Spoľahlivosť tehotenských testov

dundusa
3. jún 2011

Zdravím žienky! Chcela by som od vás poradiť, respektíve vedieť váš názor. V novembri 2010 som mala missed abortion (zamlčaný potrat). Tento mesiac sme sa s manželom nebránili možnému počatiu bábätka. Na internete som našla informáciu, že existujú citlivé testy, ktoré ukážu tehotenstvo už 7 - 10 dní po ovulácii. Moja predpokladaná menštruácia je okolo 8. júna. Nevydržala som to,a kúpila si test women secret a dnes 3. júna som si ho spravila. Vyšiel však negatívny
Je možné, že to ešte bolo priskoro robiť si test???
Môžem ešte dúfať, že by to tento mesiac mohlo vyjsť?
Zvyknú sa aj testy mýliť?
Ďakujem za vaše názory. Zuzka

strihalka
3. jún 2011

@dundusa ahoj, zalezi na tom, jakou hladinu toho hormonu telo dokaze vyloucit....nekomu i na 10DPO ma nizkou hladinu a ani "10" test nic neukaze a nekdo to ma vysoke a na 7, 8 DPO uz i "20" ukaze slabeho ducha.....takze ja byt tebou, tak testuji o dva dny jeste jednou...🙂

dundusa
autor
3. jún 2011

Ešte som zabudla podotknúť, že dnes posledný deň beriem antibiotiká, pretože som mala zápal močového mechúra a nemám známosť, či užívanie antibiotík môže ovplyvniť výsledok testu. Samozrejme, že lekárovi som objasnila situáciu, keďže neviem či môžem alebo nemôžem byť tehotná resp. ešte len na začiatku

dundusa
autor
3. jún 2011

strihalka ďakujem za názor, určite so znovu skúsime

strihalka
3. jún 2011

no tak to netusim,a el mozna asi hej, jen co ja mm zkusenost, tak kamradka potratila po ATB, dostala od lekarky BIOPAROX, a potratila a to byla v 7tt, jenze to nevedela......ja bych snad ATB vubec, i ja ted cekam, na rtg u zubni......i kdyz si nejsem jista aasi nie, tak radeji pockam

dundusa
autor
3. jún 2011

@strihalka no pri tom zápale sa nemohlo čakať, to bolo neznesitelne. Predpísal mi však antibiotiká, ktoré majú v tehotenstve vraj najmenší možný dopad, teda sa nepotvrdilo na testoch, zeby mohol nieco spôsobiť. No ale človek nikdy nevie ....

tinara23
3. jún 2011

@dundusa záleží na tom či máš pravidelný cyklus a tým pádom aj vieš presne kedy si mala ovuláciu. A teda koľko dní si presne od ovulácie. Niektoré kočky majú ovuláciu napr. aj 10DC, ale niektoré aj 20DC. Ak by si však bola 10DPO, tak by mohol už citlivý testík niečo ukázať.

dundusa
autor
3. jún 2011

@tinara23 čo znamená DC a DPO? 😝

tinara23
3. jún 2011

@dundusa DC je deň cyklus ráta sa od prvého dňa menštruácie a DPO sa ráta od ovulácie.

anjelicek26
3. jún 2011

V tehotenstve do 12. tyzdna fakt ziadne lieky, je to citlive obdobie, delenie buniek, zakladanie organov... tam sa moze este kadeco pototo...

Test robit pred menstruaciou je klamlive... na 6. den po ovulacii sa vajicko uhniezduje a zacina HCG produkovat, ale stupa velmi individualne. Poznam baby, co uz na 9. den teda tri dni po zahniezdeni mali ducha na 10-kovom testiku, ale poznam aj take, ktorym test ukazal az 3 dni po vynechani menstruacie ducha na teste - a vsetky deticky tu dnes su. HCG stupa v krvi a aj v moci velmi individualne, ved nie sme stroje.

Rovnako si ale aj myslim, ze testovat pred menstruaciou je dvojsecna zbran. Casto sa uhniezdene vajicko nezachyti alebo zle podeli a je vyplavene s najblizsou menstruaciou, aj ked sa HCG uz tvorit zacalo. Statisticky - i ked neviem ako to meraju - takto skonci kazde 5. tehotenstvo, väcsinou zeny o tom ani nevedia. Horsie je, ak je to vysnivane dieta a ty o tom vies, ze tam nieco bolo a uz nie je... Biochemickych tehu je fakt vela.

Preto by som fakt pockala... kym vynecha mrcha... tych par dni... zamestnat hlavu niecim inym... ja som testovala na 11. den uz poobede pozitivne. Ale mala som dovod tak skoro testovat - chceli mi pichat injekcie na neznesitelne bolesti chrbata, ktore boli nezlucitelne s tehotenstvom. Nuz nemohla som ich dostat, kedze boli dve ciarky.

lucinocka
3. jún 2011

zalezi na hodnote HCG.. my sme mali v marci na 14 DPO leeedva viditelnu ciarku, skor taky duch...a potom som zacala o par dni krvacat...a teraz sme mali krasnu ciarocku uz na 11 DPO, prvu som videla na 9 DPO a cakame na prvu kontrolu na gyn 🙂

sonia.
3. jún 2011

@dundusa

Inac mne pri malom ukazalo skor - asi 4 dni pred ocakavanou menstruaciou. Bola tam taka slabulinka ciarka, taky duch, ze to nikto okrem mna nevidel 😀 , ale ja ano!! Moj muz to videl, az ked som mu ukazala prstom, kde to akoze ma vidiet 😀 😀 . Ale ja som uz skakala od radosti, pretoze mesiace predtym tam nebolo vooobec nic, tak som si uz proste bola ista.
A pri dcerke mi ukazalo neskor. 1.test nic druhy o tyzden uz ano. Lenze vtedy som mala divny cyklus (dostala som po 15 dnoch na 2 dni), tak som ani nevedela, ci mam testovat alebo nie...
Ale drzim palce! 😉

anjelicek26
3. jún 2011

@dundusa - nie test neovplyvnia antibiotika. Test reaguje vylucne na hormon HCG, ktory je vylucovany len v tehotenstve (a urcitych typoch rakoviny, ale to uz je off topic). Tento hormon bud je alebo nie je pritomny. Antibiotika s tym nic nemaju. Horsie je ten zapal, co mas/si mala.

Inak sa neboj aj keby si otehotnela teraz a brala lieky, nema sa co stat - pokial funkciu nepreberie placenta, dieta zije vo vlastnom svete a nie je napojene na krvny obeh matky. Tym padom sa ku nemu nemaju dostat ako ani lieky, ani alkohol, ani cigarety ci ine zazraky co maminy v prvych tyzdnoch robia, kym zistia, ze su tehotne 🙂 Je to urcity ochranny mechanizmus prirody 🙂

atreyu
3. jún 2011

@dundusa ja tiež čakám na mrchu 9.júna (dúfam, že nedôjde)...test som si robila včera a tiež bol negatívny, ale keďže som len 10 DPO ešte je čas...mimochodom tiež som mala pred tyždňom a pol zápal močového mechúra...ten som mala aj v prvých týždňoch prvého tehotenstva (6tt missed)...žeby nejaký zvláštny príznak?
držím pršteky snáď si nájdeme o 3-4 dni obe dve čiarky alebo na začiatok aspoň duchov 🙂 daj potom vedieť 😝

eviq
3. jún 2011

@dundusa ATB neovplyvnia test....no a mne ukázal tak 3 dni pred očakávanou mrchou slabú druhú čiarku, takého dušika, ale videli sme ho....hlavne aby ti ten zápal neurobil zle....

dundusa
autor
3. jún 2011

@tinara23 ďakujem za vysvetlene 🙂

dundusa
autor
3. jún 2011

ďakujem Vám za Vaše rady a názory! Hneď je mi lepšie 🙂

feb13
3. jún 2011

@dundusa Ahoj antibiotika neovplyvnia vysledok testu. Ja som mala prvykrat pri pravidelnom 28-dnovom cykle ducha 3 dni pred menstruaciou a pouzila som test s citlivostou 10. Druhykrat som este nemala ustaleny cyklus po porode kedze kojim, takze neviem s istotou ci so mala ovu 14DC alebo skor ale predpokladam ze 14DC a test som mala zretelne pozitivny (nie ducha) uz tyzden pred menstruaciou a to som pouzila test s citlivostou 20. Ale toto sa stava podla mna len vynimocne ze sa to uhniezdi tak skoro. Takze je to rozne ale ak mas dostat menzes az o 5 dni tak je to podla mna este skoro na testovanie.

A test s citlivostou 10 by mal ukazat ducha uz 1-2 dni od zaciatku uhniezdovania, to znamena ze ak si mala negativny test tak vajicko este nie je uhniezdene takze lieky ktore si brala doteraz nemaju nan ziaden vplyv pretoze vajicko este nie je v kontakte s tvojim krvnym obehom. Ja som tiez brala atb presne na zapal mocoveho mechura 3tt, to bolo vtedy ked som mala ducha 26DC no a mam zdrave dieta. Pri zapale mocovho mechura, ak je rozsiahly tak sa atb podavat musia, kto to neprezil nevie o com to je... ale uz odteraz neber ziadne lieky pretoze sa uhniezdovanie moze zacat hociktory den.

dundusa
autor
4. jún 2011

@feb13 Úplne s tebou súhlasím. Kto neprežil zápal močového mechúra, tak nevie o čom to je. Už od dnes atb neberiem, beriem len kyselinu listovu. a teraz len čakám 🙂

katedesign
5. jún 2011

Ahojte, chcela by som poradit, pocut( citat) nazor inych . Ms dom mala dostat vcera. Uz tak asi tyzden sa citim divne. Mam citline bradavky, boli ma hlava a zaludok-hruza. Povedala som si, ze test si pred ocakavanou Ms robit nebudem, ale nevydrzala som. Spravila som si na 26 DC a bol tam taky slabulililinky duch. Az dom si myslela, ze ho vidim len preto, ze chem. Tak som si spravila aj na druhy den a potom kazdy den. Stale iba slabulilinky duch. Nemal by uz silniet? Viem, ze niektorym zenam vychazda test pozityvny az tyzden po vynechani,ale moze to znamenat aj nejake komplikacie alebo ze mrchu dostanem a nie som tehu( ale zatial mi ms chodi nacas). Poradte.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katedesign
5. jún 2011

@piacere ktoré dni MC si si robila tieto testy? Co som citala, tak niektorym zenam sa // ukazu aj tak 10 dni po vynechanej mrche. Ja uz som mala jedno tehotenstvo, ktoré svojvolne odislo von, ale tam som mala iba jeden test a dalsie uz som si nerobila.

piacere
5. jún 2011

@katedesign ja som si merala bazálnu teplotu, takže som presne vedela, kedy bola ovulácia, aj kedy som mala dostať menzes... ešte na 16-ty deň po ovulácii (čo už je u mňa bežne cca tretí deň mrchy), som mala negatívny test... prvý "duch" sa objavil cca na 18-ty deň. Bola som aj na krv, hcg bolo iba 22.... napokon sa spustila mrcha, nebolo nutné čistenie....

Test môže vyjsť pozitívny aj na desiaty deň meškania, ale iba v prípade, že bola neskôr ovulácia a žena o tom nevie... pokiaľ prebehne ovulácia, dôjde k oplodneniu, vajíčko sa uhniezdi a všetko sa deje tak ako má, tak už cca na druhý, tretí deň po uhniezdení vychádza pozitívny tehotenský test....

katedesign
5. jún 2011

Ja si teplotu nemeram,tak neviem, kedy som mala presne ovulaciu, vychadzam z toh, ze to bolo 14 den cyklu. Ale je mozne,ze aj neskor.
Tiez je mozne, ze tych duchov na tom teste tam proste chcem vidiet a tehotna nie som a mrcha mi meska len kvoli stresom. Ucim sa totiz teraz na statnice a to je nervak :(
Viem, ze treba pockat a casom sa vsetko ukaze,ale v skutocnosti to nie je take jednoduche 🙂

katedesign
5. jún 2011

@piacere neda sa mi test odfotit,aby tam bolo vidiet tych duchov,ale aj teplotu mam źvysenu( 37,5) viem, ze sa to nada takto, ked si nemeriam pravidelne bazalnku, ale mozno len bola ovulacia neskor.
Alebo len meskaju. No nic, budem cakat 🙂

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katedesign
5. jún 2011

@piacere Ja som mávala cykly vseliako a potom som zacala brat doplnky na upravenie cyklu( su to cisto iba vytazky z rastlin a nie hormony a beriem ich uz asi dva mesiace). Uz po troch dnoch brania som mala cykly po 28 dni. To sa zopakovalo dva mesiace. Ale presne na hodinu. A teraz nic. Som uz 29 den cyklu. Asi tak pred troma dnami ma zacali strasne svbriet bradavky, az palit a su velmi citlive. Tiez sa zmenili napohlad. Boli ma hlavo, nemozem do seba nic dostat jest, musim sa nutit. Ale ta hlava a jedlo moze byt zo stresou.
Prvy test som si robila 26 den cyklu- slabulilinky duch po 10 minutach, uz som ho isla zahodit. Na druhy den to iste az do dnes :(
a robim testy tej istej znacky

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katedesign
5. jún 2011

okrem toho, stale revem. Kvoli barzakej malickosti. Myslela som,ze to su stresy. Takto sa tesim na zajtrajsie obhajoby . Sa tam asi rozrevem,ked mi nieco povedia 🙂
Testovat urcite budem 🙂 ale je dost mozne ze tych duchov tam proste chcem vidiet. Lebo uplllne slabucky a ani fotak to nezoberie a ukazu sa az po 5 min limite.
Ved uvidim, ked tak, skocim tento tyzden navstivit mojho doktora. On je fakt velmi zodpovedny a nediva sa na mna, ze co tu robim a otravujem,ked mi niec nieje, ako ini 🙂

katedesign
5. jún 2011

@piacere dakujem za rady 🙂

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre