Snažíte sa o bábätko aj počas korony?

bibkapipka
11. mar 2020

Ahojte, snazite sa o babatko aj teraz, pocas korony? Muz ma trochu vyplasil, ze by sme to asi mali odlozit... Tento mesiac som mala biochemicke tehu, velmi by som chcela babatko. Je to ale zodpovedne?

haaadanka
11. mar 2020

mam pocit, ze muz este nechce babatko 🙈🙈🙈

bibkapipka
autor
11. mar 2020

@haaadanka on praveze chce, mrzi ho, ze tento mesiac to bohuzial nakoniec nevyslo 😔 on sa len boji, lebo to nie je preskumane.

sapetka
11. mar 2020

@bibkapipka korona tu bude ak 2r.. takze asi tolko k tomu

sense
11. mar 2020

My sa vyslovene nesnazime ani nechranime, co ma prist pride...

janinah
11. mar 2020

Počkala by som s tým.

mala_zuzu
11. mar 2020

@bibkapipka hmm ťažko povedať. My sa tiež pomaly začneme snažiť, ale veru neviem či to neodložime, človek nikdy nevie. Ja som po jednom missed aborte minuly mesiac, o babo som prisla na konci prvého trimestra pravdepodobne kvôli tomu že som prekonala chrípku na začiatku tehotenstva. Tak hold babo rad teraz...keď sa ešte korona rozšíri, a nebodaj by som otehotnela a zasa si zopakovala ten istý scenár 😩

ledgerka
11. mar 2020

Ved mesiac dva pockajte, to uz bude jasne kam to speje. Ja som v 6 mesiaci, zijem vo svajciarsku kde to uz fici a ziadny doktor mi nevie povedat ci je to nebezpecne. Nie su zdokumentovane pripady tehotnych. Tak len dufam ze sa este nejake 2 mesiace nenakazim lebo teraz by to dieta asi este nemalo sancu keby muselo na svet.

mondolina
12. mar 2020

Pravdaže.

veronikavaneska
12. mar 2020

Ja by som urcite počkala...ak dopadneme ako Taliansko alebo Čína je to uplne nezodpovedná dobrovoľne otehotnieť....

sweetdreams1
12. mar 2020

Ja som momentálne tehotná a o bábätko sa bojím. Je pravda, že deväť mesiacov je dlhá doba, stať sa môže hocičo, ale akurát teraz, keď o tom vieš, tak by som počkala. Ja teraz končím prvý trimester, popravde, vôbec sa mi ani nechce ísť do poradne, aby som tam niečo nechytila na chodbe. Som doma so starším synom, medzi ľudí nechodime, no ale manžel normálne pracuje, takže chránení v podstate nie sme. Zvažujeme, či manžel nepôjde na PN (ešte nikdy na PN nebol), lebo robí vo veľkom biznis centre, kde sa premelie aj kopa zahraničnych kolegov. Nikto zatial nevie, či môže mať korona dopad na bábätko alebo nie, hlavne ten prvý trimester je úplne nejasny. Keby som si mohla vybrať, asi by som počkala.

lenka2710
12. mar 2020

@ledgerka ja som tiež rovnako v 6 mesiaci, a tiež mam strach! Ale ten mi aj tak moc nepomôže takže sa snažím na to moc nemyslieť! Je to tazke, lebo pustím telku corona, pozriem maily corona, pustím rádio corona, takže potom na to nemysli 😭

ledgerka
12. mar 2020

@lenka2710 ja nejak nestresujem, praveze sme uplne spomalili a mam pocit vacsieho kludu v zivote 🙂 Pracujeme s muzom obaja len z domu uz 2 tyzdne. Chodime na jeden velky nakup raz za tyzden, pomedzi to este pecivo ked chyba. A inak chodime len na prechadzky. Ziadne restauracie a kavicky, varime doma. Zrusili sme dovolenku v portugalsku, namiesto toho sme bookli horsku chatku na konci sveta kam ideme na par dni. Nedaj sa znechutit. Robime co sa da a dufame ze to bude stacit kym sa dobec narodi.

klarisa0801
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klarisa0801
23. mar 2020

Strašne povzbudzujca odpoved 😤

iamfruity
23. mar 2020

@bibkapipka No my sme sa snazili dlhsie ale ked som mala ovulku vo februari tak tu este nic nebolo !! lenze.... co Boh nechcel.... bábätko si vybralo že prenho je spravna doba akurat TERAZ :D .... napriek tomu ze sa bojim, som presvedcena ze to bude v poriadku, ze bábätko bude chranene... nemyslim si ze veta ako ,,je nezodpovedne sa teraz snazit "... nie to si nemyslim. Je nezodpovedne si neumyvat ruky a nechranit sa a bolo nezodpovedne sa lyovat v Taliansku... ale tu je v hre dalsi zivot ktory si nemozem len tak uplne naplanovat ked to totalne vyhovuje vsetkemu. 🙂 Takže treba dufat modlit sa a tesit sa. Samozrejme chranit sa a nikam nechodit 🙂

jajaduco
26. mar 2020

@bibkapipka čo má prísť, príde.. ja by som napríklad asi radšej počkala nesnažila by som sa, ale zrovna mne už týždeň meškajú krámy a to sme si dávali veľký pozor.. takže asi čo má prísť príde 🙂

marmm
5. okt 2020

Ahojte, trocha by som oprášila tému, keďže máme pandémiu už pár mesiacov. Moja dcéra bude mať tento mesiac dva roky a pôvodne som chcela stihnúť reťazový pôrod, čiže by som pomaly mala otehotnieť. Ale som na vážkach, či je to rozumné. Neviem, či to chcem odkladať na neurčito, lebo podľa mňa tu corona bude ešte dlho. Máte niektorá podobnú dilemu?

anastazia93
5. okt 2020

My sme chceli na jar ale tak sme to odložili potom sa nejako podarilo v lete,teraz som v 3.mesiaci. jasne že mám trochu strach, manžel učí na škole so 700 detmi. Ale inak sú vsetci príbuzní doma na homeofficoch. Viac sa izolujeme aj od kamarátov, takze- Beriem to aj pozitívne že tym že nosíme ruska tak sa trochu chránime aj pred inými ochoreniami. Čiže v konečnom dosledku zijeme v zdravšej bubline ako vtedy.
Na poradne by som sa nebála chodiť. Myslím že tehotné ženy sú najzodpovednejsia kategória, určite viac ako starí ľudia.

bibkapipka
autor
5. okt 2020

@anastazia93
@marmm ahojte, ja uz koronu a snazenie neriesim, zjavne tu bude celkom dlho este. my sme na jar prerusili snazenie len na mesiac, potom sme pokracovali. bohuzial sa snazime este stale ☹️

jankazsa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marmm
6. okt 2020

Ďakujem vám za reakciu. Asi sa na to dáme, uvidíme ako sa podarí. Každopádne, počas corony, by som radšej bola tehotná doma na rodičovskej ako v práci. Všetko dobré prajem 🙂

ckatka
6. okt 2020

Ja som zrovna počas veľkonočnej karantény otehotnela 😂 takže...dieťa si samo vyberie čas...
Neriešim koronu absolútne...správy nepozerám, Rusko nosím kde je povinné a inak neriešim....
Riešiť budem až pôrod. Podľa aktuálnej situácie...takže sa nepripravujem.na nič a zároveň na všetky alternatívy...

orangiiina
6. okt 2020

Rodila som v apríli. Nemocnica v núdzovom režime, kontroly každý druhý týžden, tlak som mala večer 160/100, ale na poradni na hranici, neriešili. Odbúchali ma a poslali domov. Dva dni pred pôrodom som sa nahnevala a šla na pohotovosť na Veľkonočnú nedeľu, kde mi rýchlo robili krvné testy, či nemám preeklamsiu. Keďže neordinovali všetci lekári, ostatní nestíhali, takže sa mi stalo, že ked mi ráno vzali krv, o pol 12 som v 9 mesiaci volala s plačom mužovi, nech po mna príde, lebo som bola hladná, dehydrovaná a sestrička nám v čakárni povedala, že nás pán doktor nestihne vyšetriť. Následne 10 hodinový pôrod v rúšku. Počas kontrakcii som musela najskôr vypísať dotazník a sama s taškami bez pomoci som išla na gynekologiu, lebo doprovod nepúšťali.
Opoveď k otázke? Druhé dieťa by som v tejto situácii rodiť nechcela a som rada, že mám po tom. Samozrejme baby, ktoré sa dlhšie snažite a nejde to, určite by som neprestala 🙂

anastazia93
6. okt 2020

Uf to má mrzí čo si zažila. ... Tak dúfam že to zvládneme a ze už aj zdravotníci sú nejako vziti z touto situáciou.
Na druhej strane mám niekoľko kamaratok ktoré rodili práve v aprili a potom aj neskor a nič neštandardné okrem zákazu navstev a vtedy aj pôrodu s ruskom, niektoré dokonca aj bez, nezazili.
Tak snáď je toto len fakt zla výnimka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre