Tehotenstvo alebo už menopauza?

reggia
28. okt 2020

Zdravím, chcela by som sa poradiť.. snažíme sa s priateľom o bábätko, mám 41r a dve deti, najmladší 11r. Menštruáciu mam vždy pravidelnú, so stredne silným až silným krvácaním. Tento mesiac tiež dorazila včas, ale krvacanie bolo velmi slabé, vystačila som si so slipovou vložkou, a len 1,5 dňa. Prsia mam doteraz napuchnute a boľavé, tehoten.test mi vyšiel negatívne.
Jedná sa o menopauzu uz? Cítim sa na to este dosť mladá.. Má niekto takéto skúsenosti? Ďakujem za všetky odpovede 🙂

tecko28
28. okt 2020

@reggia tu ti tazko niekto odpovie ako si na tom, to sa treba spytat lekara. A existuju aj domace testy na menopauzu, ktore ta vedia rychlo uviest "do obrazu". Nie si taka mlada ako mas pocit, to nemyslim v zlom. Ale aj ovela mladsie isli do menopauzy. Som jedna z nich , nemala som ani 40 . A tiez som este chcela dieta

reggia
autor
28. okt 2020

@tecko28 ďakujem, a tie boľavé prsníky sú tiež znakom menopauzy? Ešte som si o tom nič nenaštudovala tak neviem

tecko28
28. okt 2020

@reggia moze byt, bolievaju ma obcas. A to nemenstruujem uz takmer 2 roky vobec

siska53
28. okt 2020

@reggia ja som takto bola tehotna s prvym babom..bposledny menzes slabucky, bezbolestny.. a prisanma.stale sialene boleli. Len ja som.babo neplanovala este vtedy.. a ked to nechodilo, som sa bala, ze nador alebo predcasna menopauza.. ale mne vtedy chodili hocako, takze som.tehu nepredpokladala. A bolo to babo..

Takze..skor smer doktor....ale pockaj apson tyzden.. a sprav si aj test, ale neskor..

cloviecka
28. okt 2020

nie, urcite nie si v menopauze. menstruacia uz moze matpo 40-ke rozne nepravidelnosti, ako je aj kratsie alebo naopak predlzene krvacanie. Trva tovšak aj niekolko rokov, az potom pride menopauza.

reggia
autor
28. okt 2020

@siska53 tak ja by som sa len tešila ak by to malo byť tehotenstvo. S priateľom sme spolu dva roky, je odo mňa mladší ( našťastie ja vyzerám mladšie ako on:D )a túži po vlastnom dieťati..

deti95060810
28. okt 2020

podľa mňa tehu....ale samozrejme najlepšiu odpoveď dá lekár.... urob si test...
V 40tke chceš byť v menopauze? To nemyslíš vážne...🙄

tecko28
28. okt 2020

@deti95060810 mna povodne lekar tiez vysmial, ked som za nim s tym prisla, ze som si robila domaci test na menopauzu a úpo vysetreniach to bolo tam. Nic zriedkave v dnesnej dobe.

matabb73
28. okt 2020

Mne začala menopauza keď som mala 39, vynechávala mi menštruácia. Mala som ju len každý druhý mesiac. Prsia si nepamätám, či ma boleli, ale brucho často. Toto čo pripisujem môže byť aj tehotenstvo. Skús si urobiť test neskôr.

andreatytler
28. okt 2020

@reggia Opytaj sa svojej mamy kolko rokov mala ked prisla jej menopauza... je velka pravdepodobnost ze ty budes mat menopauzu v tom istom veku.
Urob si dalsi tehotensky test ale nejaky iny.

siska53
29. okt 2020

@cloviecka no..mne sa zacali skracovat cykly.. mne sice cely zivor menze haproval .bud skoro alebo zas dlhe intervaly.. ked som.mala 39, dodojcila som malu a tam sa mi este rok upravoval cyklus... Potom.to bolo, ze kazdych 24-26 dni, ale posledny rok mam to take,ze pomaly kazde 3 tyzdne! Dakedy aj uprostred po 2 tyzdnoch.. dakedy normalny, dakedy len spinenie.. no.. ale.riesim.tk s gynekologom..

cloviecka
29. okt 2020

@siska53 ja som sa na to tiez prednedávnom pýtala u gynekológa a dostala som odpoved, že taketo nepravidelnosti cyklu proste k veku 40+ patria až potom napokon menštruácia odozneje.

beronsche
29. okt 2020

@reggia nuz je mozne, ze u teba zacalo klimakterium.. Pocas tohto prechodoveho obdobia je bezna hormonalna nerovnovaha a aj bolest prsnikov ci v podbrusku.. Neznamena to, ze si uz neplodna, ale proces prechodu uz pokojne mohol zacat.. A menopauza je az posledne stadium. Ale samozrejme moze to byt aj tehotenstvo. 🙂

@deti95060810 vies, ze existuje aj predcastna menopauza a moze postihnut aj omnoho mladsie zeny? V 40-tke to az take neuveritelne nie je..

reggia
autor
29. okt 2020

@andreatytler to mi tiež napadlo spýtať sa jej. Vravela ze po 45 roku, ale zase jej mamina, moja babka mala normalne mensez do 57..

siska53
29. okt 2020

@cloviecka ano..a mne povedal, ze to este nie je prechod..

siska53
29. okt 2020

@cloviecka ale dal mi hornony..

andreatytler
29. okt 2020

@reggia A to v 45 bol uplny koniec menstruacie alebo vtedy to len zacalo byt nepravidelne... ak to v 45 uplne skoncilo, je mozne ze tych par rokov predtym to bude postupne viac a viac vynechavat.
Ale zase mozno budes ako tvoja babka... robila si dalsi tehotensky test?

reggia
autor
29. okt 2020

@andreatytler ano robila , negativny a popoludní som uz znovu dostala menzes. No mamine v 45 r vynechala menštruácia a par krát bola u gynekológa ktorý jej pichol injekciu , raz prišlo raz nie, a ona to potom vzdala nešla uz k lekárovi.

viikkki
29. okt 2020

Mojej kamarátke gynekológ povedal ze ma menopauzu keď mala 32 rokov! Ale ty budeš podľa mňa skôr tehu... Kedy si si robila test?...

reggia
autor
29. okt 2020

@viikkki žiaľ nie som tehu.. dnes mi prišla menštruácia v plnej paráde...

martrle
27. dec 2021

@deti95060810 je to vážne...da,sa byť aj v 30 v predčasnej menopauze..
Ja som od 37r v predcasnej menopauze..a vôbec uz nemám hormony ani vajíčka a ani menštruáciu...

adka176
27. dec 2021

Tak po MS šup sex každý deň a môžeš byť aj tehotná....kde je problém?

megan777
7. sep 2022

@andreatytler vzdy to tak nie je moja mama menopauza 39a ja mam 45a pravidelny menzes,ale jej mama mala az do 55 takze tak

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre