Šport pred, po ovulácii a počas tehotenstva - za a proti

lucinka511
1. apr 2016

Ahojte, zaujimalo by ma kt z VAs sportovali pocas tehotenstva alebo pred tehotenstvom a neskodi to plodu kebyze nahodou otehotniem a sportujem dalej do takeho 3.5 tyzdna?
Aj po ovulacii je sport bezpecny? myslim taky sport napr denne behanie tych 7 km, tempo tak 7 km za 45 minut....
Dakujem za vase nazory, prosim piste len baby kt mate s tym aj osobnu skusenost.nie pasivne sportovkyne

evittam
1. apr 2016

@lucinka511 Ak si aktívna športovkyňa, tak sa tvojmu oplodnenému vajíčku a plodu v 3,5 týždni určite nič stať nemôže....Ešte nie je s tebou ani spojené..... 😉
Sú ženy, ktoré prídu na to, že sú tehotné možno až v 12.-15.tt - športovali, pracovali, "behali" okolo detí....ďalšie od rána do večera okolo statku-detí-muža-ďalšia práca a všetky majú zdravé a normálne deti. 🙂

buckeye
1. apr 2016

Nevadi to, AK pravidelne behas, mozes pokracovat aj pocas tehotenstva, ale ked uz budes netreba to prepinat so silami, 7 tempo je pomalicke, akurat, AK si tehotna a citis unavu, spomal, kracaj potom znova zacni, vo vyssich stadiach zmiernuj a postupne prejdi do rychlejsej chodze, so zvysujucou vahou je to potom zataz na klby, ked clovek pribera pomaly, klby sa prisposobia(ked ludia s nadvahou behaju), ale v tehotenstva ide vaha predsalen hore rychlejsie 🙂

buckeye
1. apr 2016

@lucinka511 a ty zatial planujes, ci uz si tehotna? Inak ovulacii beh vobec nevadi, skor naopak, pri behu sa prekrvuje lepsie spodna cast panvy a to priaznivo vplyva aj na ovulaciu, len mat treba kvalitnu obuv 🙂

petraarifin
1. apr 2016

Ahoj, ja som nebehavala ale hravala som basketbal aktivne. Ja som este vo stvrtom tyzdni bola na poslednom treningu a to len preto, ze som nejako tusila, ze to pravdepodobne bude posledny krat najblizsich dufam len 12-16 mesiacov. Nestalo sa nic a sice som nevedela na 100%, ze som tehotna, davala som si taky vacsi pozor. Povedala som si, ze teda basketbal je moc nebezpecny na to aby som pokracovala kvoli vysokej intenzite, kontaktom, velakrat som mala modriny na bruchu kvoli laktom. Ved chapes. Tak som uvazovala, ze aspon zacnem behat, to co telo dovoli. Nedovolilo. Jediny moj tehotensky priznak bola unava kvoli ktorej som sa niekedy ani z postele nepostavila. Takze si myslim, ze cokolvek si naplanujes, telo si povie nieco ine len aby uchranilo babatko v tebe. Pocuvaj ho a ak ti dovoli behat, chod, ale akonahle sa budes citit unavena, udychcana, prestan. Telo ti to povie, hlavne v tehotenstve. Ja som bola schopna ist na kratke prechadzky az na zaciatku 11tt, dovtedy som sa zadychcala aj pri davani veci do pracky. Ked mam pravdu povedat, na zaciatku tehotenstva som sa citila dost previnilo, pretoze som bola smutna z toho, ze tehotenstvo ma velmi obmedzuje aj ked babatko bolo planovane. Ale myslim, ze ak si doteraz vela pracovala, sportovala, je to dost normalne, ze rada by si robila veci, ktore si mohla predtym a ono to prejde hned po prvom Utz. Takze drzim palceky 🙂

barborkakr
12. jan 2022

baby prosim, poradte, snazime sa o babo, mam 40 a zacala som behavat, akurat mi ide ovulka, mam prestat na par dni? ci nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre