Snažíme sa už 7mesiacov s jedným chemickým tehotenstvom po 6 mesiacoch - mám nádej?

babyttcirl
5. jún 2018

Dobry den snazilky,

Pisem Vam, lebo tu nachadzam nejake uspokojenie ked vidim ake je to bezny jav ked nejde pocat dieta, My sa s muzom snazime uz 7 mesiac a nic. Po 6tich mesiacoch som otehotnela (bola som tehotna tyzden), cize chemicke tehotenstvo. Je to krute ked si myslis ze uz sa to podarilo a zase nic.. Dopovala som muza aj seba vitaminmi, robila som vsetko ako sa malo ale mam pocit ze po tomto poslednom zlyhani je on ovela viac cynicky a neveri ze vitaminy pomahaju. Isli me na vysetrenia a cakame na vysledky. Muzov spg a DNA fragmentacia- nabuduci tyzden ideme pre vysledky. Ja mam podla vsetkych doktorov vsetko v poriadku - cakam na AMH levely a progesteron vysledky... Dost sa bojim ako to dopadne, Ja viem ze je to este malo mesiacov , ale vsade naokolo su vsetci tehotni bez nejakych velkych cavikov..Zacinam byt z toho zufala a smutna.. poradte nejake dobre story , ako ste dopadli a ako sa sustredit na ine veci?

Velmi pekne dakujem,

Lenka

lienka737
5. jún 2018

My sa snazime 38 mesiacov a nic. Vsetko Ok, vsetky operacie, vysetrenia, odbery, vitaminy, lieky, injekcie, dovolenky, obklady, cvicenia, strava, gely.... Vsetko zbytocne.

barborka93
5. jún 2018

Ja som v máji 2016 vysadila antiku a zadarilo sa nám až v novembri toho roku...tiež už som šla k dr. akurát mi urobil sono od spodu a skontroloval foliky a povedal že teraz mám ovulku a ono to vyslo //..mesiace som robila ovu testy a nič z toho no určite veľa robí psychika tak držím palce a želám // čo najskôr

ukulela
5. jún 2018

@babyttcirl ahoj. u nas - cca pol roka - spontanny potrat v 6 tt. potom prestavka (zdravotny problem) a opat pol roka (cca - mozno mesiac dva hore dole) a uz uspesne. druhe dieta tiez tusim pol roka cca.
sledujes si ovulaciu napr? nesmies tp silit. kazdy cyklus ani nemusi byt plodny. moj chlap niekde vycital, ze v mojom veku (39) mozem mat plodny aj len 1 z 10 cyklov ... ale teda ja som brala inofolic a kys listovu. neviem, ci pomohlo prave to, ale pol roka /7 mesiacov nie je ziadna tragedia. ale dobre, ze to riesite uz - aspon budete vediet, co a ako ... kamos mal napr "zblaznene" spermie, jednoducho nemohucne - pomohli mu lieky ... snazili sa 7 rokov, kym to poriesili, ale teda po dobrom pristupe lekara sa podarilo - a prirodzene. umele odmietali.

babyttcirl
autor
6. jún 2018

@ukulela ja neodmietam ziadnu alternativu, ani umele ani ICSI , hocico by som zobrala. Ja som presvedcena ze to vyjde (aspon raz) ale potrebujem nabrat vnutornu silu. Moj muz je trosku tvrdsi - proste ideme dalej. Ja som taka mierne emotivna, asi ako vacsina zien 😀. No tak teda uvidime ze co a ako- citala som ze koenzym q10 je dobry a ze treba zacat od kvality vajicka. Asi by som sa mala sustredit na robotu, dovolenku, zariadovanie domu atd... dakujem za rady!

babyttcirl
autor
6. jún 2018

@lienka737 a na umele nejdete?

titla
6. jún 2018

Píšeš, že všetci naokolo sú tehotní bez nejakých väčších cavikov. To sa možno zdá len tebe. S problémom otehotnieť sa ľudia väčšinou nezdôverujú na počkanie. Viem to podľa seba, ako sa vždy snažím uhrať do stratena otázky okolia „A vy kedy budete mať dieťa...“ A napriek tomu, že si myslím, že som už obrnená furt dokážem žasnúť, aké netaktné a osobné otázky dokážu položiť v podstate cudzí ľudia...

My sa snažíme o bábo 9 mesiacov. Vie to moja nebližšia rodina a dobré kamarátky. Skoro všetky už kočíkujú. Ale keď si vezmem koľko im trvalo otehotnieť, tak si stále poviem že nemám dôvod na paniku. I keď niekedy už panikárim...

Keď sa pozriem na ženy zo svojho okolia, tak tretina otehotnela do 3 mesiacov. Tretina sa pokúšala zhruba rok a poslednej tretine to trvalo 3 a viac rokov. Keď nad tým uvažujem v každej skupine sa našla baba, ktorá mala nejakú diagnózu, kvôli ktorej vedela, že neotehotnie jednoducho. A napriek tomu sa to niektorým podarilo na prvý šup. A rovnako sú medzi nimi páry, kde nebol podľa lekárov žiaden problém a otehotnieť sa im podarilo až po vyše troch rokoch. Ja viem, je to len malá vzorka z môjho okolia, ale dáva mi to nádej.

7 mesiacov vôbec nie je veľa. Ja viem, že sa to zdá ako dlho. Poznám ten pocit, keď sa mi každý mesiac pri príchode MS tlačia slzy sklamania do očí. A nie, neviem na to prestať myslieť i keď si poviem, že zvoľním. Ale vždy si poviem, že raz toho svojho drobčeka budem mať konečne v náručí a to viac si ho užijem 🙂

babyttcirl
autor
6. jún 2018

@titla Dakuem ti velmi pekne! Vazne si ma potesila a povzbudila. Sedim v office na prestavke a usmievam sa, Aj ja mam vo svojom okoli taky mix, niektore baby mesiace nic, niektore potratili, a niektore hned na prvy/druhy sup... Najhorsie je to ze uz som si myslela ze teda dobre, otehotnela som a tesila som sa iba tyzden a koniec.. Potom si to clovek vycita ze co urobil ze to dalej nepokracovalo.. ale poznam aj pary co 3 krat potratili a nakoniec to dobojovali... asi sa naozaj treba nejako presmerovat na inu vlnu.. Velmi pekn ti dakujem! Ja naozaj verim ze sa to podari , nam obom 🙂 . Otazka je len - kedy!

nina774411
13. jún 2018

@babyttcirl Ahojaj ja som bola minulý cyklus tehu..ale HCG stúpalo pomalinky a nakoniec kleslo..čiže tiež biochemické. Bolo to po roku snaženia.
Tento mesiac mám pauzu od stimulky a ďalší verím, že to už vyjde aj s dotiahnutím do úspešného konca 🙂 Mysli pozitívne, držím palce 🙂

babyttcirl
autor
14. jún 2018

No takze , dosli nam vysledky vsetkeho. Muz ma dobry spg, pocet 101 mil, pohyblisvost dobra - okolo 65% , len morfa je okolo 6-7% , ale aj tak je to v pohode, dobre vysledky, Ja mam progesterone den 21 -34 tak zevraj som ovulovala , coz aj viem, ze kazdy mesiac ovulujem.. ja to citim. a este AMH so mala 15 (resp. 14,8). je to podla Vas normalne AMH? Doktorka tvrdila ze vsetk omam v norme, uplnej norme, a follicle scan bol 19 vajicok.. ona povedala ze sa mame snazit dalej a ze to vyjde... kedze uz to vyslo predtym ( aj ked len kratko).. takze som si na jednej strane vydychla a na druhej sa musim nabudit ze vsetko pride kedy ma .. podla nich sme ulne normalna zdrava mlada dvojica.. tak snad to uz vyjde coskoro :D @nina774411 @titla

zagiel
17. jún 2018

No my sme sa snažili o bábo takmer 2 roky. Vždy som bola presvedčená o tom, že som zdravá ako ryba, menzes som mala odjakživa ako hodinky a na nič som nikdy netrpela. Vôbec mi nenapadlo ísť na nejaké vyšetrenia a bola som si istá, že to mužove spermie budú vadné. Začala som naliahať aby išiel na spermiogram, no potom sa nám vlani v lete "podarilo" jedno biochemické. Len tak prišlo a odišlo, ale už som aspoň vedela, že dokážeme splodiť dieťa.

Potom tento rok vo februári sa mi podarilo nejakým zázrakom otehotnieť znovu a našťastie sa udržalo. No v nejakom 8 tt som začala špiniť a z krvných testov mi zistili ochorenie štítnej žlazy - zníženú činnosť (hypotyreózu) a to je tiež jeden z dôvodov, prečo sa nedarí otehotnenieť. To špinenie bolo príznakom toho, že štítna žľaza už nezvládala produkovať hormón potrebný aj pre mňa aj pre vývoj plodu a moje telo sa ho snažilo zbaviť (ešteže som v tom období brala Duphaston...). A keby mi okamžite nenasadili liečbu na tú štítnu žľazu, určite by som zase potratila. Ale potom sa všetko upravilo a teraz už začínam cítiť malého, ako sa mrví v brušku 🙂

Tak ak ste toto náhodou ešte neurobili, dajte si vyšetriť aj štítnu žlazu, ak sa vám nedarí otehotnieť. Ja som to podcenila a neriešila nikdy, lebo vždy som fungovala úplne normálne a nikdy som nemala žiadne prejavy, prejavilo sa mi to až v tehotenstve.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre