Snažím sa otehotnieť a stále nič

erikalukanova
26. nov 2020

Ahojte, už v januári to bude rok čo sa snažíme s priateľom o babo a stále nič. Keď sa nám tak do marca nedarilo povedali sme si že budeme si užívať ako doteraz a možno príde a možno nie. Ja som bola u lekára mala som problém s ovuláciou dal mi lieky a viac som u neho nebola... menštruáciu som mala teraz posledných 5 mesiacov pravidelnú a zase mi posledný mesiac začala blbnut neviem prečo... stále to nejde chceme babo a nejde to.... bývame spolu u našich ale tak o pár mesiacov ideme do svojho a strašne sa tešíme nevieme či to mame nechať tam a potom to riešiť. Myslite si že keď sa už predtahujeme tak by sa mohli podariť? Že budeme mat take vlastne súkromie či? Alebo si to len ja namýšľam aby som sa upokojila a mala by som už začať niečo riešiť??? Strašne chceme babo obaja a potrebujem poradiť
Ďakujem za všetky správy

mondolina
26. nov 2020

@erikalukanova
Spermiogram si partner robil?

erikalukanova
autor
26. nov 2020

@mondolina nie, keď som mu o tom povedala tak jeho odpoved bola že tam pôjdem až keď sa fakt dlho nebude dariť neviem ako ho mám donútiť

mondolina
26. nov 2020

@erikalukanova
Čo je to fakt dlho podľa neho? Strašne chce bábo aj on a má problém ísť na jeden odber spermií? Tak ho asi nechce tak strašne.
Pri nedarení sa, sa zisťuje príčina najprv u muža, nakoľko ide o veľmi jednoduché, ale dôležité vyšetrenie.
Keď bude všetko ok môžeš začať riešiť seba.

petamich
26. nov 2020

@mondolina v takychto chvilach skutocne dakujem, ze moj partner je aky je, ten bol chudak v priebehu dvoch tyzdnoch na odbere trikrat 😂 a nepovedal ani pol slova, len somral ze to nie je ako v americkych filmoch
a @erikalukanova ono to znie mozno ako klise ale psychika je podla mna velmi silna, daj sa do kludu ak ti to pomoze tak nic nepokazite ak budete jest nejake doplnky vyzivy, nam ich v reprocentre odporucili, kde bol partner na spermiogram a ked sa nepodari v dohladnej dobe, ja uz by som skusila aspon zakladne vysetrenia, ktore ti spravi gynekolog a partnerovi spermiogram 🙂 lebo ked to zacnete riesit po dvoch rokoch, kym to vsetko obehate, terminy sa obcas caka, vysledky pri komplexnejsich vysetreniach tiez trvaju 🤞🏻 drzim paste!

jaja8_9
26. nov 2020

@erikalukanova ani nam sa nedarí ale dlhšie.. K spermiogramu, môj mm tiež nechcel ale teraz po 2 rokoch co sa snažíme povedal ze aj to nepojde po novom roku pôjde na spermiogram... Nechaj ho, keď to bude tak cítiť povie ti aj sam že ide

erikalukanova
autor
26. nov 2020

@jaja8_9 Mne aj tak tiež povedal že keď už budeme byvat a pól roka sa nebude dariť pôjde tam sa aby mu zistiili čo je ok... lenže ja sa strašne cítim ako pokazena keď neviem otehotnieť

petamich
26. nov 2020

@jaja8_9 a mozno aj nepovie, pre chlapov je to castokrat hrozna predstava, ze by mohli byt pricina, chlapske ego je zazracna vec a historicky sa verilo, ze problem je zena, ono to tak v nas nejako...vacsina snad pride k rozumu ale mam v okoli aj znamych, kde proste sa im nedari roky a na spermiogram jednoducho nejde a co teraz

erikalukanova
autor
26. nov 2020

@petamich ďakujem skúsime ešte vydržať aspoň kým sa prestahujeme a potom uvidíme
A myslite si že pomôže aspoň kyselina listová?

viikkki
26. nov 2020

Myslím si ze pomôže keď sa presťahujete lebo sa budeš cítiť tak inak neviem ti to opísať ale bude to iné 😄a je to hlavne o psychike nemyslieť na to, my sme sa tiež snažili brala som vitamíny, dodržiavali sme polohu pri sexe, rátala som plodné dní, merala bazalnu teplotu ale nedarilo sa nakoniec som vysadila všetky vitamíny a sex sme mali 4 dni pred ovulaciou a som tehotná 🙏❤️

erikalukanova
autor
26. nov 2020

@petamich však toho sa bojím ale keď povedal že keď sa nebude dariť pôjde

erikalukanova
autor
26. nov 2020

@viikkki keď mne aj tie kramy tak blbnu hrozne

viikkki
26. nov 2020

@erikalukanova mne tiež nemala som pravidelný cyklus raz prišli o 10 dní skôr potom neskor ale väčšinou to bolo v rozpätí 28-31 dní ale ovulaciu som mala vždy na 9DC 🤷‍♀️

petamich
26. nov 2020

@erikalukanova v prvom rade sa daj dokopy psychicky, nemas preco sa citit pokazena, ked nevies co je vo veci, zial dnes je taka doba, ze to nejde tak jednoducho ako kedysi, niektore sme starsie, doba je rychlejsia
mne repro imunologicka odporucila kyselinu listovu a D3 🙂 a partner mal Folandrol drzim paste!

erikalukanova
autor
26. nov 2020

@viikkki aha tak teraz neviem či si mám kúpiť testy na ovulaciu alebo čo a sledovať to alebo to nechať tak

erikalukanova
autor
26. nov 2020

@petamich ďakujem dúfam že sa podarí

viikkki
26. nov 2020

@erikalukanova nechaj to tak...ak tak meraj bazalnu teplotu ta je spoľahlivejšia ako testy... Najlepšie by bolo ak by ste mali sex aspoň každý druhý deň to budeš mať istotu ze sa trafite do ovulacie pretože spermie vydržia minimálne 3 dní

petamich
26. nov 2020

@erikalukanova podari ;) a testy na ovulaciu ta budu zbytocne stresovat, proste len zintenzivnite aktivity okolo toho dna, kedy by mohla byt ovulka 3 dni pred, 3 dni po, nam to tak fungovalo, kazdy to mame nejako, ja mam asi zazracne vajicka otehotniem pri kazdom pokuse a nedopadne to dobre - vela nas tu nieco riesi, da sa/neda sa, len musime mysliet pozitivne🍀🙏🏻 zniem "sektarsky" ale fakt som tomu zacala verit 🤷‍♀️

jaja8_9
26. nov 2020

@petamich presne toto si dobre vystihla... Chlap si to musí urovnať sám aby išiel viem to podľa toho svojho že ho do ničoho nasilu nedotlacim, folandrol sa odhodlal piť ale frfle pritom že mu to nechuti 😕 zle sa mi tiež na to pozerá... Pritom to chlapi majú jednoduchšie a bezbolestne

mondolina
26. nov 2020

@erikalukanova
Sexujte každý druhý deň, mali by ste sa trafiť.
A mrzel by ma postoj partnera, že nevie ísť na jeden odber spermií nech ste kludnejší.
Nechápem.

petamich
26. nov 2020

@jaja8_9 ved toto ako male deti 🤦🏼‍♀️ zavrie sa niekde, za 3-5 min. (nech "nezeriem) je vybaveny a moze ist domov a vela z toho co mozu najst sa da riesit, zivotospravou, sportom, doplnkami atd. a uz o par mesiacov je to v poriadku ale no proste nejdu a castokrat idu az ked je partnerka na dne, lebo nevedia pochopit ake to je kazdy mesiac dufat a pochovat tu myslienku, ked proste ta MS pride

erikalukanova
autor
26. nov 2020

@petamich presne tak to mám aj ja... a teraz keď mi po 5 mesiacoch MS meškala tak som sa tešila že už asi a potom prišla o 3 dni Joj

erikalukanova
autor
26. nov 2020

@mondolina však to musím to nejako spraviť aby išiel

erikalukanova
autor
26. nov 2020

@petamich skúsime som zase o niečo múdrejšia a vsade vidím deti vsade vidím tehotné a mna to tak ubíja

janka_266
26. nov 2020

@erikalukanova ja som napr. Robila testy jeden mesiac a v ten mesiac sa aj podarilo otehotnieť, zas to nie je taká položka, čo by zruinovala rozpočet, ale robila som ich od skončenia ms až pokial nebol pozitívny, nie len v čase teoretickej ovulácie.

erikalukanova
autor
26. nov 2020

@janka_266 neviem skúsim to spraviť tak že budeme každý druhý deň mat sex a uvidíme čínska podarí

janulka2805
26. nov 2020

@erikalukanova Ahoj, my sme boli na tom podobne.... Pokúšali sme sa vyše 2 rokov a mala som ten istý problém, s ovulaciou, boli to vlastne policysticke vaječníky.... Zašli sme na konzultáciu na kliniku Iscare, mne porobili vyšetrenia, manželovi soermiogram... A dohodli sme sa ze absolvujeme inseminaciu. Pred tým ma stimulovali liekmi, čo mi pomohlo veľmi na tu moju ovulaciu a inseminacia dopadla úspešne na prvýkrát, dokonca až moc úspešne, čakáme dvojičky😊🥰Akurát som v 21 tyzdni a môžem povedať, že som klinike Iscare veľmi vďačná. 😊

erikalukanova
autor
26. nov 2020

@janulka2805 len ja by som to ešte nechala riešiť takto neviem či mám čakať do stahovanania lebo vieš tam ide o to že teraz sme u našich a len si zakryvam ústa lebo naši sú v jednom dome na jednom poschodi, posteľ vrzgá ako šibnuta sme radi že bývame spolu tak niekey mám pociťované to robíme lebo musíme vôbec si to neužívame keď sme chodili do tatier ešte keď sa dalo tak to sme ešte len začínali ma tom pracovať... tak že keď sa uvoľníme obaja už v našom že možno to bude lepšie nevieme a možno že nie

ninulica
26. nov 2020

Nechci aby to vypadalo jako že se Vám snažím jen tak něco prodat ale můžu doporučit přírodní produkty rodinné české firmy, která ale normálně funguje i na Slovensku 😊 Všechny výrobky jsou pouze z bylin, bez chemie a jsou i notifikované na Ministerstvu zdravotnictví ČR a na Úřadu veřejného zdravotnictví SK 😊 Ráda doporučím produkty, které pomohli už mnohým párům k otěhotnění ☘️

viikkki
26. nov 2020

@erikalukanova no tento sex v "strese" ci nepočuť vzdychy a všetko okolo toho je nič moc to ti verím 😏my kým sme nemali vlastný dom, bývalí sme v Arborii v TT no a tam sú tie steny ako papier takže tiež som sa niekedy hanbila pred susedmi našťastie sme tam boli len krátko 🤭

janulka2805
26. nov 2020

@erikalukanova no tak ešte počkajte a uvidíš 🙂 presne viem ako to myslíš, my sme bývali tiež u mojich rodičov a muž mi stále vravel, že určite sa podarí keď sa prestahujeme.... A veru akurát som zistila, že som tehotná, keď sme sa sťahovali do nášho nového domčeka, takže nám to akurát vyšlo 🙂🙂🙂🙂Tak vám to snáď vyjde keď budete sami 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre