Svrbenie a intímna hygiena

steffi50
27. dec 2018

Ahojte, často mávam svrbenie v pošve už neviem čo používať na intímnu hygienu... Co používate vy? Ja v poslednom čase len čistá voda... Poraďte niečo osvedčené okrem lactacydu

3petka
27. dec 2018

@steffi50 od malička používam cistu vodu a nikdy som nemala problém. Môžeš mat nejakú mykozu keď máš problém so svrbením treba zájsť k Dr nech dá nejaký krém a potom používať už len vodu

mirka807
27. dec 2018

Ja som to mávala často laktacyd ti nepomôže musíš ísť k lekárovi urobí ti cytologiu a nasadí lieky a budeš si ich vkladať od spodu, pri oslabenej imunite sa mne to robilo...

kika831
27. dec 2018

@steffi50 tak ako pisu dievcata, ale mne gynekolog odporucil probiotika, ale tie vaginalne. Povedal, ze ked uzivas klasicke probio tak tie az tak nepomozu pri vaginalnych problemoch. Vyskusaj, mne to velmi pomohlo.

hosaro
27. dec 2018

@steffi50 čistá voda je najlpešia

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nevludna
27. dec 2018

@steffi50 prestan jest cukor, ulavi sa ti do par dni.

h_petra
27. dec 2018

Lactacyd nepomôže, mne tieto prípravky na intimnu hygienu spôsobovali vždy problémy, aj konkrétne Lactacyd a hlavne Nivea.
Používam Seba Med, pretože má prispôsobené pH, ale tiež nie pri každom umývaní. Stačí voda, občas prestriedam s hydrofilným olejom.
Ak pociťuješ svrbenie, umývaj sa iba vodou a zájdi si do lekárne. Zrejme máš už rozvinutú mykózu, treba to preliečiť.

jankastraskova
27. dec 2018

@steffi50 mne pomohol canesten kombi, sú tam vaginalne čapíky a canesten krem, mam intimny gel saforelle, a ked som nemala ten canesten veľmi mi pomohol tea tree olejcek, kvapka do mycieho gélu, alebo som si na tampon nakvapkala a nechala posobit, samozrejme ze som tampon menila, a po dvoch dňoch sa mi uľavilo, ale som si to dávala aspon týždeň a mala som pokoj, uz dlho sa mi to neobjavilo

mimka91
27. dec 2018

@steffi50 ahoj ja pouzivam multi-gyn femiwash a 100 % spokojnost 🙂 laktacyd mi vadil a robil problemy..

mijunik
27. dec 2018

@steffi50 vraj je na umývanie intímnych častí najlepšia čistá voda, ale okrem toho ešte napriklad je vhodné nosenie bavlneného spodného prádla. Niekomu robia zle intímky. A ešte - skús pred praním použiť na nohavičky dezinfekčný sprej, ktorý ničí aj huby. Postriekaj sprejom a hoď do práčky a normálne vyper.

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ika11123
26. jan 2022

Momentálne to trápi aj mňa po mykozach ale kultivácia už je ok skúste rosalgin

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre