Tehotenstvo po 35

17. dec 2022

Je ten vek ešte v poriadku? Momentálne mám 30 dve detičky ale keď pán Boh dá zo srdca by sme si želali ešte jeden uzlíček šťastia

queen_mary
17. dec 2022

Je to normalne

nevenka
17. dec 2022

Zavisi od viac veci - hlavne zdravotneho stavu. Ja som mala deti v 30, 32 a potom sme dlhsie otalali, mala som po porode problemy sk stitnou zlazou, ale nie spomalenu cinnost, ale zrychlenu, vysoky tlak, pulz atd...deti uz vacsie a uz som bola aj za, aj proti. Nahoda to vyriesila a v roku 2020, ked som mala 37, sa nam narpdilo tretie dieta. Na jar bhdem mat 40 a v januari cakame stvrte. Takzeeee...za mna - je to v pohode. Mam znamu, co mala ovela vacsie problemy aj v 21 a porodila predcasne. A sesternicu, co mala prve dieta v 40-ke a vsetko v poriadku. Je to velmi individualne.

zuzanockamt
17. dec 2022

Úplná pohoda, rodila som v 38. Trochu viac vyšetrení, ale všetko prebehlo ok a aj teraz s 3-ročným stíham úplne perfektne všetko. Mám aj staršie dieťa - pubertu.

pribinak
17. dec 2022

Ak si zdravá, tak je ok aj tehotenstvo po 40tke

autor
17. dec 2022

Ďakujem baby ❤️ ste zlaté momentálne má mladšia o chvíľu rok potom by som chcela do práce aspoň na rok a uvidíme či nám bude dopriate 🙂

zuzanockamt
17. dec 2022

Autorka
Hlavne ber do úvahy skúsenosti žien, ktoré si tým prešli reálne. A nie hypotetické názory tých,čo odrodili v 20-ke a v 35-ke sa cítia staré 🤭

nevenka
17. dec 2022

@zuzanockamt ja som nemala, ani nemam viac vysetreni, ale asi preto, ze dieta si necham tam ci tak. Lekar povesal, ze ak budu tripple testy dobre, nevidi dovod ma posielat na amnio alebo tak. Genetiku sme si neplatili.

zuzanockamt
17. dec 2022

@nevenka Ja som bola na genetickej konzultácii a absolvovala som AMC, keďže v prípade problémov som bola rozhodnutá ukončiť tehotenstvo. Tie moderné testy som si neplatila, istota bola pre mňa len AMC a sono u odborníka.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malacibulka
17. dec 2022

Som prvorodicka po tomto veku. Planujem aj druhe dieta. Rizika su, preto stav na kvalitne prenatalne testovanie, a tym nemyslim tripple testy ktore ti len koli veku vyjdu zle. V buducom tehotenstve pojdem na Nifty testy uz 14tom tyzdni. Toto tehotenstvo som sa neponahlala a potom prisiel tripple test so zlymi vysledkami a veruze to nechcem zazit este raz. Radsej si odlozim tych 450€ na to.

mimikarol
17. dec 2022

Úplne normálna vec v dnešnej dobe. Keď sa na to cítiš prečo nie. Ja mám 36 a viacero spolužiačok zo strednej/základnej majú bábätká a malé detičky

tosomja
17. dec 2022

Keď si zdravá, zabezpečená, tak nie je problém. Ja som mala tretie v 35.

deti95060810
17. dec 2022

35 - 38 úplne OK

veronikaszabova
17. dec 2022

Aktualne 37r a cakam tretie dieta. Vsetko je v poriadku, mala je zdrava.

autor
17. dec 2022

Ďakujem ❤️❤️❤️

cimage
17. dec 2022

Ja som mala 3tie v 37, tiez som uz nechcela viac cakat. Do 40tky som chcela mat odrodene 😁. Drzim palce.

ukulela
17. dec 2022

36, 40. Pohoda, prirodzene, druhy bez nastrihu s 1 stehom za 2 a pol hodky. Decka apgar 10/10, obe zdrave. Dokonca bez krcovych zil...

autor
17. dec 2022

Ďakujem baby ❤️ ste zlaté prajem vám všetko dobré budem veriť a snívať že nám čas prinesie všetko len dobre krásne sviatky 🌲

kiki68
17. dec 2022

Sak to som prvy raz rodila vobec 😂😂😂

ildiko36
17. dec 2022

Ja mam dceru 21r a mam pri nej 4,5r a 19mes syna, som po 41r..zvladam to sama bez chlapa.Bolo to planovane babo a priatel nas nechal,jemu sa lepšie žije sam s mobilom,s mladými babami na pokeci, na chate s kamošmi atd..a nam sa lepšie žije bez takeho chrapúňa

jaskolka
17. dec 2022

Prvé dieťa mam v 37,druhé 39. Mňa samu mama porodila ako 40 ročná.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanockamt
17. dec 2022

@bilberryday Nie, nie je to bolestivé, len trochu nepríjemné, keďže ihla je dlhšia a hrubšia.

nelinka33
17. dec 2022

@bilberryday tiež som bola na amnio, a mne to teda neprišlo bezbolestné. Doktor sa trafil na tretí krát a mala som teda dosť 🤦🏻‍♀️

ika11123
17. dec 2022

Úplne v pohode keď ste zdravá ...aj po 40r

anjelik12345
17. dec 2022

Já mám 36 a už som v siedmom mesiaci je to riziko ale babetka maju aj starsie ❤️

zuzanockamt
17. dec 2022

@nelinka33 Závisí od odborníka. Ja som mala vynikajúce lekárky. Perfektný prístup aj zákrok. Žiaľ ako vidno nie na všetkých pracoviskách sú takí.

lllinda
17. dec 2022

Ja som mala prvú dcéru v 22 a druhu v 24,s manželom sme si povedali ze toto nám ku šťastiu stačí a ďalšie sme nechceli. A po 10tich rokov sme sa zrazu začali baviť o treťom dieťati. Dali si rok ci nás to náhodou neprejde a neprešlo, mala som 36 keď sa nám narodila tretia dcérka a ci uz po fyzickej ale aj po psychickej stránke to bolo moje naj tehu ❤️ takže za mňa úplne v pohode 😉

jovla
17. dec 2022

Prvé dieťa v 22r. chlapček ,druhé v 41r. dievčatko - obe tehotenstva bezproblémové a naopak oba pôrody komplikované. Na chlp identické. Ani na sekundu som neolutovala, že som do toho šla.

anika2007
17. dec 2022

ja som mala posledne skoro v 40 ke a bolo to najlahsie tehotenstvo i porod🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre