Stále sa nám nedarí počať a ja som psychicky na dne... Zas...

erika434
28. dec 2019

Ahojte. Píšem vám sem, lebo som hrozne zúfalá a smutná... Už dva roky sa snažíme o bábo... Pochodili sme vyšetrenia, v CAR. Manžel ok, ukážkové výsledky, ja mam pravú stranu nepriechodnu ale na ľavej mam skoro stále ovulaciu. Vraj je to tam ok. Po stimulácii ovulácie, ovitrell, pregnyle stále nič. Cyklus mam ukážkový... Neviem kde je problém. Budem mať 29 a mam obavy, že zostanem z toho taka znechutená, že sa ani nebudem tešiť, k sa to podarí,.. Ci vôbec budem chcieť deti, či budem ma silu stále dokola riešiť to isté, každý cyklus... Prosím, kto má podobný príbeh, poraďte mi, ako sa naučiť žiť s takýmito vecami, nejak sa strácam sama v sebe... Neviem, či je fér byť neplodnou manželkou...

renca1977
28. dec 2019

@erika434 dobry den mam za sebou 13 ivf na 13 sa podaril syncek ak chcete napiste mi spravu

lucka_lullu
28. dec 2019

@erika434 ahoj Erika, hrozne rada by som Ťa podporila, no návod na šťastný koniec nemám. Nikto nemá. Tri a pol roka túžime po dieťatku. Prvý rok bol v pohode, ani neviem ako ubehol, druhý sme začali riešiť lekárov, očakávanie, sklamania, nádej, že je niekto, kto nám pomôže. No posledný rok a pol to je len hlboká beznádej a veľký smútok. Snažím sa zmieriť s tým, čo mi život priniesol... Pred Vianocami mi volali z genetiky a zdá sa, že si nesiem významnú genetickú záťaž pre ďalšie pokolenie... Možno pre to nemám deti. Neviem odhadnúť, či sa jedna žena vie zmieriť s tým, že mamou nebude.. Je to hrozne smutné,bohužiaľ. no možno máme inú úlohu. A možno to ešte príde 😔
Posielam Ti objatie, nech sa Ti splní Tvoja túžba ❤️

gabu_lienka
28. dec 2019

@erika434 ahoj, nezufaj. Nam sa podarilo po 5 rokoch (ked uz sme sa odhodlali na ivf a dali ziadost) prirodzene. Tiez sme mali najskor vsetky vysetrenia a vysledky ok. Potom sme nasli problem na reprodukcnej imunologii, bolo to stastie pretoze keby sme o tom nevedeli o babatko by sme prisli. Uz si mala vystrenia - endokrinologia, hematologia, repro imunologia? Ak by sme tu nic nenasli idem aj na genetiku. Nesla by som iba tak “naslepo” do ivf. Drzim palce, treba verit ze to vyjde ❤️

lucinka1988
28. dec 2019

@erika434 podla mna nie si neplodná, len to veľmi riešite, skús si dať nejaké nové ciele, plány, sústred sa sama na seba, prestaň to riešiť a aj pri sexe sa spontánne odviaz, rieš to, že si chceš užiť s manželom a nie že idete splodiť dieťa s podľa mna sa podarí..Respektivře daj si take plány, ktoré by sa s dieťaťom ťažko realizovali a uvidis, ako rýchlo to príde. Držím palce

sonkam
28. dec 2019

Mate spravene vsetky vysetrenia ako je hematka, endokrinologia, genetika, halosperm, repro-imuno? Uvazujete aj nad ivf, ci nie?

erika434
autor
28. dec 2019

Joooj, žienky, ďakujem za milé slová. Na všetky tie ďalšie vyšetrenia idem v najbližšej dobe. Napr však chce Dr. Skúsiť IUI... Tak6ak budú vhodné podmienky tak to skúsime, len tie stresy okolo ma desia...

gabu_lienka
28. dec 2019

@erika434 mne sa zdalo iui zbytocne ked sme nenasli ziadny problem, tiez nam to dr ponukala. Ale ked bolo “vsetko v poriadku” tak som v tom nevidela vyznam, vedela som ze nejaky problem bude len sme ho zatial nenasli 🤷‍♀️ Bola by to zbytocna strata cau, nervov, penazi. Objednaj sa na vsetky tie vysetrenia cim skor, caka sa na termin aj niekolko mesiacov (imumo v nr)

nevludna
28. dec 2019

Juuj, este mas tolko moznosti a sanciii❤️❤️❤️Drzim palce, hlavu hore a uvedom si, ze tvoj cas je velmi dolezity a nemrhaj ho na negativne myslienky(viem, ze je to tazke, tiez sa nam nedari). Odkedy som si toto uvedomila, ze ako mrham svojim casom na cakanie ovulacie, po ovulacii, zas kramy a zas koniec kramov a zas odznova a odznova atd. som sa prebrala a uzivam si zivot ako sa da🙂) nechcem zabit dalsi rok takto nestastne. A ty mas este obrovske sance pri iui, ivf a pod🙂)) vsak to je mega. Neboj, vyjde to❤️❤️❤️

sonkam
28. dec 2019

Ja byt tebou dala by som si spravit este pred iui vsetky tie vysetrenia, alebo teda ak nechcete stracat cas, objednaj sa na vysetrenia lebo na niektore sa ozaj dlho caka a kym budete riesit toto, skuste iui a mozno sa to podari.

sulinka333
29. dec 2019

@erika434 ani nám sa s manželom nedarí 2 roky 2x IUI neúspešne.

juliet86
29. dec 2019

@erika434 vies co ja som ivf odkladala roky lebo som sa ho bala lebo som chcela aby dieta vzniklo prirodzene atd atd to jedine bola moha chyba mala som sa odhodlat skor. . .

erika434
autor
29. dec 2019

Viete, sa ich niekedy pripadám zrelá na psychiatriu... Ale dodali ste mi trochu energie, že sa oplatí bojovať, že v tom nie som sama. Lebo okolo seba mam len známe, ktorým ide všetko podľa plánu. Vytesuju sa z detí, zapĺňajú Facebook fotkami, každý sa im teší.... Kamošky co už majú deti, sa mi ani neozvu... Žijú si svoj rodinný život a na mňa ako by zabudli, aj som im písala, aj sme sa stretli... Ale z mojej iniciatívy... Potom som čakala ze sa ozvu, že sa ma aj oni spytaju ako sa mam... A nič... Tak som zostala bez nich. Na druhej strane mam skvelú mamu, sestru a jednu susedku, ktorá vie, kedy potrebujem kávu 🙄 tak vďaka aspoň za ne a za mojho otca a muža. Bez nich by som bola ozajstná troska

stanulik33
29. dec 2019

Ja viem, že sa to ľahko hovorí, ale za veľa vecí môže aj psychika. Ja viem, že je ťažké a nemožné na to nemyslieť, ale presne to mi pomohlo. Snažili sme sa rok a nič. Tiež som bola na prášky. Tak som sa dohodla s mužom, že keď to nepôjde ďalšie 3 mesiace, tak pôjdeme do CAR-u. On súhlasil a mne sa fakt moc uľavilo. Úplne som prestala riešiť tehotenstvo, normálne som si povedala, že nech je ako chce, potom nám v centre pomôžu a na snaženie kašlem. A ďalší mesiac už som mala dve čiarky na teste. V podstate aj môj gyndoš bol prekvapený, že sa nám zadarilo prirodzene:mala som 32 rokov, obézna, prvé, čo hľadal na utz boli polycystické vaječníky 😁 Bol prekvapený, že cysty nenašiel, on už ma aj pripravoval na to, že prirodzene to s mojou váhou nepôjde. A išlo.

mary17
29. dec 2019

@erika434 ahoj. Netreba strácať nádej. My sme riešili tiež všetko možné. Nič sa nepodarilo, pobehali sme kopec lekárov. Povedali nám, že bez umelého oplodnenia nemáme šancu. Manžel mal veľmi zlé výsledky spermiogramu a ja zvýšené protilátky proti spermiám. Nakoniec sme si dieťatko adoptovali. Keď mala naša adoptívna dcérka pol roka, tak som zázrakom otehotnela. Po pôrode o tri mesiace som bola tehotná znovu. Takže treba len trpezlivosť. 🙂

juliet86
29. dec 2019

@erika434 ved si najdi kamosky tu zo skupiny snazilky. je normalne ze tie s detmi maju hlavu inde a su najma spolu... tiez zvaz cygladat psychologa. spomen si na to ked si sa trapila sniecim inym tazkym v zivote. ako si si vtedy pomohla? postaraj sa o seba. uvedom si ze to psychicke traoenie co prezivas je horsie ako realita

rybycka28
15. jan 2020

@erika434 zdravím Vás. Ja som zažívala to isté a chápem Vás. Je to ťažké. A nakoniec som sa dočkala a teraz ma 7mesiacov. Neviem ci veríte na liečiteľov ale mne práve on pomohol. Je to veľmi milý pán zo SNV. Venuje sa takýmto ženám a pomohol už mnohým. Stačí mu zavolať a povedať o svojom probleme. Volá sa p. Kováčik t. č 0905779269. Skúste to. Prajem veľa šťastia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre