Sú ovulačné testy pozitívne?

anezka93
23. dec 2023

Ahojte... 🙂 Potrebujem vašu radu, prosím..... Testujem ovulačné testy tento mesiac prvý krát a nie som si istá výsledkom dnešného testu, či už vyšiel test pozitívny alebo je to ešte len ''predzvesť'' pozitívneho testu. Manžel tvrdí, že to ešte pozitívne nie je, nakoľko to nie je farebne 1:1. Ja s ním na jednu stranu súhlasím, ale na druhú sa zase bojím, aby som to nepremeškala ak sa mýli, nakoľko sa začínajú prejavovať už aj iné príznaky. Čo si o tom myslíte vy? 🙄

medda_beda
23. dec 2023

Nie, ale to neznamená, že ovuláciu mať nebudeš.

natalymindo
24. dec 2023

@anezka93 moj ovulacny test... druhu čiarku som nemala taku silnú ako prvú. Ale bola tmava. Take ako mas Ty z 23.12

sense
24. dec 2023

Skus ešte dnes a uvidíš ci bude čiarka bledsia alebo tmavšia. Keďže testuje len raz za deň mohla si 23. 12 presvihnut vrchol a preto neukázal pozitivitu. Čiže ak bude čiarka dnes bledá tak k ovulácii došlo, keďže k ovulácii dochádza 12-36 hod potom ako dosiahne. LH vrchol

bambulka711
24. dec 2023

@anezka93 jeden cyklus si to treba odsledovať, ideálne v kombinácii s meraním bazálnej teploty. Ja to mám tak, že keď mám takýto test, už sa snažíme, keďže po pozitívnom mám ovuláciu do 12 hodín. A potom samozrejme, aj keď je pozitívny 😊 štandardne ženy majú ovuláciu 24-48 po poslednom pozitívnom teste. Ale kto by riskoval 😂

anezka93
autor
24. dec 2023

@sense
@natalymondo
@medda_beda
@bambulka711

Ďakujem za odpovede. 🙂 Skúsila som si urobiť test hneď ráno a čiarka je tmavšia, podľa mňa je už totožná, manžel sa stále bráni, že to nie je 1:1. 😅
Ešte ak by som sa vás mohla opýtať, v prípade ak je test pozitívny, je lepšie mať styk hneď alebo počkať 24 hodín, tak ako to uvádzajú v pribalenom návode? 🙂

bambulka711
24. dec 2023

@anezka93 lepšie hneď a potom ešte dva dni po sebe, aby tam spermie už boli. Oni si na vajíčko 48 hodín vraj počkajú. Možno aj dlhšie. Teplotu nemeriaš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre