Ste sestrička na operačnej sále? Podarilo sa vám otehotnieť?

susann83
22. mar 2010

Ahojte,
chcem vedieť, či je niekto, kto počas snazilkovania robil na operacnom sále ako sestrička. A či sa niekomu podarilo otehotnieť.
My sa už vyše roka snažíme a mám taký pocit, že to neklape kvôli praci.
Budem rada, keď sa niekto nájde, kto má podobnú prácu.
Ďakujem 🙂

susann83
autor
22. mar 2010

Nikto nepracuje na operačke???
Tak nejake zdravotne sestry??

kevama
22. mar 2010

ahoj ja pracujem ako zdravotna sestra a zhodou okolnosti na gynekologii a zatial co moje dve kolegyne otehotneli hned ako si zmysleli, tak nam sa to nedarilo vyse roka a dopadli sme tak ze nas caka ivf tak o tyzden.
takze tazko povedat ci za to moze praca, ale urcite to do istej miery ovlyvnuje.

susann83
autor
23. mar 2010

Ahoj Kevama. To má mrzí, že musíte ísť na ivf :(
na gynde je určite čo robiť. Ale asi nemusíte zdvihat pacientky alebo ťažké veci.
Ja to mám o to ťažšie, že tie kazety kde mame nastroje, vážia aj 10 kg.
A aby toho nebolo malo, ešte sa k tomu pripája RTG žiarenie pri operáciách. Mame síce ochranné plášte, ale podľa mna je to na nič.
Drzim palce pri ivf, nech je prve aj posledne 🙂

sonulienkas
23. mar 2010

čaute kočky , moja kamoška tiež robí na sále,a vravela , že sa nanosia veľké ťažké ☹ kontajnery s nástrojmi , tiež spomínala ,že sa tam aj používa rtg , takže sa ani neodvažia pomyslieť na tehotenstvo. ☹

susann83
autor
23. mar 2010

ahoj sonulieka.
dik za info, tiez nie moc povzbudive ☹
my mame tiez tie kontajnery...
len za to som nad tym tak uvazovala, lebo v decembri som sa menej zdrziavala na operacke, mala som inu, lahsiu pracu len s papierovackami, a sa nam zadarilo, len sa malinke neudrzalo 😢
a zacinam mat podozrenie, ze to ma nejaky suvis 😠

velvet26
23. mar 2010

babulky, zacitala som sa do vasej temy, teda, nikdy by ma nenapadlo, ze veru takyto suvis to moze mat...ja nepracujem v zdravotnictve, ale bankovnictve a to nadavam na ten stres co mam, mala som missed abort v 10 tt...skusame teraz nanovo...no klobuk dole pred vami, babule, nedalo by sa vam zmenit praca, aspon oddelenie, aby ste nemali to ozarovanie rtg..?
drzim palceky...

kevama
27. mar 2010

je pravda ze nedviham tazke veci,u mna je to skor na psychiku ked vidim vsetky tie tehotne alebo take co idu na potrat..ale co uz..udel zdravotnikov 🙂
napriklad mam teraz kolegynu v praci co prisla z operacky a ma krasnu skoro trojrocnu dceru a zadarilo sa im sice po dlhsom case lebo mala problem s tvorenim folikulov ale po 3-mesacnej liecbe to vyslo..je pravda ze potom ostala doma a na operacku sa vratila az ked mala mala dva roky a teraz prestupila na oddelenie.mozno prave to ziarenie sposobilo ze mala problem s vajecnikmi ktovie...to sa asi zistit ani neda.ale urcite skodi..ked nic ine donesiete si odtial bacily,kotych sa nezbavite nikdy.

son1cka
28. mar 2010

Ahojte, tiez pracujem na OP sale a najviac mi vadi rtg ziarenie...aj ked mame vesty...proste blby pocit... 😖

susann83
autor
28. mar 2010

Jej, ahoj Sonicka. Ty chodia aj do témy grafy, že?
Ja si myslím, že aj keď sa zadari a stojis pri rtg, tak sa oplodnene vajko zničí :(
Ale ako napísala Kevama, to je udel zdravotníkov.
Moja kolegyňa tiež otehotnela na operacke, a vtedy mali aj ťažšie kontajneri, tak mi to dáva nádej.
Výhoda je, že hneď môžem ostať doma, aspoň niečo pozitívne...
Soni, vy sa ako dlho snažíte? A ako dlho robíš na OP?

susann83
autor
28. mar 2010

Kevama, inak to musí byt tiež ťažké pozerať na samé tehulky... Nič pozitívne na psychiku :(
Kedy idete na to IVF?

kevama
28. mar 2010

no my tento tyzden by mi mali odobrat vajicka,akurat mi to stale presuvaju lebo sa im nejako nechce rast.a niekedy po velkej noci mi mi mali vlozit uz embrya,tak uvidime ako to dopadne.a vy kedy planuje opat skusit?alebo tomu nechavate volny priebeh?

susann83
autor
28. mar 2010

Kevama, skusame bez pauzy, lebo dr na pohotovosti mi povedal, ze mame mat pauzu aspom 3 mesiace, ale moj dr mi vysvetlil, ze to je zbytocne, ze vela lekarov odporuca pauzu, ale ked sa zena spyta, preco, sami nevedia odpoved. Lebo takisto po 3 alebo aj 6 mesiacoch moze zena prist o baby na zaciatku tehu, ako aj bez pauzy.
Tak sa snazime, uvidime kedy sa zadari, dufam ze coskoro, lebo mame zacat operovat uz aj v sobotu, doteraz sme mali len planovane operacie cez tyzden..

drzim palce, aby vsetko dopadlo na 1**** 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre