takže som laparoskopiu v 8. týždni tehotenstva zrušila.
Ak ste veriace, chcem vám poradiť, aby ste neboli zúfalé a ak máte záujem, modlite sa.
Ak máte raz MMT, tak je vysoké riziko, že máte zrasty vo vajcovodoch a MMT sa zopakuje. Vedela som, že to všetko môže a nemusí dopadnúť dobre a preto som sa začala modliť novénu k Panne Márií z Pompejí (modlíte sa 3 ružence denne 54 dní, nájdite to na nete).
Nie som zástanca toho, že ak mám problém, tak sa budem modliť hodinu denne a čakať že to prestane. Je hlúposť úplne odstaviť medicínu a nevyužiť pomoc lekárov, fakt som chcela ísť na laparoskopiu. No niekedy treba urobiť všetko, čo je vo vašich silách a potom zvyšok nechať na Pána, nech to vyrieši tak ako je to najlepšie (u mňa to bolo takto, s inými môže mať iné plány). Takže ak veríte, nebojte sa poprosiť, tá novéna má obzvlášť veľkú silu a bolo zaznamenaných už mnoho rôznych uzdravení na príhovor Panny Márie.
Len dodávam – Ak nie ste veriace, v poriadku, odignorujte tento príspevok.

ingrida1127
27. jan 2021

@llull ja som mala tiež mimo maternicové po akom čase sa podarilo ?Mne vajcovod vzali

janai1
27. jan 2021

@ingrida1127 toto je nejaký vtipálek čo propaguje akúsi modlitbu 3x denne 54 dní 🙂

veronikaa006
27. jan 2021

@llull ja som mala mimomaternicové 2x. Teraz sa nedarí otehotnieť. Tu modlitbu som sa modlila medzi prvým a druhým mimomaternicovym. Škoda že mne nepomohla 😥 Stále sa modlím za bábätko ale len 1 ruženec denne.

kaitlin3
27. jan 2021

@llull aj ja som sa ju modlila a mne pomohla, otehotnela som druhý krát po mmt ❤️🙂

veronikaa006
27. jan 2021

@kaitlin3 prečo mne nepomohla 😥 už som zúfalá

jaja8_9
27. jan 2021

@llull na túto modlitbu sa chystám už dlhší čas 🙂 len horšie je ze mam strach ze na to nebudem mat kazdy deň dostatok času keďže ta modlitba je veľmi dlhá

kaitlin3
27. jan 2021

@veronikaa006 neviem, mrzí ma to ❤️ A máš ešte vajickovod? Ak áno, tak je vždy nádej ✊

any_soj
27. jan 2021

@veronikaa006 na otázku, prečo ti nepomohla... Samozrejme neviem, prečo nemáš v náručí dieťa a mrzí ma to. V júli som volala so svojim duchovným otcom s tým, že v 37.tt bezproblémového tehotenstva je naša dcéra mŕtva. Jedna z vecí, čo mi v ten večer povedal - teraz lepšie nechápať, ako chápať zle. Neskôr som sa dozvedela, že v tom istom čase rodila aj iná žena, ktorú tento kňaz duchovné sprevádza, že to bolo veľmi na hrane a dieťa zázrakom prežilo. Povedal mi, že sám mal problém prijať to, prečo moje dieťa nežije, prečo Boh neurobil zázrak aj tu. A že v žiadnom prípade to nie je o tom, koho by mal Boh radšej a podobne. Mne to celé pripomenulo keď som sa pred rokmi modlila s Bibliou (Ján 5,1-9), kde sa opisuje jeden zázrak uzdravenia, čo Ježiš urobil. Pamätám si, ako som sa vtedy hádala s Bohom pri modlitbe a vyčítala mu - lebo som si predstavila seba na mieste nie toho uzdraveného, ale tých mnohých ostatných. Vtedy ma naplnil pokoj a vedela som, že nemusím byť uzdravená ja (alebo proste nejaký zázrak sa nemusí stať mne), že môže byť pre mňana obrovským povzbudením a darom aj to, čo urobí Boh pre niekoho iného.

veronikaa006
28. jan 2021

@kaitlin3 ešte mám jeden no nedarí sa otehotnieť

veronikaa006
28. jan 2021

@any_soj mrzí ma to čo sa ti stalo. Muselo to byť veľmi ťažké. To bolo tvoje prvé tehotenstvo? Nemáš žiadne deti?
Napíšem Ti ešte tieto pekné slova:
„Prečo, dieťa moje? Pýtaš sa prečo. Poviem ti prečo.
Vieš, tvoje dieťa žije. Namiesto vetra počuje spev anjelov pred mojím trónom. Namiesto pominuteľnej krásy vidí krásu večnú – hľadí na moju tvár. Bolo stvorené a žilo krátko, aby obraz jeho rodičov, ktorý má vtlačený do tváre, stál predo mnou a orodoval za nich. Tvoje dieťa pozná tajomstvá nebies, ktoré ľuďom na zemi nie sú známe. Smeje sa nevídanou radosťou, ktorou sa vedia tešiť len neviniatka. Moje cesty nie sú ľudskými cestami. Ja tvorím svoje kráľovstvo a každé jedno stvorenie v ňom má miesto, ktoré mu nik nemôže vziať. To dieťa bolo stvorené pre moju radosť a pre zásluhy jeho rodičov. Nikdy nevidelo utrpenie ani hriech. Nikdy necítilo hlad ani bolesť. Vdýchol som dušu do semienka, nechal ho vyrásť a potom som ho povolal k sebe.“
Ponížene sa skláňam pred tebou, Pane. Ľutujem, že som spochybňovala tvoju múdrosť, tvoju dobrotu a lásku. Hovorila som ako blázon, odpusť mi. Ty jediný máš vládu nad životom a smrťou. Ďakujem ti za život, ktorý sa začal, aby žil len krátko, no aby sa mohol naveky tešiť z večnosti.

any_soj
28. jan 2021

@veronikaa006 Amen 🙂 ďakujem krásne. Máme štyri deti - Haftaah (znamená prekvapenie, lebo zomrelo príliš skoro, tak nevieme, či nám príde v nebi v ústrety chlapec alebo dievča), od 2019 syna v pestúnskej starostlivosti, minulý rok Sára, o ktorej som písala. A ešte dieťa, ktoré mám práve v brušku, 5.mesiac. Uvidíme dokedy 🙂 prikladám báseň, ktorú som napísala 3 týždne po pôrode, keď mala Sára pôvodne termín... A ešte ak máš chuť čítať - je to vlastne veľmi podobne, ako to, čo si napísala. O tom, že akokoľvek dlho dieťa žije, nikdy to nie je stratený čas... https://m.facebook.com/photo.php?fbid=168802527... prajem ti pokoj a radosť, veľa požehnania...

veronikaa006
28. jan 2021

@any_soj ten pokoj neviem nájsť. Môj život je ako kolotoč: čakám ovuláciu a potom (ne) čakám ms a takto to ide dookola.... Je to také ťažké. Držím Ti silno palce aby všetko dobre dopadlo a o 4 mesiace budeš držať v náručí bábätko.

any_soj
28. jan 2021

@veronikaa006 ďakujem. Každopádne - aj keď to teraz nevidno a ani ty necítiš ich objatie - si mama. Máš dve deti, ktoré si objímala, kým to bolo možné. To, že sú teraz inde, nezmení nič na tom, že si mama. Napadlo mi - poznáš NaPro technológiu? Stránka plodar.sk

llull
autor
10. feb 2021

Ahojte. Je mi luto co sa vam stalo... Ani ja nerozumiem preco niekomu pomoze a inemu nie. Vraj je to tak, ze ak my o nieco prosime Boha cez Pannu Mariu, tak ona vzdy bude prosit len to, co je v sulade s jeho volou. A ako hovori Adela Banasova-Vinczeova: "My sa modlime za Boziu volu a potom sme nespokojni, ked sa naozaj stane ako chce Boh." Cim som si ista je, ze tou novenou vzdy dostanes nejake milosti. To nemusela byt milost uzdravenia alebo dieta. Mohla to byt prave ta sila zvladnut tu tazku situaciu psychicky a nezrutit sa. Je to tazke, na vela veci nema nikto odpoved, niekedy je zivot otrasny......
Ja som otehotnela na 2. cyklus po MMT.
Drzte sa (drzme sa....)

veronikaa006
10. feb 2021

@llull my sme museli mať po prvom mmt pauzu 6mes lebo mňa operovali klasicky že ma rezali nie laparo a po pauze sa mi podarilo otehotnieť až na 17 cyklus no ako som písala bolo to opäť mmt a teraz sa snažíme už 9 cyklus ☹ Keby som aspoň vedela že sa raz dočkám...roky idú a čím som staršia tým aj šanca je menšia...

lali89
5. júl 2022

Ahojte, vidím,že už je to staršia diskusia ale rada by som Vás možno povzbudila, pred rokom v máji sme tiež mali podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo, najprv sa nevedelo či sa tehotenstvo vyvíja alebo nie, pár týždňov má sledovali a dávali male nádeje ale nakoniec aj tak skončilo tehotenstvo kyretazou. V nemocnici som sa začala modlit k panne Márii pompejsku novénu, modlila som sa a prosila pannu Máriu aby som znova otehotnela a aby moje tehotenstva bolo dobré a aby sa z neho zrodilo zdravé dieťatko. Tento rok v máji som porodila našu dcérku, prirodzene som otehotnela a to nám lekári dávali šancu menšiu ako percento. Za mňa bola táto modlitba veľká útecha a spása a má veľkú silu a som veľmi vďačná všetkým hore, panne Márii a aj ľuďom tu vďaka ktorym som sa o tejto modlitbe dozvedela♥️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre