Snažíme sa o bábätko 2 roky.

emi_emi159
25. feb 2020

Ahojte, od puberty mám nepravidelnú menštruáciu lepšie povedané nemám ju vôbec , menštruáciu mám asi 2-3 krát do roka. Minuly týždeň mi gynekológ zistil (nový doktor,starého som vymenila) že mám PCO a ešte mi zobrali krv lebo mame podozrenie na štítnu. S priateľom mame už 2 roky nechráneny styk a tehotná nie som . O 3 týždne mám ísť zase ku gynekológovi a uvidíme podľa krvy čo bude ďalej. Hovorila som mu že veľmi chceme babo tak mi dal zatiaľ inofolic a vitamín D. Inofolic beriem 2x za deň ráno a večer. Myslite že pomôže otehotnieť aj mne ? ❤️😢😢😢😢❤️🍀🍀🍀🍀🍀 podľa vás keď pôjdem o 3 týždne znovu tak čo bude nasledovať ? Bude ma posielať na vyšetrenia alebo mi aspoň bude vedieť povedať či mám vôbec ovlulaciu niekedy ?

emi_emi159
autor
25. feb 2020

Aha a ešte som zabudla chcem sa spýtať ešte či si mám podľa vás kúpiť aj alchemilkovy čaj , pomôže mi to v kombinacii s inofolicom? Ďakujem

natalindaaaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiki9871
25. feb 2020

@emi_emi159 a priatel sa nebol skusit vysetrit ? (spermiogram)..lebo teb problem nemusi byt prave iba u teba, kludne to moze byt aj u partnera

emi_emi159
autor
25. feb 2020

@kiki9871 určite je problém len u mna , vôbec nemám menštruáciu a vtedy sa nedá otehotnieť podľa mna :( tak veľmi by sme už chceli.

strapec
25. feb 2020

@emi_emi159 ahoj bola som na tom tak isto a mne teda inofolic zašlapal! Držím palce 🙂 (brala som ho asi pol roka, menštruácia sa mi rozbehla na cca 45 dní, čo bol u mňa rekord a potom som aj otehotnela)

emi_emi159
autor
25. feb 2020

@strapec ja by som chcela byt hrozne tehotná čo najskôr , mám 9 ročný vzťah už to potrebujeme :( myslíš že to môže prísť aj skôr ako to bolo u teba ? 🍀

miinniiee
25. feb 2020

Ja som brala inofolic od januára, 2xdenne, ráno a večer. Pila som aj alechmilku od konca januára a od zaciatku februara som si davala rano a vcer 100% vceliu matersku kasicku.

eriksonka1234
25. feb 2020

@emi_emi159 ani ja som menzes nemala iba s vyvolavackou a mame 2 krásne zdravé deti. Netlac na pílu, porobte si vyšetrenia, ono to príde. A ak aj niečo nájdu, vždy je tu možnosť umelého.

jexica
25. feb 2020

ahoj tiez mam pco a mne sa zakazdym podarilo otehotniet hned po vysadeni antikoncepcie pri prvom mi ju dokonca kazal nasadit na dva mesiace a potom sa snazit samozrejme som pila aj alchemilkovy caj a slo to a pri druhom tiez tak vysadila som
antiku a hned sme sa do toho pustili aj s cajom

natali408
25. feb 2020

My sme mali tiež problém otehotnieť. 7 ročný vzťah a 5 rokov nechránený styk.
Menzes viac nebol, ako bol.
Upravila som stravu, pohyb som pridala, schudla... A otehotnela 🥰 nie hneď, ale podarilo sa.
Samozrejme psychicky som to chvíľkami nezvládala... Ale v živote je to tak a teraz som o tom presvedčená aj ja -vsetko sa deje pre niečo, a všetko príde v správny čas ❤️
Držím palce

mmoonna
25. feb 2020

@emi_emi159 problém bude asi naozaj na tvojej strane, keďže máš PCO. Preto aj máš mentruáciu takú, akú máš, či vlastne nemáš. Pokiaľ sa snažíta už takto dlho, tak ste mali už dávno byť v nejakom CAR centre. Oni vám určite lepšie a rýchlejšie pomôžu otehotnieť ako obyčajný gynekológ.

pink_lady
25. feb 2020

smer CAR - porobia vam vysetrenia, aj keby odmietas IVF...oni robia vysetrenia co napr mne moj dr neporobil...mne konkretne zistili chlamydie a nizky D3, po prelieceni som otehotnela prirodzene za cca 4 mesiace (inak sme sa presne 2r snazili)....nedopadlo to sice dobre, ale to uz je ina kapitola

pink_lady
25. feb 2020

@emi_emi159 a otazky typu ci sa ti to moze podarit skor ako inemu ti my nevieme zodpovedat, to je niekde hore napisane a ako ma byt tak bude.

emi_emi159
autor
25. feb 2020

@mmoonna možno úplne trápna otázka ale čo je prosím to car? Kde to je a koľko to stojí ?

mmoonna
25. feb 2020

@emi_emi159 to je "centrum asistovanej reprodukcie". Oni sa tam zaoberajú pármi, ktoré majú problém otehotnieť. Nemusíš ísť hneď na umelé oplodnenie, ale urobia ti podrobnejšie vyšetrenia a navrhnú najlepšiu liečbu, aby si bola čím skôr tehotná. Sú tam lekári, ktorí sa priamo na to špecializujú a určite ti vedia lepšie pomôcť ako obyčajný obvodný gynekológ. Neviem, kde všade sú také centrá, čo viem, tak napr. v Martine v Košiciach je. Nájdi si na nete, zavolaj tam, oni ťa objednajú a začnú riešiť. Je to najrýchlejšia cesta k bábätku. Ceny neviem, to ti určite povedia.

emi_emi159
autor
25. feb 2020

@mmoonna ďakujem pekne 🙏🏻❤️

ledgerka
25. feb 2020

hlavne by si sa mala ukludnit a nebyt tak sialene posadnuta myslienkou byt ihned tehotna. Mas 9 rocny vztah, pritom menstruaciu si nemala poriadne nikdy. Tak sa skor pytam preco si to neriesila skor? Ale teraz to musi byt ihned lebo je cas. Musela si vediet ze mas nejaky zdravotny problem ak nemas menstruaciu. Daj si spravit vsetky mozne vysetrenia, nasadia ti liecbu a potom uz len cakaj. Nic ine robit nemozes.

mmoonna
25. feb 2020

@emi_emi159 nemáš za čo. Držím prsty, nech sa vám to čoskoro podarí 🙂

elii5
25. feb 2020

@emi_emi159 Ahoj. Tak ja pridám tiež skúsenosť. Taktiež mám PCO, prvé tehotenstvo sa podarilo po vysadení antikoncepcie cca na tretí mesiac. Druhé tehotenstvo sa podarilo na 7 mesiac. Trvalo to dlhšie, pretože som bola taktiež posadnutá tým, že chcemr bábo, a nech není veľký vekový rozdiel, a kedy už budem tehotná atď. Nedarilo sa, brala som inofolic combi (mám nadváhu), pila istú chvíľu macu, upravila jedálniček s tým, že každý mesiac som jedla týždeň iba ovocie a zeleninu ( v lepšej kvalite), a zrazu prišla aj ovulácia a ked som to najmenej čakala( keďže som mala dlhodobo zdravotné problémy), tak sa podarilo. Podľa mňa sa viac uvolni, skús si prečistiť telo ( nemyslím LR detox a podobny nezmysel), ale kvalitnú živú stravu, pohyb, kľud, prípadne hormonálnu jógu a podarí sa to uvidíš. Držím palce ♥️

148terka148
25. feb 2020

@natali408 vies niečo poradit?
My sa uz snazime vyse 2rokov nechraneny a nic sa nedari

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre