Snažíme sa o dieťa a v práci mám skúšobnú dobu

1. júl 2020

Ahojte,

Dnes som nastupila do prace. Skusobnu dobu mam 3mesiace. Chceme s priatelom babo a chceme sa zacat snazit cim skor. Co ak by som otehotnela hned a som v skusobnej? Povedala by som to az po skonceni skusobnej.. je tam nieco co by mohli urobit a nejako ma odtial dostat?aj ked viem,ze potom trva ochrana zo zakona..

zojanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
len_nig
1. júl 2020

Ahoj, nikde nie je napísané že sa ti to podarí tak rýchlo. Ak by aj áno, tak to jednoducho oznamis neskôr, aj tak by som to neoznamovala určite hneď na začiatku tehotenstva.

sarinka2012
2. júl 2020

Odhliadnuc od toho že investovali do náboru a zaučania niekoho kto im za pár mesiacov odíde, tak ta nemožu nijak "dostať" z firmy ani ti meniť podmienky práce ak to oznámiš po skušobnej dobe.

zuzkalujza
2. júl 2020

tiež niečo podobné riešim a neviem sa rozhodnúť ako ďalej, Ide o to, že v sobotu som začala stimul pred IVF a dnes mi volali ohľadom pohovoru do firmy v ktorej by som veľmi rada pracovala.....

v3rca11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
masha185
2. júl 2020

Ja som sa dozvedela týždeň po nástupe do novej práce, že som tehotná. Podarilo sa mi to do konca skúšobnej doby tajiť. Presne. Deň pred skončením skúšobnej doby som zistila, že sa po firme šušká, že mi narástlo bruško a či náhodou niesom tehotná. Tak som na druhý deň prišla za vedením a odovzdala oznámenie s prefotenou teh. knižkou. Ale ja som sa aj ospravedlnila, že to nebolo plánované aj keď predtým sme sa snažili. No kôli novej práci som chcela snaženie odložiť apsoň o rok ale nevyšlo :D ..vedenie v pohode pogratulovala mi a bolo 🙂 Ale stresy to boli, to ti môžem povedať.

v3rca11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
masha185
2. júl 2020

@v3rca11 Nie nadarmo sa hovorí, že to príde, keď to človek najmenej čaká. Aj keď ako snažilka som tú formulku nenávidela a neverila jej 😂

autor
2. júl 2020

@masha185 ved to ze aj my sa snazime nejaku dobu...nevravim to,ze to bude hned..ale ze co ak nahodou lebo presne clovek nikdy nevie... A viem aj to ze by to bolo nefer..a vyzera to ako super praca kde by som chcela pracovat dohodobo...no ten materinsky pud je asi silnejsi ako nejaka praca😊...ja nepijem,nefajcim,kavu nepijem takze jedine ak by som potom zacala vela jest by to zistili 😃...ale to su len take moje konspiracne teorie zatial😃

sonakrajcikova
3. júl 2020

Baby ja nemam prispevok ale chcem sa vam podakovat, ze ste sa podelili o svoje zazitky 😀 ja mam termin o 4 tyzdne a je to fajn vediet, ze to nemusi byt len drama a horor 👍🙄

masha185
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
masha185
3. júl 2020

Záleží aj akú dostaneš zmluvu. Ak na dobu určitú, tak tá zmluva skončí dátumom uvedeným na zmluve. Ja som mala šťastie, že mi hneď dali na dobu neurčitú.

autor
3. júl 2020

@masha185 hej hej to aj mne.. ale tak zjavne sa babo nekona,rozchadzame sa😃

daniel_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
butterfly333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katjas8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre