Snažilka s inzulínovu rezistenciou a poruchou glukózovej intolerancie

8. nov 2021

Ahoj ženy , je tu nejaká snazilka s týmito dvoma diagnózami / poruchami ? A je snazilka ?

janetinka27
8. nov 2021

ahoj, ja mam IR a u mna uz nie je porucha glukozovej intolerancie, som uz dalej, mam DM2 🙂 tiez som snazilka, beriem metformin na IR, moja endo-dia povedala, ze on sa berie aj pri inych diagnozach, kedy je problem s otehotnenim. ale ja mam aj nejake gyn problemy, takze metformin sam o sebe mi nestaci.
ale vraj mnohym zenam s IR dopomoze k otehotneniu

autor
8. nov 2021

@janetinka27 ahoj 🙂 ja mám tiež ženské diagnózy PCO a avolulacne cykly , a Metformin mi nasadzovali stále a skúšala som rôzne druhy ale proste viac ako pól roka som to nevedela užívať lebo mi bolo z toho neskutočne zle . Teraz mám tieto diagnózy potvrdené ale diabetologicka mi nenasadili liečbu lebo ona nemá , nemajú podovolenkový liečiť týmto liekom keďže na sk to je zakázané ale gynekológovia to dávajú . Ja už to brat nebudem , preto sa pýtam či sú nejaké viditeľne výsledky po užívaní :/ upravila som dlhodobo stravu , odstránila cukor , plus cvičenie .

autor
8. nov 2021

Povolené * liečiť nim 😃

janetinka27
8. nov 2021

aha, tak to neviem 🙂 mne ho predpisala diabetologicka, beriem konkretne liek metfogamma 500 mg dvakrat denne. mne sa hned po prvej tabletke upravili hodnoty a citim sa celkovo dobre. nasadzuje sa vraj aj pri pco, takze ako asi aj u teba bol nasadeny. za mna urcite dobre, ale co sa tyka tehotenstva, tam zatial nic, ale je to skor tym, ze ja mam teda problemy s kvalitou sliznice, takze na to mi metformin nepomoze, to zasa riesim s gynekologickou. ono vraj pco a IR spolu uzko suvisia.

bashee
8. nov 2021

Liek na IR je zdrava verzia keto (keto neni atkins) prerusovany post a Dr. Eric berg a jeho videa na youtube.

autor
8. nov 2021

@bashee áno presne to skúšam , Keto Diétu od profidiet. Tiež máš ÍR? Rapídne redukovať váhu . Nechcem užívať Metformin . Už toľko liekov čo do mna dávali lekári ( hormóny kvôli ženským problémom ) že už ďalej nechcem byt pokusný králik . Chcem schudnúť , nakopnúť telo a asi ivf ak to inak nepojde

loginexistuje
8. nov 2021

ketodieta je pri IR a pri nabehu na diabetes kontraindikovana a nebezpecna

ak ti robil zle metformin treba skusit roznych vyrobcov a najma nech ti predpisu tu s pozvolnym uvolnovanim ta je o hodne lepsie tolerovana

autor
8. nov 2021

@loginexistuje vlastne je to proteínova dieta od Profidiet, tak snáď to neuškodí

bashee
8. nov 2021

ano caste zle interpretovane tvrdenie. Ano trpela som IR ta totiz spusta pcos. Nemala som cysty ale vysoku hladinu androgenov. Po zavedeni nizskosacharidovej stravy sa ma endokrinolog spytal co robim. Lebo mi padol testosteron na spodnu zdravu hranicu. A zmizlo akne, skratili sa mi menstr. cykly, prestala som brat lieky na bolestivu menstr a pod. Takze keto a lowcarb + prerusovany post su jediny sposob ako odstranit IR. Jedine bezpecne sposoby a hlavne dlhodobo udrzatelne. Ked sa robia spravne. Nie je keto ako keto, zial tieto profidiet a pod to neni prave keto. Prave keto je maso, vela tuku ziadne sacharidy, a vela velmi vela zeleniny kvoli vysokemu obsahu draslika. Na svk dr Berg neni moc znamy, no mna naucil rozumiet svojmu telu. 🙂

autor
9. nov 2021

@bashee ďakujem za info ☺️Jasne viem , ja to nebudem držať dlho toto od profidiet . A potom samozrejme nizkosacharidova dietaaa ktorá už bude životný štýl nie dietaa.ja mám PCO dlho a keď mi brali pred cca 6 rokmi krv a Ogtt nevyšla ÍR ale teraz už áno . Ale pár x som skúšala rôzne formy metforminu ale hovorím , nevydržala som ho dlho brat ako pár mesiacov . Strašne mi bolo zle od žalúdka , nafúknuté brucho , tvrdé ako kameň , napínalo má a skoro až na odpadávanie stavy to boli. Preto tetaz to nebudem už brat . Radšej prísunu diétu a cvičenie

bashee
9. nov 2021

Super, budem ti drzat palce. Nezabudni zaradit do svojho jedalnicka vela krizovej zeleniny (brokolica, karfiol etc) kvoli vysokemu obsahu 3 indol carbinolu. Odlahcis svoju penazenku(tabletkova forma je zbytocne draha) a 3IC ma priaznivy vplyv prave na IR (okrem toho ze tiez prirodzene bojuje s polypmi, nadormi, cystami etc). Cvicenie sa pri IR odporuca HIIT. Drz sa, nech sa ti dari 😊🌹

autor
10. nov 2021

@bashee ďakujem pekne si zlata 😊🙏🏽Viesco náhodou mám doma jedno balenie Indolu3C čo som brala a ešte to rok má záruku , tak do douzivam . Mne to veľmi pomohlo na cysty , potom som to vysadila už . Tak snáď to pomôže . Aj tebe drzim palce ak si snazilka a vsetko dobre prajem 🌷🍀

mena1711
13. feb 2022

Ahoj ako si na Tom s profidiet diétou? Ešte to berieš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre