Snažilkovanie po vysadení hormonálnej antikoncepcie

ivana1410
22. feb 2014

Ahoj baby 🙂 na zajtra mm už poslednú tabletku HAK. Chcem sa Vás spýtať ako dlho ste sa pokúšali otehotnieť po jej vysadení.
Dik ;)

moni244
22. feb 2014

my po pol roku tak mi poradila aj doktorka ale aj my sme tak chceli a tak sa mi rozhadzal cyklus ze som si myslela, ze to tqk lahko nepojde ale podarilo sa

bubu1111
22. feb 2014

Ja som otehotnela 7 mes. po vysadeni. Dr.vravel, ze sa mozme snazit hned len drobcovi sa nechcelo;)

monicm
22. feb 2014

aj my sme sa snažili hned,dnešné HAK sú už na inej úrovni ako kedysi,ak chceš,dajte si mesiac dva pauzu na očistenie,ale nie je to potrebné,teda ak máš novší typ HAK.Ak si si neni istá,zavolaj dr. a spýtaj sa ho/jej na názor.mimochodom,po vysadí HAK som mala rozhádzaný cyklus a trvalo nám to naposledy pol roka.

ivana1410
autor
22. feb 2014

@monicm ako rozhádzaný cyklus ???

monicm
22. feb 2014

@ivana1410 jednoducho menštruácia chodila ako chcela,meškala pravidelne niekoľko dní,prípadne prišla skôr.lekár povedal,že je to normálne po vysadení HAK.

ivana1410
autor
22. feb 2014

baaby dalej prosiim 🙂

maribell
22. feb 2014

@ivana1410 ja som akurat vcera v telke pocula ze by mala zena aspon dva mesiace pockat lebo vraj je hned po vysadeni velmi pravdepodobne viacpocetne tehotenstvo ..cize viactorcata 😀

ivana1410
autor
22. feb 2014

to by mi nevadilo :D

@maribell

dobromila1111
22. feb 2014

Ahoj.Nam dr poradil hned,nic necakat,necistit telo a pod. My sme hned aj kceli ist do toho,druha ms po vysadeni uz nedosla 🙂

tinacho
22. feb 2014

@ivana1410 no nám sa podarilo po pol roku, ale nedopadlo to dobre. Bol to zamlknutý potrat. Dlho trvalo kým som sa z toho šoku spamatala a začali sme sa asi po 4 mesiacoch snažiť znovu. Znovu sa nám podarilo po pol roku, skoro v identickom čase, len dúfam že teraz to bude už o.k. 😉

dobromila1111
22. feb 2014

Ešte som zabudla dopísať, že som mesiac po vysadení HAK brala Femibion.🙂

ivana1410
autor
23. feb 2014

dalej prosiim 🙂

nenullienka
23. feb 2014

@ivana1410 pri prvom som otehotnela po 2 mesiacoch. Teraz som dobrala v decembri a mám cyklus 37 denný. Bola som u dr. a ten mi povedal, že môže aj pol roka trvať kým cyklus nabehne normálne. Tak uvidím. Ale pijem alchemilkový čaj na úpravu cyklu. Dúfam, že pomôže a cyklus budem mať ako pred antikoncepciou 28-30 denný.

tamarka9
23. feb 2014

@ivana1410 ja som pockala po vysadeni na prvu vlastnu ms, ktora prisla pekne nacas, potom hned sme skusili a pdarilo sa, no nedopadlo dobre...potom som zase cakala jeden mesiac na ms a znovu sme skusili no a zase sa podarilo, ale tiez to skoncilo zle. Neviem ci to moze byt HAK, ale ja si myslim, ze nie, ze chyba je skor inde, kazdopadne otehotniet som po HAK nemala problem...

isabella22
23. feb 2014

@ivana1410 ja som vysadila v auguste minuleho roku HAK a odvtedy nic....cyklus chodi kade tade a ovulka tiez nic moc...takze tak. Mam nasadeny clostylbegyt tak dufam ze zaberie 🙂

mimmka30
23. feb 2014

ja som vysadila zac januara..ms dosla pekne na 28den ako mala..tento mesiac sme skusali no uvidime ci uspesne..ovulka nabehla tiez..doki mi po ze cakat nemusime ze hned sup do toho 🙂

radka752
23. feb 2014

Ja som vysadila HAK len pred nedávnom, som po mm a už sa pomaličky snažilkujeme. Uvidíme ako dlho to potrvá a kedy uvidíme 2 čiarky na teste 🙂

karin_33
23. feb 2014

@ivana1410 ja som dobrala anti 24.12.2013 , chcela som pauzu :D no a 25teho bola moja posledna mrcha a odvtedy uz nic 🙂) a teraz som v 9tt takze ratam ze cca do 2/3 tyzdnov som ostala tehu 🙂)

silvia662
24. feb 2014

@ivana1410 29.12 som mala poslednu tabletku prva ms mi prišla presne ako mala (začala 2.1) a hneď po tom sme sa začali snažiť.Ďalšia ms už neprišla, test negatívny druhý tak isto, lekár mi povedal že dôsledkom vysadenia sa mi nevytvorio dostatok sliznice aby sa mi ms spustila,ak do 2 týždňov nepríde mám prísť na vyvolávačku...tak teraz čakám čo s toho bude aby sme sa mohli zasa čo najskôr začať snažiť..držím palce nech sa vám čo najskôr pošťastí 🙂

rorinka
25. feb 2014

@nenullienka ahoj tak sme na tom podobne, ja som tiez vysadila v decembri a prvy cyklus trval 34, uvidim kolko bude tento. aj sa snazite o miminko?

zuzana8781
25. feb 2014

v prvom rade všetkým snažilkám držím pršteky...

ja som mala 4 rok HA.. menzes som mala za tie 4 roky asi 4 x ... aj to tak 1 dnovy max 2.
teraz som po 4 rokoch vysadila.. cyklus krasne prisiel...teraz mam svoje dni...a uvidime kedy to pride :D

nenullienka
25. feb 2014

@rorinka jasne, snažíme. Ja som si kúpila ovu testy a sledujem kedy nabehne. Ale dr. vravel, že aj pol roka trvá kým sa vaječníky ukľudnia a nabehnú na normálny cyklus. Lebo, že dlho oddychovali a teraz sú zmätené 🙂 keď musia niečo vyprodukovať 😀 Tak uvidím. Ale pri synovi som vysadila, prišla mrcha ešte ako mala a na druhý mesiac už neprišla tak som zvedavá teraz 😅

rorinka
25. feb 2014

@nenullienka tak to silno drzim paste. bodaj by to bol ten isty pripad ako pri syncekovi 🙂 my sa tiez snazime aj som ovu testy robila, nabehol mi pozitivny test na 14DC ale podla BT to vyslo az na 18 DC. tak uvidim ci vobec aspon jedno z toho bola ovulacia
je to velmi rozne po tej HAK, niekomu nabehne cyklus ako ma niekomu nie. doktor mi hovoril ze to dost zavisi od toho aky cyklus si mala predtym, ze ak to bolo ok je vysoka sanca ze bude opat a zase naopak. ja som nikdy pravidelny nemala. aj preto som zacala uzivat HAK takze teraz len cakam a zistujem co bude

nenullienka
26. feb 2014

@rorinka no ja som sa s cyklom natrápila. Ja som na začiatku v 16 - 17 rokoch nemala mrchu aj pol roka. Chodila som 3x do týždňa na krv, potom dr. zisťoval a porovnával či mi telo produkuje pohlavné hormóny. Tie som mala v poriadku potom mi tiež nasadil HAK a cyklus sa uprvil. KeĎ som ju vysadila nemala som žiadny problém. Tvrdil mi, že pôrod to upraví. No mesiac po pôrode na kontrole po šestonedelí mi zistil cystu s priemerom 7 cm. Nasadil HAK a sledoval ma či sa vstrebe. Našťastie sa vstrebala. Lebo ma postrašil, že môže prasknúť. No a teraz keď som ju v decembri vysadila tak hneď problém. Ja mám s tým mojím cyklom len problémy. Ale tak pevne verím, že sa to dá do normálu. Ja nechcem zatiaľ žiadne lieky. Dr. sám povedal, že to sa potom až po roku ak by sa neupravil bude riešiť liekmi.

mirruska560
26. feb 2014

baby tak aj ja stále čakám.. posledný MS som skončila koncom januára (čiže tabletky som dobrala už cca týždeň predtým) a stále čakám.. zatiaľ my mešká iba pár dní, ale keďže som bola zvyknutá na pravidelnosť tak sa mi to vôbec nepáči, hlavne keď test ukázal iba jednu čiarku :(:( Tak čakáme čo bude a hlavne či neičo bude, nerada by som išla k Dr. na vyvolávačku :(

rorinka
26. feb 2014

@nenullienka no ja som MS dostala v 14 rokoch, ale vzdy to bolo take ze nikdy som nevedela kedy. ale sak to som este poriadne ani priznaky ani nic nepoznala. este teraz si pamatam jak som bola s rodicmi na dofci pri mori ze sak pohoda este mam minimalne dva tyzdne a jasne ze MS prisla pocas toho 😀
super s tou cystou ze sa vstrebala, to sa moc tesim. a verim ze sa ti ten cyklus upravi co najskor, aby si nemusela ze rok cakat alebo kolko. najlepsie keby MS uz neprisla 🙂 ja mam uz snad pat dni pocit akoby mala dojst ale predpoklad je az 11.3 tak neviem co ma to brucho tak omina

nenullienka
27. feb 2014

@rorinka ahoj, ja mám dostať 7.3. a stále ma len v podbrušku akoby niečo ťahá, alebo tak tupo bolí. Nie veľká bolesť. . Potom mám pocyt, že je v kuse nafúknuté. Sem tam ma vaječníky pobolievajú A už som si sama sebe povedala, že sa nebudem tak sledovať lebo ma s toho vyvalí 🙂 Dúfam, že mrcha zase príde skôr ako ju čakám lebo ozaj neviem na čom som 😅

rorinka
27. feb 2014

@nenullienka presne ako vravis, najhorsie na tom je ze sa furt skumam a pozorujem. aspon ze v praci na to nemam cas 🙂 ale presne viem o com hovoris, tiez taketo tahave pocity v podbrusku - nie silne ale zase take ze zacnu a potom su v kuse, obcas akoby krize malinko, vajecniky tiez boli ale tie uz odzneli a iba to ostatne zostalo, este aj prsia sa mi zdaju ine, no proste psychika robi strane vela. no este mame dost dni do MS tak uvidime.

radka752
2. mar 2014

Ahojte. Vysadila som HAK a teraz som mala prvú ovulku po vysadení. No tak zle mi už dlho nebolo - v práci som skoro omdlela a vaječníky ma tiež dosť boleli. S partnerom sme sa toto obdobie snažili využiť naplno 🙂 , tak uvidíme či sa zadarilo. Držim palce všetkým. 🙂

silvia662
30. mar 2014

Ahojte baby no co ako ste na tom zadarilo sa? My sa este stale snazime tak dufam ze sa nam coskoro zadari...drzim palce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre