Sú výsledky spermiogramu dobré či zlé?

na_talia123
20. máj 2024

Ahojte viete mi poradiť ohľadom spermiogramu ? Ci sú výsledky zle ci dobre ?
Budeme mať aj konzultáciu, ale tak chápete tu nedočkavost

natalis1998
20. máj 2024

@na_talia123 morfológia a pohyblivosť áno len kocentracianpod hranicou. Ale určite sa narodili deti prirodzene aj s takýmto spermiogramom. Skúste doplnky- fertiduo napríklad.

na_talia123
autor
20. máj 2024

@natalis1998 ďakujem, hned som sa cudovala ze je to červeným zvýraznené.
Ja vitaminy beriem uvidime co odporučia jemu

natalis1998
20. máj 2024

@na_talia123 ale tak čo sa týka celkového objemu tak je to množstvo dobre. Možno by stalo za to otestovať oxidačný stres, ak je ten vysoký to môže byt príčina že sa nedarí. Ale všeobecne sa odporúča brat antioxidanty.

na_talia123
autor
20. máj 2024

@natalis1998 o tom som ešte nepocula. To sa robí z krvi ?

natalis1998
20. máj 2024

@na_talia123 nie normálne ako spermiogram, väčšinou to dávajú ako doplnokove vyšetrenie.

pabla99
20. máj 2024

@na_talia123 dobrý deň spermiogram má vo všetkých smeroch normlane hodnoty až na koncentráciu. Môjmu sa koncentrácia zvýšila po troch mesiacoch bránia selenu, vitamínu E, zinku a kotvincika. Držím palce. Nevidím dôvod prečo by sa nemalo podariť aj s takýmto spermiogramom. Pre istotu ale nasadiť antioxidanty.
Pokial chcete zistiť, či branie antioxidantov má zmysel , vola sa to vyšetrenie spermiogramu - mioxys. Je to ale drahšie ako klasické vystrenie spermiogramu.

na_talia123
autor
21. máj 2024

@pabla99 ďakujem veľmi pekne, hned som trochu kľudnejšia 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre