Spermiogram - zlá morfológia

baba303
20. feb 2020

Ahojte môj manžel má morfológiu 0,5%. Podarilo sa Vám prirodzene otehotnieť s podobným číslom? Alebo ste podstúpili niečo? Alebo co Vám pomohlo na zlepšenie.. Ja mam ešte aj myom ale ze na ,,dobrom,, mieste. Tak ake mate skúsenosti, ďakujem 🙂

misik14
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
m_o_n_c_a_k
20. feb 2020

Ahoj, môj chlap ma 98% morfologicky patologických spermií a otehotniem vždy do 2och mesiacov ako sa začneme snazit. Problém je ale u mňa, že ja zase už 2potraty po sebe. Riešime teraz veci s reprodukčnou imunologiou, lebo ostatné testy sú ok. Tak tiež uvidíme.

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evkao
20. feb 2020

@m_o_n_c_a_k problem nemusi byt u teba, ale prave v tej morfologii spermii, ak vajicko oplodni "zla" spermia, moze prist k potratu

misik14
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evkao
20. feb 2020

@baba303 moj manzel mal morfologiu 1%, zmenil zivotospravu - vylucil "junk" food, co najmenej sladke, vyprazane, obmedzil fajcenie na minimum, a morfologia 4,5% (ale bolo to dlhodobe, 2 roky)
Predtym uzival vitaminy, Macu, a nic nepomohlo

lucijalucy
22. feb 2020

Priateľ mal tiež zlé vysledky. Dg. Teratozoospermia. Upravil stravu a užíval Folandrol. Po 3 mesiacoch zlepšenie o 1%, po 4 sa nám zadarilo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre