Snažíme sa o bábo a prosím o radu.

emi_emi159
12. feb 2020

Ahojte , zajtra mám termín u gynekológa ... veľmi sa bojím pretože idem s veľkým problémom .. strašne chceme bábätko ale nemám vôbec menštruáciu už niekoľko rokov iba 2-3 krát do roka .. každé 4 mesiace alebo raz ta rok proste ju nemám už 6-7 rokov ... do teraz som to neriešila lebo som nechcela dieťa tak mi to aj vyhovovalo veď komu by chýbalo krvácanie a bolesti ? Ale už sa fakt veľmi bojím a objednala som sa k doktorovi bojím sa čo mi povie a čo to bude podľa vás ? Čo v najhoršom to môže byt ? A ako to bude pokračovať akú liečbu mi nasadí keď chceme už aj bábätko ? Myslite že mám šancu otehotnieť ešte tento rok ? Poviem mu narovinu že proste nemám vôbec ms a už 2 roky sa ani nebránime samozrejme tehotná napriek tomu nie som. Stretli ste sa už s takýmto problémom ? Aké budú kroky podľa vás ? Ďakujem pekne ❤️❤️❤️❤️❤️

elinosar
12. feb 2020

@emi_emi159 ja som mala uplne to iste. 2-3x do roka kramy. Tak chodim k doktorovi, presla som niekolkymi operaciami a teraz som na liekoch a mala som prvu ovulaciu tento cyklus po takom case 🙂 takze da sa, hoci este nie som tehotna. Ale boj je to dlhy

giuli
12. feb 2020

Urobi ti odbery ,sono ...a odtial sa odpichnes...mozno navrhne CAR....tiez som nemala MS vobec, zistili mi PCOS...

majoranka24
12. feb 2020

@emi_emi159 A to si doteraz vobec neriesila?? Kolko mas rokov? Nemas nahodou prilis nizku hmotnost?

majoranka24
12. feb 2020

@emi_emi159 A to si doteraz vobec neriesila?? Kolko mas rokov? Nemas nahodou prilis nizku hmotnost?

emi_emi159
autor
12. feb 2020

@majoranka24 nie , práveže som úplne normálna taký stred

sono2
12. feb 2020

@emi_emi159 pcos môžeš mať. Najrýchlejšie riešenie je nasadiť stimuláciu clostilbegytom a naplánovať pohlavný styk. Ale najskôr vyšetrenie. Teda. Musím ťa vyhrešiť, že ti nevadilo že nemáš krámy a zrazu chceš byť tehotná najlepšie okamžite, skús začať piť čaj z alchemilky

ledgerka
12. feb 2020

na jednej strane chapem ze je to super nekrvacat kazdy mesiac ale neriesit to roky? Zena ved si musela vediet ze nieco nie je v poriadku. Nechapem taketo spravanie. Teraz budes depresie lebo to nejde tak rychlo ako si chcela. Drzim palce, snad je to nieco co sa da napravit.

emi_emi159
autor
12. feb 2020

@ledgerka som mladá mám 25 rokov a mala som toho strašne veľa v práci atd proste som bola vyťažená školou potom prácou proste ako puberťáka som to mala na háku ešte som sa z toho tešila a teraz posledné 2 roky som to odkladala len preto lebo sa veľmi bojím bojím sa ísť že čo zistia nepoznáte to keď máte veľký strach ? Zajtra idem a už mám taký stres že konečná

janulka257
12. feb 2020

môže to byť všeličo... PCOS, predčasné ovarialne zlyhanie, lutealna insuficiencia, resp. iná hormonálna porucha...

emi_emi159
autor
12. feb 2020

@sono2 vysvetlila som to už nižšie... ďakujem pekne ja sa len bojím že skončím v nemocnici ... no čítala som už aj take že žena otehotnela aj po 3 mesiacoch s takýmto problémom keď jej lekár pomohol s liekmi

sono2
12. feb 2020

@emi_emi159 jasné. Klidne to nemusí byť až také samozrejme s pomocou. V nemocnici? Podľa mňa nie. Prečo

andy57
12. feb 2020

Najlepsie ak ti spravy hormonalny profil, ja som bola tiez od puberty bez menzesu, od 17tich som brala antiku aby som aspon menzes mala. Az ked som vymenila dve dr. tak ten treti mi konecne povedal ze co mi je, mam pcos, takze len si prvy mesiac odsledoval cyklus a potom nasadil liecbu. Mam dve deti. Takze nic nemas stratene. A drzim palce.

misik14
12. feb 2020

ovulacia sa da navodit liekmi, aj ked ju dlhodobo nemas 🙂 neboj sa navstiv dr, alebo rovno car, oni sa priamo na taketo pripady specializuju 🙂

jaskolka
12. feb 2020

Normálne žasnem, roky máš alebo skôr nemáš menzes, len tak 2,3 krát? A ty si s tým v pohode? Prepáč za môj výraz, ale si dospelá? Napadlo ti, ze už tak to bude obrovský problém, otehotniet? A teraz chceš ako co, po prvom sexe byť v tom? Môžešat roky nechránený, sex, ale keď krámy sú totálne nepravidelné a ty na to kašleš, tak doktor tiež ta, asi nepochvali.alebo skôr sa spýta, kde si bola doteraz,lebo podľa tvojich slov si sa tešila, že nemas problémy. Ale už to, že nebol menzes každý mesiac, bol problém. A ďalší môže byť teraz ešte viac, keďže chceš dieťa. Okamžite smer gynda, a dufaj, že to pôjde ešte zvládnuť. A áno, je možné, že budeš, aj v nemocnici.Ako som asi ostrá a prepáč mi to, ale fakt ma šokovala taka nezodpovednosť k vlastnému telu

nika3136
12. feb 2020

@emi_emi159
Ty uz necitaj somariny. Kazdy pripad je individualny.
Nebudem ti tu nadavat, ale musim podotknut, ze to, co si urobila je maximalne nezodpovedne, detinske a hlupe!!! Nebudem tu rozpisovat tych XY moznosti, co to moze byt, ale vynechana menstruacia moze byt aj priznakom rakoviny. Super nie? Nehnevaj sa, ale tvoje telo sa ti len oplaca za to, ako si sa k nemu postavila. Ja chodim na gyndu od 17 a prave mam vycitky, ze som mala ist na preventivu po roku a nebola som.....sila. Vstup si od teraz do svedomia. Drzim ti prsty a ak budes mat v buducnosti dievcatko, tuto tvoju chybu jej klad na rozum

lentilkaxxx
13. feb 2020

@emi_emi159
My sme sa 3,5 roka snažili, všetky vyšetrenia ok, krámy každých 26-27 dní a nič. Až po definitívnej zmene prostredia a životného štýlu som otehotnela.
45 kg kamarátka mávala krámy 3-4x do roka. Keď si zmysleli, manžel sa na ňu doslova len pozrel a ďalšie krámy už neprišli. Obidve deti boli na prvý niekolkomesačny cyklus.
Je to individuálne.....

zaba21
13. feb 2020

@emi_emi159
Keď som bola mladá, tiež som mala pomerne dosť nepravidelný menzes- každé 2-3mesiace cca. Deti som tiež ešte nechcela, ale ku gynekológovi som chodila. Jeden čas sa mi snažil to napraviť podávaním hormonálnych injekcií, ale po vysadení sa mi to zase rozhadzalo, tak som to už neriešila. Keď som mala 25, rozhodla som sa mať deti a nebol s tým v podstate žiadny problém. Menzes sa mi ustálil až po druhom pôrode, keď som syna pomerne dlho kojila.
Nie je dobré, že si nenavštevovala gynekológa, ale tak možno to nebude až taký problém nakoniec. Veľa šťastia.🍀

bobo2433
18. feb 2020

Ahojte ,ak to sem nepatrí kľudne môžte zmazať ,chcem len ponúknuť na predaj gél na počatie babetka.myame ho použili asi 2-3x malé množstvo.teraz som už tehotná ,nepotrebujeme ho tak posúvam ďalej .kúpeni za necelých 17e ,predávam za 8.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre